Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mikor dobtátok ki a gyereke...

Ti mikor dobtátok ki a gyereketek bölcsis- és ovis "ajándékait"?

Figyelt kérdés
Só-liszt-gyurma kéznyomok, termésekből kirakott képek, fényképek, születési karszalag, ilyesmik.

2018. ápr. 19. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk azok még megvannak. Pl az a préselt virásmintás tojás még ki is van rakva a falra. (nekem még nincs gyerekem, én , mint gyerek írom.)
2018. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Még mindíg megvannak.
2018. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
*Ja és a születési karszalag meg be van dugva mindnyájunknak fényképalbumba. 3-an vagyunk testvérek, mindhármunkról külön album van, és abban benne van a karszalag.
2018. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne kidobni ezeket?
2018. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
En olyan ember vagyok, aki nem gyűjtöget. De a születési karszalag megvan. Illetve fényképek, plusz egy levágott hajtincs. Egy db rajz van kitéve a hűtőre. Még nem bölcsis, ovis. Fényképeket megtartok ill kezlenyomatot. Mas dolgokat egy ideig, aztán lefenykepezem es kuka. Én szanálom a gyerek holmijait, persze a magunkét is. Vannak emlékek, de nem szeretem a sok porfogót. Minimalista stílusban nyomom, de így sem dobok ki mindent.
2018. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem megvan.:)
2018. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Anyunak is, és a nagyimnak is minden megvan még. 20 éves vagyok :)
2018. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

18. Születésnapomra anyukám vett egy kapcsos - gyűrűs lefűzőt, amibe átlátszó ‘zacsikat vett’ belerakta az összes kiskori munkám, és rengeteg közös családi, egyéni képet. Az elejére egy papír keretbe rakott egy képet, ráragasztotta, hozzá tűzte a születési karszalagom, és a kórházi cimkét. (Édesanyám ebben a szobában fekszik: , valamint a születési súlyom, magasságom van rajta)

21N

2018. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs még gyermekem, de tuti nagyon sokáig őrizném ezeket, elférnek egy dobozban... Nem ragaszkodom túlzottan tárgyakhoz, de azért az ilyesmiknek megvan az érzelmi értéke.


A napokban dobtunk ki egy tizenéves, már széteső és eleve nem szép boszorkányt, ami egy mulatságon készítettem a párom akkor vörös haját is felhasználva. Ha ezt is őrizgetem, akkor a kisgyermekem műveit pláne.

Nyilván ha termés és kezd szétesni, akkor ennyi volt, de egy rajz vékony, egy rahedli elfér a házban. Az igazán saját rajztömbjeimet is őrzöm s garantálhatom, hogy nincs benne igazi műalkotás... De személyes dolog, elfér, akár rá is lehet nézni egyszer, miért ne őrizzem? Egy gyermek ajándékánál többlet, ha van hozzá történet (ez ilyenre van memóriám :)), boldogan hozza haza, direkt nekem - az ilyeneket nem dobnám ki, a sima kis napi sok firka már rosszabb esélyekkel bír egy idő után.

2018. ápr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

A rajzok egy részét megőriztem egy mappában, ezen kívül egy aranyos agyagházikót a lányomtól, és egy jópofa, saját készítésű cipőkanalat (!) a fiamtól. Minden ajándéknak mindig örültem, de pár hét után 1-2 kivétellel ezek csak porfogók. Nem szeretem a lomolást, nem gyűjtögetjük ezeket a fajta "emlékeket".


Gondolom azért kérdezed, mert nem nagyon tudod/akarod már hova rakni őket, de lelkiismeretfurdalásod van kidobni. Ne legyen. Tarts meg 1-2-t, de nem kell őrizgetni minden marhaságot.

2018. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!