Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 14-15 éves...

Megengednétek a 14-15 éves fiatoknak, hogy a 22 éves bátyjával éljen?

Figyelt kérdés
Szeptembertől fogom kezdeni a gimit, a lakhelyemtől kb. 100 km-re. Van egy tesóm, ő ott jár egyetemre. Míg gimibe járt kolis volt, utána vetett ott szüleim egy lakást, odaköltözött Egyik szoba ki volt adva egy barátjának , aki most el fog költözni. Eddig is gondoltam rá hogy lakhatnék ott én is, most még inkább. De itthon erről nem volt szó. Kolirol csak. Tesommal jó a kapcsolatom, velem nincs baj viselkedésben, tanulásban. Hétvégén hazajönnek bulizhatna. Amúgy szüleim ilyen téren nyitottak, jó fejek, tudják hogy tesóm is bulizott koli alatt is. Ha hétköznap csinálna valamit ott lehetnék, utána meg ha elmennék, otthon maradok . Ha vinni akar, koliból is hívhatna. Ennivalot tesom is rendel, vagy egyszerűt megfőz, azt én is megszoktam itthon, ha egyedül vagyok. Meg tudom oldani. Takarítani is szoktam. Annyit mint tesóm pláne. Más kifogásuk szerintem nem lehet. Vagyis próbáltam végiggondolni az ellene érveket. Mi ilyen lehet még? Más megengedné a gyerekének ezt? Tesómtól is megkérdezném amúgy, csak kicsit bánt hogy ő sem javasolta.
2018. ápr. 21. 16:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Átírásokért bocs, próbáltam figyelni. De így is érthető szerintem
2018. ápr. 21. 16:56
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Figyelj elöször a kolit javaslom mivel jobban figyelnek rád.Jobban tudsz pihenni.A tesódnak nem kötelező hozzád igazodni.inkább a Kolesz
2018. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Tesód mit szeretne? Nincs neki barátnője?
2018. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tesóm nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Mintha fel sem merült volna egyikőjükben sem ez a megoldás. Nincs barátnője. De mikor volt akkor is ott lakott a haverja is. Két külön szoba van plusz nappali. Két ember simán elfér. Még barátnője ott lenne is kényelmes
2018. ápr. 21. 17:04
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Elöször a testvéredet kérdezd meg, de ne legyél megsértödve, ha nem lelkesedik az ötletért.


Ugyanis egyrészt neki megvan a saját élete, egy kamasz elég zavaró lenne. Másrészt ezzel neki kellene minden felelöséget vállalnia érted, ami szintén nem egy 22 éves valaki feladata és nem is biztos, hogy képes lenne rá.


Szóval erösen várható, hogy neki nem fog tetszeni az ötlet, és ez tökéletesen érthetö is.

2018. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk pont ez volt a helyzet, csak nekem két lányom van. Sose föl se merült, hogy a már ott a lakás, akkor a kisebb lányom koleszban sínylődjön.

Viszont a lakás minden költségét mi fizettük. Nálatok felmerül a kérdés, hogy a szüleid fizetik a bátyád lakhatását, vagy ő magának. Mert ha magának, akkor nem hiszem, hogy jogos elvárás lenne felé, hogy téged még pluszban eltartson.

2018. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egy busz elüthet akárhol is lakok. meg akarom amúgy kérdezni, számít is a véleménye, de nem hinném hogy baja lenne a dologgal. Ha nem akarná nem tudom szüleim megengedték e, de olyan szempontból nincs beleszólása, nem övé a lakás. Szoval megkérdem, de nem hiszem hogy vele lenne gond. Inkább szüleimet kell meggyőznöm
2018. ápr. 21. 17:13
 8/18 A kérdező kommentje:
Tesóm nem fizet semmit a lakásban. Szüleim állják a rezsit, ételt. Ő csak magára költ.
2018. ápr. 21. 17:15
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Megengedném persze, de ez inkább a bátyádon múlik.
2018. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Nincs beleszolása,de aranyos hugi lehetsz,a nyakára költözöl,és kussoljon,mert nem az övé a lakás,aztán a szülők téged is nyomhatnak pénzzel. Az ilyen őnző pénzes bagázstól mászok falra..
2018. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!