Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek megértették a szüleitek...

Nektek megértették a szüleitek, hogy nem akartok falusi földműves lenni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 21. 12:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Hát itt a békásmegyeri lakótelep nyolcadik emeletén... igen, megértették.
2018. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
13%
Inkább belvárosi panelproli?
2018. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
98%
Meg.
2018. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nem, hanem, hogy nem akartok falun maradni és ti os földet művelni.

Már ki is néztek egy jó munkásgyereket mellém.

2018. ápr. 21. 12:55
 5/41 anonim ***** válasza:
85%

emberek, miért sértő a falusi paraszt kifejezés? mit kell prolizni?


tudjátok egyáltalán mit jelent?

2018. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
69%
Mi baj van a falusi parasztsággal? Harapni lehet a friss levegőt, minden terem a kertben, fáról esszük az érett gyümölcsöt.
2018. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Mert mondjuk nincs munkahely???? Még egy bolt sincs. A "fődbű" meg nem lehet megélni, csak ők ezt rám akarják kényszeríteni.


7-es Mindanzonáltal rossz az aki rosszra gondol. A paraszt szót nem degradáló kifejezésként használtam. Itt mindennapos ez a kifejezés és nem sértő.

2018. ápr. 21. 13:01
 8/41 anonim ***** válasza:
16%
nem rossz, hanem tanulatlan, buta és ostoba :)
2018. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
34%
Helyben nincs munkahely, de közeli városokban van. Nem többet utazunk, mint Bp-en, ahol metróval, busszal, trolival el lehet zötyögni egy órácskát. Tőlünk megyeszékhely kocsival 20 perc, tömegnyomor nélkül.
2018. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem, nekem azért is volt furcsa a tanyasi életmód támogatása, mert ők budapestiek, zsebkendőnyi kerttel, ami virággal van beültetve.

De ők elhatározták: több hektárnyi szántóföld, pár hektáros gyümölcsöskert, lovak-disznók-tehenek-tyúkok stb.

Én meg beleegyeztem azzal a feltétellel, hogy ők fizetik a területet, az állatok megvételét és fenntartását, az első 6 hónap számláit, a szántóföldi gépeket és a munkások bérét, akkor én belevágok.

Majd utánanéztek, és 100 milliót nem tudtak kifizetni :(

Most az a téma, hogy egy ilyen "parasztemberhez" kell feleségül mennem, az igények csökkentek pár állatra, 2-3 hektárra (az 1000 helyett :D ), gyümölcsös nem kell. Persze ők nem mennének falura a fővárosból, de én rúgjak fel mindent és hajrá.

2018. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!