Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez a sok szülő-gyerek...

Mi ez a sok szülő-gyerek albérlői viszony?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Sokan itt azt írják, hogy kereső emberként a gyerek fizessen otthonra albérletet meg még kitudjamit.


Hát ha nekem felnő a gyerekem és azt látom, hogy rendesen dolgozik és a pénzét a jövőjére teszi félre, akkor egy fillért nem lenne pofám tőle elfogadni. Attól, hogy eljár dolgozni nem fog több víz- meg villanyszámlát csinálni és ha addig megéltünk, akkor én mit csináljak azzal a havi +20ezerrel, ami neki viszont sokat jelenthet az élete elkezdésében?


Természetesen arra megtanítom majd, hogy önálló legyen, nem mama szálloda lakó, igenis segítsen be az otthoni munkákba. Illetve azt sem nézném jó szemmel, ha elbulikázná az egész fizuját.


De most vagy lehúzom pénzzel és akkor még 30 évesen is csak pillogok, hogy nincs elég pénze különköltözni, vagy elküldöm albérletbe, hogy ott nyomorogjon a mai albérlet árak miatt? Ez elég önzőség a szülő részéről, ha 18 évig nem hiányzott neki az a havi 10-20-30 ezer ft, akkor csak azért ne húzza már le a gyerekét, mert lett neki is fizuja és “meg kell tanítani az életre”...


Mi pl. 25 évesen lakást vettünk a párommal, hitel meg egyebek nélkül, amire a szüleink büszkék is. Nem hogy felhánytorgassák, hogy “na persze, mert mi tartottunk el, azért van lakásotok”...


2018. ápr. 19. 10:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
49%
Az nem lehúzás hogy legalább részben fizeti a SAJÁT költségeit. Azt a lehúzás hogy kereső ember, de mással tartatja el magát. Sok család éppen megél, nem tud tartalékot félretenni. ha ebben a helyzetben egy keresőképes ember másokkal fizetteti a költségeit, hááát... az elég szégyen. Gondolom az előző kérdés ihlette a tiedet, ahol a kérdező havi kilencven-százezer forintot tapsol el. haza meg egy fillért nem ad. Ha a szülők jó anyagi helyzetben vannak-ami nem jellemző a többségre- és lakástakarékba menne a pénz, vagy ilyesmire, akkor rendben is lenne. De ruhára, mobilra ilyenekre elszórni, és más eteti, Ez ultragáz...Ugyanis igy csak megtanulja az illető hogy ő elvan, tartaléka zéró, még negyven évesen is az anyja etetheti, mert cseszik nem elszórakozni meg elszórni a pénzt ha más eltartja.
2018. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek veled.

Sajnos sok esetben a gyerek kolonc, egy besikerült vagy társadalom által elvárt nyűg, amitől jobb minél előbb megszabadulni.

Amíg nem sikerül, addig is semmibe venni és legalább a keresetét lenyúlni.

Ennyit ér manapság egy gyerek.

Ha a gyakorin feltett ilyen irányú kérdések fele kamu, ez már akkor is tragédia.

Hitvány szülők, ütném agyon mindet.

2018. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Arról nem a gyerek tehet, hogy sok család épphogy megél... és sajnos az olyan helyeken, ahol épphogy megél színvonal van, egyre jellemzőbb, hogy nem a szülőknek, hanem a gyerekeknek kell lemondania dolgokról. Mert anyunak műköröm kell meg fodrász, de a gyerek nem járhat egyetemre, mert még a vonatbérletre sincs pénzük... ez egy valós példa az ismertségi körömből.


Első: leírtam, ha azt látom, hogy a jövőjére spórol és nem eltelefonálgat meg bulikázgat egy havi fizut. Mit nem lehet ezen érteni?


Másrészt mi pl. fizetünk havi 5000 ft-ot a gyerekünk babakötvényébe. Nagyik is havi 1000-1000 ft-ot. Ez 18 éves korára 3 millió ft körül fog alakulni. Nyílván nem lesz neki elég lakásra, így meg fogjuk vele beszélni, hogy csinálja a dolgait, gyűjtögessen, addig ezt a pénzt újra lekötjük, cserébe itthon maradhat.


De hát manapság már a megtakarításokat is lenyúlják a szülők, amiket a gyereküknek raktak félre.

2018. ápr. 19. 11:17
 4/75 anonim ***** válasza:
84%
Én magam is Édesanya vagyok ... nálam a gyerekemnek mimdig lesz helye . Együtt élünk jelenleg , egy fedél alatt ..mindössze havi 15000ft körül tesz le ,így beszéltük meg . A fizetését ő magának úgy ossza be , ahogy ő jónak látja ... gyüjtögessen .. haladjon . Sosem vetném a szemére a dolgokat !
2018. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
89%

Hármas!

Ha nekem szántad a kérdést miszerint eltartott gyerek vagyok tévedsz.

10 és 15 éves gyerekek anyukája vagyok.

Rajtad talán élősködik valaki, hogy nem tetszik a véleményem?😁

2018. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:

4-es: értő olvasás? Leírtam: HA a jövőjére gyűjt és nem elbulikázgatja a pénzét. Utóbbi esetben is egyébként csak azért vennék el tőle pénzt, hogy helyette elrakjam és nem magamra költeném.


Tesómék pl. semmire sem mentek az életben, mindent elszórtak autókra meg telefonokra, anyu nem szólt bele a pénzügyeikbe, most meg egyik behajtó kergeti a másik után. Ezek után lehet én vagyok a szemétláda, aki “élősködött” az anyja nyakán, de a későbbiekben én leszek az, aki idős korában tudja majd támogatni, mert mondjuk nem vonják tőle a fizetése 70%át hitelre meg stb...

2018. ápr. 19. 11:21
 7/75 A kérdező kommentje:

Mert persze manapság a szülők úgy vannak, hogy költözzön el a gyerek meg még támogassa is őket anyagilag. Kb.


Szintén valós példa.

2018. ápr. 19. 11:24
 8/75 anonim ***** válasza:
85%
Pont ezt írtam én is az előző kérdéshez. 18 éven át fizettél érte + a szórakozásáért. Miért esik nehezetekre egy kicsit hagyni azt a gyereket, hogy kiélje magát? Mert mi lesz akkor, amikor elköltözik és saját életet kezd? Se ideje, sem pedig pénze nem lesz a szórakozásra. De látom sokan úgy gondolják, hogy ha ők is tudtak nyomorult életet élni, akkor a gyerekük is így fog élni. Nem, nem vagyok mama hoteles, 20 éves voltam, amikor elköltöztem. De amíg otthon éltem a szüleim soha sem kértek pénzt se tőlem, se a testvéremtől. Azt mondták mindig, hogy nekik van elég pénzük, most itt az ideje, hogy talpraálljunk és a saját életünket kezdjük belőle felépíteni. Nem hogy nekünk kellett haza adni, még ők adtak nekünk, hogy kicsit kisegítsenek anyagilag, amikor szükség volt rá.
2018. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
47%
A dolognak van egy "pedagógiai" vonzata is: talán az az utolsó nevelési feladata a szülőnek, hogy ha a gyereke keresővé vált és még otthon lakik, akkor rá kell ébreszteni arra, hogy a felnőtté válásnak az is az egyik velejárója, hogy elkezd anyagilag hozzájárulni saját maga ellátásának a költségeihez. Hogy ez összegszerűen mennyi, azt esete válogatja.
2018. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
62%

# 11

Már rég késő egy huszonévest ilyenre tanítani. Ezt gyerekkorban kell elkezdeni.

2018. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!