Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni? Hogy...

Mit lehetne tenni? Hogy lehetne "megpuhítani" a lányt?

Figyelt kérdés

Adott egy két gyermekes család. Nagyon szerető környezet, rendes, családtagok, kedvesek. A gyerekek szeretetben nevelkednek, megbíznak bennük és korrekten bánnak velük. (jelenleg 10 és 16 éves lányok)


Legalábbis ez volt. 3 éve a szülők házassága nagyon megromlott. A válás során nagyon sokat veszekedtek és a szülők és a gyerekek is megszenvedték lelkileg. Egyszer az apa nagyon veszekedett az anyával, aminek a gyerekek is tanúi voltak. Ordítottak, az anya otthagyta, elment, a nagyobbik lány dühösen kirohant az apjához mert azt a veszekedést az apa okozta. Meg akarta tudni hogy miért és mi értelme ennek. Az apa akkorra már lelkileg padlón volt, türelme se nagyon volt. Megverte a lányt, sok folt maradt utána, de a lányt inkább érzelmileg viselte meg. Ez volt 3 éve.


Az apa megrémült saját magától, önismereti, agykontroll és egyéb foglalkozásokra járt/jár. Most már ugyanolyan báránylelkű, mint volt. Lezárta a múltat. Az anyával közömbös viszonyban van, a kisebbik lánnyal 1 év kiengesztelés után, megint remek és felhőtlen a kapcsolata. De a nagyobbik lány szemében teljesen elbukott, őt nagyon megviselte az apja bántalmazása, összeomlott tőle. Már ő is rendben van lelkileg, de az apjának nem bocsát meg. Nem is akar vele beszélni, találkozni, de még interneten vagy SMS-ben irogatni se vele.


Mit lehet tenni? Van még esély, hogy rendbe hozzák az amúgy nagyon jó apa-lánya kapcsolatukat?



2018. ápr. 23. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem fog megbocsájtani,és jól teszi.
2018. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Az a hajó elment. Korábban kellett volna észnél lenni.
2018. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Milyen jó az az apa lány kapcsolat ahol a dilis apu anyuval való vitája után a gyereken veri le szó szerint a frusztrácóiját. Nem fog megbocsátani, és jól teszi, az ilyennél ugyanisz ott van a pakliban h megint bekattan. Bárány lelkü persze..
2018. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
sehogy, ebben az életben nem fog megbocsájtani
2018. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem báránylelkű, hanem egy nőverő, pszichopata szar alak, aki attól érzi jobban magát, ha nála fizikailag gyengébbeken éli ki a frusztrációját :/

A lány pedig remélem, soha a büdös életben nem szól hozzá és hagyja egyedül megdögleni.

2018. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Lehetetlen helyrehozni. A többiek jól írták.
2018. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, én az anyámat dobtam ki, de ahhoz azért valamivel több kellett egy verésnél... egyébként most semmit, gondolom a lánynak már elmondta őszintén annak a balhénak a teljes történetét, szóval az igazságot. Na, innen lutri, mert egy kamasz természetes módon fekete-fehérben gondolkodik, ami az ember huszonéves korára alapvetően megváltozik, részint anatómiai okokból (megváltozik az agyterületek egymáshoz képesti aránya), részint, meg mert maga is megtapasztalja, milyen a párkapcsolat, milyen csalódni, milyen csalni... addig nincs értelme különösebben forszírozni a dolgot, onnantól meg 50/50, vagy normalizálódni fog a kapcsolat, vagy soha - mint nekem anyámmal.
2018. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Összeverted az akkor még csak 13 éves lányodat. Fordítva te megbocsájtanál?
2018. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Direkt fogalmaztam így, én a család egyik barátja vagyok.


Az apa már nagyon megbánta és elég rosszul érzi magát emiatt. És igen, alapvetően egy nyugodt, jó embernek ismertem addig, de rengeteg időd és energiát beleölt hogy változzon. Úgy érzem, sikerült neki, de bántja hogy nem lehet jó kapcsolata a nagyobbik lányával. Természetesen a lányt is megértem, de ő nem tudja hogy az apja mellette szeretne lenni

2018. ápr. 23. 22:23
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen a lányt is megértem, de ő nem tudja hogy az apja mellette szeretne lenni" - ?????

Az, hogy egymással nem beszélnek, az egy dolog, de abból, amit leírtál, az derült ki, hogy " a kisebbik lánnyal 1 év kiengesztelés után, megint remek és felhőtlen a kapcsolata.". Gondolod, a két testvér se beszél soha?

2018. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!