Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak, ha egy szülő...

Mi az oka annak, ha egy szülő a saját gyermekét okolja a házasságának megromlásáért?

Figyelt kérdés
Kezdve a gyermek 8 éves korától.

2018. ápr. 20. 18:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%

Igen!

Mikor a gyereket egyik fél nevelné de a másik meg mindent megengedne.

2018. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Hogy egy önkritikára és kommunikációra képtelen idióta.. :/
2018. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ez egyébként a saját történetem ez a kérdés. Viszonylag fiatalon el is költöztem otthonról (21 évesen), főleg emiatt.Az egyik búcsú mondatom ez is volt, hogy most már élhetek nyugodtan a saját gyermeketek nélkül. Az idő engem igazolt nem sokra rá szét is mentek. A konfliktusaik nem szűntek meg az én távollétemmel.
2018. ápr. 20. 18:45
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, van olyan, hogy a gyerek az oka annak, ha a házasság megromlik. Eleve maga a gyermekvállalás is lehet a probléma: az egyik akar, a másik meg csak enged. De a nevelésben is a konfliktusok se segítenek. Tehát lehet a gyerek ok, a probléma azzal van, ha ezt közlik vagy éreztetik vele, hiszen ő akaratán kívül lett problém a forras
2018. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, ebben lehet valami ugyanis az apám a születésem előtti években vendégmunkásként dolgozott Németországban. Ingázott a két ország között mondván kell a pénz. Ezzel nincs is semmi baj, de amikor az anyám már a kilencedik hónapban volt a születésem előtt is kiment dolgozni. Pedig nem a minimumon éltek, szóval ott lehetett volna, de szerintem nem is érdekelte.
2018. ápr. 20. 19:21
 6/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sok férfi van, aki nem akar gyereket, csak a társadalmi nyomásnak meg ugye a felesegenek enged. Mondanám higy ne vedd magadra, de ez nyilván nem segít.
2018. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Sajnos tény,hogy nem szerettek. Példákat ezret is tudnék mondani. Apám hetedik osztályos koromban sem tudta hanyadikán van a szülinapom, hova járok iskolába és, hogy hányadikos vagyok. Anyám viszont rosszabb volt megütött, ha valamiben nem értetünk egyet, sokszor orrvérzésig. Egyszer a wc-be is belenyomta a fejem (akkor csak 7 éves lehettem). Mikor általános iskolás másodikos voltam anyám( aki akkor már több éve munkanélküli volt és apámmal tartatta el magát)azt mondta én csak egy élősködő vagyok és semmi értelme, hogy élek. Emlékszem egy orrvérzős pofozkodás közben még az is elhangzott, hogy tőle ,,megöllek, akkor is ha börtönbe kerülök"
2018. ápr. 20. 19:58
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezeket és sok mást nem tudok megemészteni. Egyszer pszichológusnál is jártam, de mivel nagyon tárgyilagosan soroltam el neki ezeket és még sok mást, ezért rövid úton úgy értékelte, hogy ezen én már túl is vagyok. Valójában, ha nem is naponta, de hetente eszembe jutnak.Gyermekként, amikor még mondhatni nem volt önérzetem igen hamar megbocsátottam egy-egy ilyen jelenetet, de ez most fenőtt fejjel dühít.
2018. ápr. 20. 20:03
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
De nem erdekled oket ezek szerint. Ha erdekelned akkor keresnenek (ez nem derult ki). Akkor hol a problema? Orulj h uj eletet kezdtel.
2018. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen. Szerencsére jól alakult az életem. Céltudatos voltam két munkahely mellett jártam iskolába és a segítségük nélkül is elértem, hogy a saját házamba legyek, amit önerőből hoztunk össze a párommal. Nem sokára megszületik az első gyerekünk és sokan, akik eddig azt mondták, hogy megértik, hogy nem bocsátok meg azok most azzal jönnek, hogy milyen dolog az, hogy nem láthatják az unokájukat.
2018. ápr. 20. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!