Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy te egy erőszak által születtél meg?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány, a nyáron töltöm a 18-at. Azt mindig is tudtam, hogy anyám párja nem az apám, meg az volt a sztori, hogy meghalt születésem előtt, és elköltöztünk az ország másik végébe. Ebből annyi igaz, hogy tényleg elköltöztünk, de a biológiai apám még vígan él 200 km-rel arrébb és mint kiderült, hogy anyámat megerőszakolta. Nem akart megtartani, de abortuszt nem választhatott egészségügyi okokból, miután megszülettem nem tudott eldobni magától. Mindig is érdekelt ki az igazi apám, fel akartam keresni a családját már régebben is, de így miután megtudtam ezt az egészet el is ment a kedvem a találkától. Tanácstalan vagyok és nagyon lehangolt. Ti mit tennétek?
2018. ápr. 16. 21:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
31%

Én hagynám a dolgot. Mert egyrészt, bántotta Anyukád, ami egy szörnyű élmény lehetett neki, és valószínűleg olyan helyzetben volt, hogy nem véletlenül gondolkodott el az abortuszon. (Nem személyes sértés!!!!)

A másik oldalon pedig ott van, hogy mégis csak az Apád, tehát nélküle te sem lennél...


Én emiatt hagynám. Az előbbiért én szájba vágnám, az utóbbiért megölelném... így ki jön 0-ra. Plusz Anyukádnak sem hiszem, hogy jól esne, ha bariznátok...

Illetve, tudja egyáltalán Apukád, hogy vagy? Tudta, hogy Anyukád terhes lett miatta?

Én ezek miatt hagynám... esetleg távolról megnézném, hogy: "oks, ő az Apám és pont."


Sok sikert a döntéshez! És fel a fejjel!

:)

Üdv: 15/L

2018. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%

Elkerülném azt a pszicho embert a családjával együtt.

És anyukám mellett állnék amikor csak tudok.. jóban, rosszban.

2018. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
Hogy derült ez ki?
2018. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%

Hm, megrázna lelkileg az biztos. Talán igyekeznék nem gondolni rá, vagy nem is tudom :-( :/ Vagy valahogy feldolgozni... Talán arra gondolnék, hogy ennek már lassan 20 éve és változtatni úgysem tudok rajta, akkor meg csak magamnak ártok azzal, ha túl sokat rágódok rajta.


Az biztos, hogy nem akarnék vele (a biológiai apámmal) találkozni. Soha.

2018. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon durva. Nyilván alapjáraton elkerülnék egy olyan embert aki ilyet tesz egy másikkal akár az apám akár nem. Te pedig ha úgy érzed nem tudod feldolgozni mindenképp keress fel egy pszichológust. Talán könnyebb lesz ha ki tudod beszélni magadból a dolgot.
2018. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Én nem találkoznék az apával, jobb békében, és ahogy az előzők is írták ki jön 0-ra.

Anyukádnak meg hálás lennék hogy a próbák ellenére is így felnevelt és megköszönném.

2018. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy anyát nem hagytam békén a kérdéseimmel. A sztori az volt, hogy meghalt egy autóbalesetben, de nem voltak fotók. Azt mondták ott maradt a régi lakásunkban. Sosem mesélt róla, hogy milyen volt vele, hogy nézett ki. A hétvégén megint szóba került az "apám", hogy az elkövetkezendő hetekben lesz az évfordulója, hogy meghalt 18 éve (a sztori szerint). Én meg felvetettem azt az ötletet, hogy akkor menjünk el a sírjához, emlékezzünk meg ott róla. Anya erre kiakadt, szó sem lehetett róla, ellenkezett nagyon, itt lett gyanús az ügy. Végül belement abba, hogy elmesélje a történetet, mert örökké úgysem élhetek hazugságban. Mint kiderült egy volt tanára erőszakolta meg, elvileg tudja, hogy világon vagyok. Sosem keresett, amit nyílván anyám tiltott volna. Annyit tudok a családjáról, hogy van 2 fia, de hogy mi a családi állapota fogalmam sincs. Nyílván ha meglátnám az biztos, hogy megfejelném. Nevelőapámat tekintem apámnak, de jó lenne tudni ki a vérszerinti apám.
2018. ápr. 16. 21:51
 8/43 Alain Delon ***** válasza:
50%
Én lehet, hogy nem sajnálnék egy kis pénzt arra, hogy megfizessek pár alvilági alakot, hogy keressék meg, verjék meg és alázzák meg.
2018. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Anya valahogy túl tette magát rajta, de látni nem látná. Azóta nem beszéltünk róla. Gondoltam, hogy könnyebb legyen ide kiírom, hogy tanácsot kérjek.
2018. ápr. 16. 21:53
 10/43 anonim ***** válasza:
6%

Én örülnék az életnek, h kaptam egy sanszot es megszulethettem .

Ha kiváncsi vagy apádra , keresd meg . Te nem kell haragudj rá, mert úgy illik.

2018. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!