Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor ki mellé állnátok?

Ilyenkor ki mellé állnátok?

Figyelt kérdés

A szüleim kapcsolata nagyon rossz. Az apámmal nekem is.

Nagyon nehéz ezért, leírom a helyzetet ami nagyjából most van.

Apám nagyon sokat dolgozik, egész nap és azért ordít, mert koszba jön haza,és nincs vacsora úgy hogy anya csak 4 órát dolgozik. Megszakad a szívem ahogy anyával beszél, de be kell látnom, hogy meg is tudom érteni. Én is sokat segítek, de nekem a tanulás kell az első legyen (hogy minél hamarabb elszabaduljak itthonról). Pedig anyám nagyon csendes, jó ember. Egyszerűen olyan nehéz, mert már nem tudom kit sajnáljak. Az biztos, hogy nem kéne ilyen agresszívnak lennie az apámnak, de őt is meg tudom érteni. A rossz helyzet az én kapcsolataimra is rámegy amúgy, de ez más téma....

Csak ki szeretném kérni más véleményét.



2018. ápr. 18. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Ennyiből nem derül ki semmi, csak az, hogy a szüleid házasságának valószínűleg vége. Nem kell senki mellé állnod, mindketten a szüleid.
2018. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
tudnál anyukádnak segíteni? vacsorakészítés stb
2018. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha anyukád csak 4 órát dolgozik, estig bőven van ideje valami vacsorát csinálni és takarítani. Illetve egy nőnek a háztartás vezetése alap dolog kellene, hogy legyen.

Apukád jogosan van kiakadva emiatt. De persze ő is vegyen vissza picit az agresszióból.

2018. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Az lehet, hogy édesanyád jó ember, de hogy nem jó háziasszony, az is biztos. Igazán nem nehéz egy főzeléket összeütni, vagy a mikróba bebaxarintani egy mélyhűtött valamit. Aztán meg ott van az is, hogy apád nyilván túlreagálja a dolgot, bár nem tudom, nem a türelme fogyott-e el.


Azt tudod csinálni, hogy megtanulsz felmosni, főzni, stb., és elkezded csinálni. Közben pedig elmagyarázod édesanyádnak, hogy azért csinálod, mert rossz nézni, amit művel. Nem kell egyik oldalra sem állnod, de neveld meg anyádat. Nem azért, mert "a nőnek a konyhában a helye", hanem mert a család egy közösség, amelyben mindenki vállal egy feladatot, és ő azt vállalta, hogy keveset dolgozik, tehát rá hárul a háztartás.


Ha már rendben működik minden, de az apád még mindig ordibál, akkor ordibálj neki vissza. Ha te tartod rendben a házat, akkor jogod van hozzá. Választhat, hogy tiszta lakást akar vagy ordibálást, mert utóbbi esetben költözöl.

2018. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Egész napos meló után hazaèr és RENDSZERESEN nincs kaja meg retek van. MI A KÉRDÉS?? Van kaja és rend = nincs probléma!
2018. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Mi kezdődött előbb, apád durvasága, vagy anyád sztrájkja? Bárhogy is, nem kizárt, hogy csomó mindenről te nem tudsz, de anya igen, és amiatt nem gondoskodik a férjéről. A sógornőm ezt akkor kezdte el, mikor megtudta, hogy a kedves bátyám félrelép, úgy volt vele, hogy gondoskodjon róla a másik nőci, akihez jár mikor túlórát hazudik.


Te mindenesetre maradj pártatlan, ne válassz közülük. Lehetőleg maradj ki a vitáikból.

2018. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha a házimunkára alkalmatlan a nő, el kell küldeni teljes állásba, hogy legalább pént hozzon haza.
2018. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudhatod, mi történik / történt régen közöttük, ami miatt ilyen a viszonyuk. Jogosan akad ki az ember, ha a párja (nemtől függetlenül) sokkal jobban ráér, és mégsem főz és nem takarít soha.

Viszont könnyen lehet, hogy ennek megvan az oka. Lehet, hogy nem tudsz mindent apádról, és tett vagy még mindig tesz olyan dolgokat, ami miatt nem érdemel vacsorát.

Talán már csak miattad vannak együtt, vagy lusták a váláshoz, vagy valamelyikük nem hajlandó belemenni.

2018. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Faterod agresszor, anyád depis. Miért nem csinál kaját?! Vagy rendeljen valamit.
2018. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Kevés az infó. Anyáddal valami gond van, ha nem tud összeütni valamit, bár van, aki azt ugyanúgy utálja, mint én a takarítást (de ahhoz, hogy ne legyen nagy piszok, olyan nagy házitündérnek azért nem kell lenni. a piszkot pláne nem szeretem, lehet közben rádiót, zenét hallgatni vagy bármi). Ha extrém depressziója van, az más, van, aki önmaga ellátására is képtelen ilyenkor, ezt ugyan én már nem tudom felfogni (pedig én is igen lusta és enervált tudok lenni), de tudom, hogy létezik ilyen. Ekkor nem az üvöltés a megoldás, de kicsit megértem, hogy apád kiborul.


Te mit csinálsz, hogy sok segítés mellett is piszok van és nincs étel? Alap kis takarítás és valami egyszerű étel együtt nem sok munka...

2018. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!