Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El tudnád fogadni, ha a...

El tudnád fogadni, ha a gyereked transzexuális lenne? Vagy ha a gyereked elmondaná, hogy összejött egy transzexuális emberrel, több mint 1 éve párkapcsolatban vannak és szexeltek már?

Figyelt kérdés
Zavarna téged valamelyik? Megváltozna a viszonyod a gyerekeddel?

2018. ápr. 17. 11:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

A viszonyom nem változna, de valószínűleg nehezen tudnám elfogadni, hogy eddig lányom volt, most meg fiam lenne. Szerintem sokaig tartana, amig megszoknam, hogy az addigi lanyneve helyett a fiuneven szólítani, és lányom helyett fiamkent utalni rá.

A partnere ilyen értelemben kicsit sem érdekelne, az ő dolga, az ő dolguk.

2018. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%

Simán, de én androgün vagyok, megszoktam, hogy nem mindenki "normális" :)


A transzszexuális ember is ember s hogy mit csinálnak egymással, az az ő dolguk, tág keretek között. Ez semmiség lenne akkor is, ha nem tetszene. SOKKAL rosszabb dolgokat is csinálhatna a gyerek, pl. cigizhetne, na az sokkolna.

2018. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
6%

hát ha már megpróbált mindent a gyógyulás érdekében és tehetetlen a pszichiátria, akkor nincs más megoldás, na de sztem ez elég ritka. azért ez nem melegség vagy hetzeróság kérdése, hanem ugye össze van zavarodva h ő a másik nemhez tartozik, szal sztem azért egy jó pszichológus segíthet.


de azt nem írtad h fiúként lánynak vagy lányként fiúnak érzi magát??? na de és a nemi szervéel mit csinált? én nem értem ezt komolyan, akkor az akivel szexel, az milyen vagy ki?

2018. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván elfogadnám és támogatnám, aki mást mond, kéretik kasztráltatni magát.


Köszi.

2018. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%
3, az orvostudomány ma már csodákra képes
2018. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Én nem is értem ezeket a kérdéseket. Mármint az első kérdést. El kellene fogadnom, mert mi mást tehetnék?


Ez nem olyan, hogy majd jól meggyőzöm, hogy ne legyen ilyen. Nem az ő választása. Ezt dobta az élet, ha tetszik, ha nem.


Én csak arra lennék kiváncsi, hogy aki nem fogadja el, az mit tesz? Megszakítja a kapcsolatot a saját gyerekével?

2018. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó igen sok szülő megszakitja a kapcsolat a saját gyerekével ha az nem hajlando a szülő másolata lenni stb. De az ilyen sose volt Szülő,és a gyerek csak jól jár. Én elfogadnám,támogatnám,ha a fiam meleg lesz akkor is támogatom majd,nekem csak az ő boldogsága számit,nem más korlátolt emberek véleménye.
2018. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%

Ne értsetek félre nekem teljesen mindegy, hogy ki kivel mit csinál, hogy ki kinek hiszi magát és ki mit visel, de én nem lennék boldok semmelyik esetben sem.


[link]


Érdemes elolvasni ez egy akreditált intézménytől számazó kutatási eredmény rövid összefoglalója.


Lényegében a transneműeknél a 46%os arányban előforduló öngyilkossági kisérlet, ami a náci németországban élő zsidókéival vetekszik és ami jóval magasabb a mostani Észak Koreai adatoknál nem lehet annak bemondani, hogy "az emberek nem szívesen fogadják előket".


Ugyan ez nem csökken a nemiszervi műtéteken átesetteknél sem.


Akármennyire is "politikailag helytelen" ilyet mondani a transneműség egy mentális betegség. Aminek a hivatalos megnevezése sokáig "gender dysphoria" volt, amit elhagytak, mert "túlságosan sértő".


További kutatásokat nem nagyon támogatnak, mert ha akárki is mélyebben bele tekint a témába rögtön szexista és LGBTQ ellenesként titulálnak(aminek a mai kibővített változata a lgbtqqicapf2k+, nem viccelek :) ).


Én rettentően félnék ha a gyerekem egy mentálisan instabil emberrel élne együtt és az is rosszul esne ha a gyerekem egy olyan "zavarban" szenvedne, amire senkinek sem célja gyógyírt találni.


Mint mondtam ... nem érdekel, hogy ki, kivel, hol, (akár nyílvános területen) mit viselve, hogyan, mit csinál, de azzal már igen ha egy káros (46%os öngyilkossági gyakorlat ráta) mentális betegséget normálisként akarnak feltüntetni.

2018. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
8# Vagyok. Azt még hozzá tenném, hogy ezt úgy mondom, hogy nyíltan biszexuális vagyok és a jól sikerült férfiből nőbe átalakultak szexuálisan tetszenek. (Persze a mentális helyzetüket nem használnám ki sajátos célokra és ellenzem a mai közeg hozzáállását a témához)
2018. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
21%

de nem értem , ma már vannak jó pszichiátriai gyógyszerek, terápiák, hallottam én már olyat is h csak simán meleg volt a srác és azért abból is próbált gyógyulni, szal én ezt a transz-dolgot nem értem, de max akkor fogadnám el ha már tényleg mindent megtett a gyógyulás érdekében és mégse megy.

nem, nem tudnám elfogadni, de segítenék neki.

2018. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!