Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő választ egyetemet, van...

Szülő választ egyetemet, van hogy jól sül el?

Figyelt kérdés
Utána meg vasszigorral tönkretesz, ha nem úgy megy.
2018. ápr. 24. 05:42
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Illetve van akire nem kellene ráerőltetni az akaratukat, mert nem csak közmunja és egyetem van.
2018. ápr. 24. 05:46
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem azért választ, hogy a saját álmait megvalósítsa a gyerek, lehet jó eredménye.

Nálunk az öcsém volt baromi határozatlan, mit kezdjen magával. Nyilván a szüleim ismerték őt a legjobban, tehát terelgették a saját elgondolásuk felé, bejött. Nagyon jó pedagógus lett belőle :)

2018. ápr. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Egyetemre csak felnőtt emberek jelentkezhetnek. Ők ha hagyják, hogy a szülők beleszóljanak a választásukba, meg is érdemlik, hiába jönnek ide sajnáltatni magukat utólag.


Ettől teljesen függetlenül azért igenis van olyan, hogy jól sül el, mert vannak sokan, akik hiába nagykorúak már, nincsenek tisztában se a képességeikkel, se az érdeklődési körükkel, ezért jobb, ha olyan választ nekik, aki jobban ismeri őket, és ez potenciálisan a szülő szokott lenni.

2018. ápr. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Az, ha valaki nem nő fel, nem tud jól elsülni. Ha báb vagy, báb maradsz. És nem a szülők hibája, hanem a sajátod. Magánélet és szabadság annak jár, aki megküzdött érte.
2018. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk abszolút jól sült el, a szakra is ők beszéltek rá (bár alapvetően az én ötletem volt), illetve erre az egyetemre is kifejezetten csak azért jöttem, mert ők ezt javasolták. Akkor annyira nem szerettem őket, de 2 év után azt mondom, borzasztóan hálás vagyok, hogy akkor terelgettek.
2018. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Fogalmam sincs, de az ide írkáló pityogókból következtetve inkább nem.

A nyolcadikos gyerekem választásába sem szóltam bele. Igaz ő már ennyi idősen pontosan tudta milyen tagozatra akar menni, mert azt a két tárgyat imádja tanulni.

2018. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyunk egyformák, 18 éves korára nem mindenki "felnőtt", a gondolkodását tekintve biztosan nem az, élettapasztalat meg gyakorlatilag semmi. Persze a szülő tekintetében sem egyértelmű a kép, mert a szülő kiélheti saját vágyait is a gyerekében. ill lehet, hogy a szülő sem tájékozott kellőképpen a választható szakirányok és a gyerek összeférhetősége tekintetében. Én hiába éltem le életemet viszonylag elfogadhatóan, ma sem tudom, hogy mit kellett volna választani, milyen területen lettem volna sikeresebb, elégedettebb, mivel nem pontosan olyan területen dolgoztam, amire alapvetően rendeltetett a végzettségem, ugyanakkor éppen a végzettségem és az érdeklődésem tette lehetővé, hogy többféle területen dolgozhattam és élhettem ki kíváncsiságomat.
2018. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Elsülhet jól os, főleg, mert sok 18 évesnek fogalma nincs, mihez kezdjen.


A szülő, ha ISMERI a gyerekét - sokan sajnos nem -, akkor választhat olyan egyetemet, amit a gyerek jól és sikeresen teljesít, és utána abban a szakmában is dolgozik.

2018. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem aki 18 évesen nem tudja, mi akar lenni, az ne menjen egyetemre. Dolgozzon, ismerje meg magát és menjen 22 évesen egyetemre!


Az pedig, hogy rábeszélnek valamire, benyomnak és ott tartanak, az nem "terelgetés", a hála amit érzel, az pedig a megtört akaratod megkönnyebbülése, hogy nem kell vállalnod a felelősséget és "egész jó" ahogy élsz.

Aztán amikor tényleg felnősz, ha eljön ez a pillanat, rájössz, hogy nem élted az életed, hanem végig"terelgettek" rajta, mint egy bútort a folyosón.

2018. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
Rengetegféle élethelyzet van, az itt válaszolók a helyzet ismerete nélkül nem tudják jól megválaszolni a kérdést.
2018. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!