Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum nem fogadja el a barátom...

Anyum nem fogadja el a barátomat, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Még szeptemberben találkoztam a neten a barátommal, mindketten játszottunk 2 játékot. Ő az, akivel a legjobban hozzuk ki egymásból. Úgy érezzük, megtaláltuk a másik felünk. Január óta vagyunk együtt, hamarosan már 4 hónapja. Augusztusban én leszek 17, ő 20. Sajnos távkapcsolatban élünk, van köztünk 230km. Egyszer már találkoztunk, de mivel ő majd 200 kilométert utazott értem, röpke 5 órát tudtunk csak együtt tölteni. A szándékai tudom hogy komolyak, ő még akár hozzánk is felutazna, csakhogy láthasson. Anyám mégis csak azt látja benne hogy az úgy is csak "arra" megy. Pedig vár rám ameddig kell, mondta hogy nem siettet semmit. Én szűz vagyok, ő nem. Eddig csak februárban találkoztunk, és már nagyon hiányzunk egymásnak, de nyárig várnunk kell mindenképp, mert ő most érettségizik, és én akarom hogy inkább arra koncentráljon. Nyáron aztán fel utazna hozzánk, csak meg kéne győznünk anyám arról hogy neki nem a szex a lényeg, valahogy látnia kéne hogy komolyan gondolja velem, és rávenni hogy megengedje. Amit még tudni kell hogy akár keresne valahol a környéken szállást, nem kellene nálunk aludnia. Csak akkoris napközbe együtt lehetnénk, egymás mellett.

2018. ápr. 22. 19:16
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
27%
Megértelek. Nálunk én vagyok 15 ő meg 18. Nehéz,mert aggódnak. Ami valahol érthető. Tudom,pongyola,meg sablon,de hagyj időt a szüleidnek és hagyd,hogy jobban megismerjék. Hidd el sokat fog számítani ;)
2018. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

Átérzem a helyzeted, párom és köztem is nagy a távolság. Eleinte nehéz volt, sok idő kellett, mire a szüleim megbíztak benne, de már 3 éve együtt vagyunk, szóval csak türelem és kitartás. Tudom, hogy nehéz, de ahogy telik az idő, jobb lesz.


L/20

2018. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Most nem azért, de ha tényleg a szexre hajtana, akkor mégis miért lenne veled 4 hónapja? Akkor keresne valami közeli csajt, nem fáradozna egy távoli lánnyal - ezt mondd meg anyukádnak. Amúgy meg nyilván valamennyire a szexre is hajt, mégis csak egy 20 éves srácról beszélünk, de ez normális dolog minden párkapcsolatban - teljesen mindegy, hogy a szomszéd 16 éves srácról beszélünk vagy a barátodról. Anyukád is biztosan rá fog jönni ezekre magától is, majd idővel megbékél a helyzettel, mást úgysem tehet.
2018. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Az itt a gond, hogy nem is ismeritek egymást, de már kapcsolatról beszélsz...
2018. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
Ekkora távolsággal úgysem működne. Ha mégis kibírtok még egy évet, összeköltözhettek.
2018. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, egyszer találkoztunk, mivel más országban élünk, én gimibe járok, ő most érettségizik, tehát a lehetőségeink korlátozottak. Attól még napi 3-4 órát videochatelünk, bármi gond van fordulhatunk a másikhoz, mindig felvidítjuk és támogatjuk a másikat. És lehet hihetetlen, de az exem aki 4 háznyira lakik nem foglalkozott velem ennyit, tehát ez nekem nagyon sokat jelent hogy látom rajta hogy komolyak a szándékai
2018. ápr. 22. 19:45
 7/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy maga a táv nehezíti a dolgot, de ősszel megy jogsira, hogy aztán minél többet találkozhassunk, és egyetem alatt gyakorlatilag bárhova megyek ő jönne velem, nem számítana neki ha el kéne költöznie
2018. ápr. 22. 19:47
 8/23 anonim válasza:
44%

Gyerekek, hagyjuk már ezt a befásultságot...

Attól, hogy a neten találkoztak még ismerik egymást.


Annak, hogy ismerj valakit nem feltétele, hogy mindig képes legyél benne állni az adott illető aurájában.

Sőt, ezek az emberek még általában jobban ismerik egymást, mint azok, akik össze tudnak járni. Nap mint nap órákat beszélnek szeptember óta. Nem tudnak elmenni meginni valamit. Csak arra van lehetőségük, hogy minél jobban megismerjék egymást.


Hajrá srácok! Én szerencsére nem messsze találtam meg eddigi életem legnagyobb szerelmét, viszont a neten. Hónapokig hajnalig beszélgettünk minden nap.

Kitartást! Kelleni fog. Messze vagytok és fiatalok, szóval nehéz lenne az összeköltözés, pláne másik országba.


Remélem nektek a legjobbakat! ;)

2018. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen más dolog a neten dumcsizgatni és egy másik ember mellett élni.

Sajnos tapasztalatból írom ezt.

2018. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

"Attól, hogy a neten találkoztak még ismerik egymást."


Nem, nem ismerik-mert virtuálisan, valós problémák nélkül könnyű jófejnek maradni, mindig a másik mellett élni. De ez védett környezet, igazi bajok nélkül. Vagyis nem sok köze van a valódi kapcsolatokhoz: Ettől lehet hogy két hónap alatt megőrülnének egymástól ha együtt kellne élniük. Kezdjük ott, hogy a legapróbb dolgokból is sérelmek lehetnek: olyan hülyeségekből hogy ki mosogat, ki intézi a bevásárlást, ki mennyi feladatot hárít a másikra, ki érzi előbbvalónak a saját dolgait a másikénál, és ezért mit nyom még pluszba rá. Piszkosul hamar előjöhet hogy kihasználtnak, mellőzöttnek érzi magát valaki. És ez a virtuális térben egyszerűen nem jön elő.

2018. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!