Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Súlyosan kövér hugom, mivel...

Súlyosan kövér hugom, mivel vegyem rá szüleimet hogy korlátozzák?

Figyelt kérdés
Az egész család sajnos kövér beleértve engem is. Apa kb 150kg, anya 120, én 20 év alatt 90 húgom 10 év alatt 70kg. Húgom egész nap zabál, folyton vesznek neki szüleim és minden étkezés után megeszik egy csokipudingot (az a kedvence) Szüleim nem korlátozzák és már annyira nem bírja a saját testsúlyát hogy itthon gurulószékben közlekedii mert lusta felállni. Iskolában tesi órán mindig beteget jelent mert nem akar tesizni, ezt ma jelentették nekünk az iskolából. Orvos is azt mondja hogy a gyerek állapota veszélyes, szüleim csesznek erre. Hogyan vegyem rá szüleimet hogy figyeljenek húgom egészségére?

2018. ápr. 19. 19:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Elöbb magadat szedd rendbe, azután tegyél mást rendbe!

Legyél példa a hugodnak, és magától fogja csinálni, edzetek együtt, táplálkozzatok helyesen együtt.

De amig az egyik kövér emver szól be a másiknak, hogy kövér és egészségtelen, szerintem az a legszánalmasabb kategória...

2018. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem szóltam be neki, pont hogy aggódom érte és nem csesztetem ezzel. De nekem nem 3-szoros a testsúlyom a koromhoz ideálishoz mint neki.
2018. ápr. 19. 19:12
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Igaza van az elsőnek.

Sajnos a szüleid alkalmatlanok a feladatra. Van aki a szeretetét etetéssel fejezi ki.

Amit tehetsz, hogy magad is lefogysz egészségesen élsz és ezzel példát mutatsz a húgodnak.

Bár ilyen közegben, ahol ekkora érték a korlátlan zabálás, nem tudom hogyan fog sikerülni. ☹

2018. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg te mutathatnál jó példát. Ha te fitté formálnád magad, látná hogy baráti körben, csajok elött népszerű vagy, akkor ő is ráébredne, hogy mennyire gáz daginak lenni.
2018. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Tehát ha kipofozom magam fitté, akkor lehet esélyem megváltoztatni? De az több év addig ő meg nem fog elkezdeni semmit és 11-12 éves korára nagyon beteg lesz....
2018. ápr. 19. 19:18
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
A legjobban szerintem a példa hat ilyen esetben. Nem mondhatod húgodnak, hogy ne egyen csokipundingot, ha mondjuk egyébként mindenki más is azt eszik és egész életében ezt látta még tőled is, az úgy nem fog működni, nem hiteles. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy neked is jót tenne, ha kicsit jobban odafigyelnél az étkezésekre, nem azt mondom, hogy koplaljatok, csak mondjuk besegíthetnél a konyhában, csinálhatnál néha te vacsit és akkor valami egészségesebbet, így anyudról is levennél terhet. Szervezhetnél néhány családi programot, bele lehet csempészni a mozgást, tollasoztok egyet az udvaron vagy elmentek sétálni valamerre, még csak nem is kell olyan költséges vagy bonyolult dolgokra gondolni. Ha a családodnak ehhez nincs kedve, ne add fel, akár csináld egyedül vagy menj barátokkal. Nyilván ez a te érdeked is lenne. Ha húgod látná rajtad az eredményt, hogy te meg tudod csinálni, lehet ő is kedvet kapna hozzá és még egy kis plusz időt is együtt tudnátok tölteni.
2018. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel beteg az egész család, erre nem utalt a háziorvos ?
2018. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
6-os bárcsak a családra figyelne, de őt csak a hülye kütyük érdeklik... Mer hogy mindenki más ezt nyomkodja a környezetében. 7-es de utalt, de szüleim az orvost hülyézték le...
2018. ápr. 19. 19:25
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Már kérdeztél korábban is ugye,ott is kaptál egy vagon választ de semmi se változott ahogy látom. Ha az orvos azt mondja h veszélyes akkor jelenteni fogja elöbb utobb kiskorú veszélyeztetéseként,mert ez előbb utobb életveszélyes lesz a gyerekre nézve ha felhizlalják h megfulladjon v leálljon a zsirosodott szive 10 12 éves korába... No comment az ilyen szülő. A szeretet nem egyenlő a halálra etetéssel. :O
2018. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
59%
Te vagy a 8 éves tabletes kislányos kérdező is,meg akit nem visznek strandolni se soha,mert akkor nincs több kérdésem.
2018. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!