Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek ha a családom nem...

Mi tegyek ha a családom nem ért meg engem mert depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
A családom beleértve a testvéremet is mindig azt éreztetik velem hogy én semmit sem érek. Nem vagyok olyan okos mint a testvérem akinek diplomája van. Pszichológiát is tanult, de nem pszichológus, de ő sem ért meg engem. Depressziós vagyok, sokszor sírok csak úgy, ha akármit beszólnak az is jobban megvisel, és elkezdek sírni. Ha akár egy kicsit jobban is érzem magam, akkor már is lehúznak. Anyám szerint nincs értelme kiszépítem sem magam mert úgy se néz rám senki. Amikor hazamegyek valahonnan is mindig megkérdezi hogy na rám nézett valaki. Legutóbb is volt egy rövidebb munkahelyem ahonnan a főnököm kiutált ami közmunka volt. Emiatt ott is hagytam a munkát. Most nincs munkám, de állandóan azt hangoztatják hogy munkakerülő vagyok, de kissé szociális fóbiám is lehet, és félek hogy megint kiutálnak. Ha már emberek közé kell mennem is rosszul vagyok, és ideges. Ilyenkor előfordul hogy hányingerérzetem is van. Párkapcsolatom sem volt még szinte sose. Öngyilkossági gondolataim is voltak már. L/26
2018. ápr. 19. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkossági gondolataim is voltak már. L/26

Nem csodálom ilyen támogató családban, szerető Anyával. Remélem az ironia átjön. :( Menekülj el ebből a környezetből,és ajánlom a mérgező szülők cimű könyvet.

2018. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés:

Tudatosítsd magadban, hogy nincs semmi baj veled. Anyukádék nem azért aláznak, mert baj van veled, hanem mert kell nekik valaki, akin le tudják vezetni a feszültségüket, akit alázni tudnak, akinél azt tudják érezni, hogy többet érnek. Valójában itt velük van probléma, és nem veled.


2. lépés:

Most hogy már megértetted, hogy ők valójában a saját problémáikat vetítik ki rád, már sokkal-sokkal kevésbé fognak rád hatni az alázásaik. Tudod, "egyik fülön be, a másikon ki". Így egyre jobban át fogod látni a játszmáikat, egyre jobban nőni fog az önbizalmad.


3. lépés:

Most hogy már erősebb vagy lelkileg, és tudod miről szólnak a játszmáik, a legközelebbi alázásra mondhatsz egy olyan őszinte mondatot, hogy "Nagyon fáj, hogy ezeket mondjátok, de én így is elfogadlak és szeretlek titeket!". A szeretleket kihangsúlyozva.

Ettől hatalmas bűntudatuk támad, és szép lassan összeomlanak a játszmáik, és talán ők is ki tudnak lépni ezekből az ördögi körökből.


4. lépés:

Munkát találsz, sikeres leszel, és elköltözöl tőlük.

2018. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Elmész dokihoz

2. Keresel új munkát

3. Elköltözöl! Ha más lehetőség nincs elmész az önkormányzatra,családsegítőbe,népjóléti szervezetekhez,egyházakhoz, Karitas, hajléktalanokat segítőkhöz stb.. Segíteni fognak hogy legyen hol laknod. Kapni fogsz valahol egy szobát.(Nekem is ezek a szervezetek segítettek anno, amíg talpra nem álltam.)

2018. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy már testi tünetei is voltak a depressziómnak pl. ízületi fájdalom, fejfájás, volt hogy késett a menstruációm egy hetet is akár, de közben a hasam úgy görcsölt mintha meglett volna, fáradékonyabb vagyok, nincs kedvem sokszor kikelni sem az ágyból.
2018. ápr. 19. 21:17
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos nagyon sokan kénytelenek ilyen mérgező "családi" környezetben élni a fiatal éveiket. Valamiért Magyarországon sokan úgy gondolják, hogy attól lesz sikeres és erős a gyerekük, ha a sárga földig ledorongolják, állandóan szidják, szapulják, gúnyolódnak vele. Aztán meg vannak lepődve a változatos eredményen, ami a hirtelen örökre elköltözéstől a család kiirtásáig terjedhet.


Nem kell keresned a megértésüket. Akármennyire ők a családod, sajnos ők buta és önző emberek. Ha nem pont közéjük születtél volna, az ilyeneket messze el is kerülnéd. Ezt kellene tenned: fognod a cókmókod és elköltözni otthonról. Ennek azonban sajnos Magyarországon rendszerint anyagi akadálya van, és ezzel az ilyen mérgező emberek megint csak szeretnek visszaélni.


Azt javaslom, próbálj meg valami munkát találni Budapesten vagy egy nagyobb városban, ahol kicsit többet kereshetsz és a saját lábadra állhatsz. A szociális fóbiát úgy kell legyőzni, ahogyan én is tettem: csináld pontosan azt, amit félsz megtenni. Beszélj idegenekhez, beszélj nyilvánosság előtt, ne arra várj, hogy a társadalom majd beenged, hanem rúgd rá az ajtót, menj be és vedd el, ami jár. Ülj le a legnagyobb fotelbe, mert az a tiéd, és senki nem fogja megkérdőjelezni ezt a jogod.


Itt egy tipp: jelentkezz rendőrnek vagy katonának. Ott egyrészt csak fizikailag kell megfelelni, szaktudást nem várnak el. Az unokahúgom veled egykorú, enyhe gerincferdüléssel, nulla kondival és egy szál érettségivel simán megfelelt, most is javában járőröz. Ő is súlyosan depis volt, pont mint te, de a cégnél kap ingyen terápiát, amiért egyébként qwa sokat kellene fizetnie. Egy-két év szolgálat után pedig szerelj le, aztán menj ki egy másik országba, és ott jelentkezz biztonsági cégekhez dolgozni. Arra mindig van szükség, és egy exrendőrt örömmel felvesznek, a magyarországihoz képest sokszoros fizetésért.


A katonai fegyelem, a szigorú napirend és a közösség egyébként jót tesz a szorongásnak. Csak bírd elviselni a kiképzést!

2018. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
a 26 mióta lány?
2018. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, én nem vagyok képben, de a rendőrségnél/katonaságnál már nem jellemző az újoncok alázása, csicskáztatása?

Mert ha igen, akkor félek, az nem fog túl jót tenni a kérdezőnek.

2018. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismi?
2018. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha depressziós vagy, nem artana orvoshoz menni, bar igazaból, itt az lehetne a megoldas, ha ki tudnál szabadulni ebből a környezetből.
2018. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
"Anyám szerint nincs értelme kiszépítenem sem magam, mert úgyse néz rám senki." Pofam leszakad...Azt szokták mondani, hogy anya csak egy van. Neked lehet, hogy egy sincs.
2018. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!