Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segít anyám a...

Miért nem segít anyám a problémáimon?

Figyelt kérdés

Rossz napom volt, belefáradtam az állandó erőfeszítésbe és egész nap bőghetnékem volt. Suli után anyukámmal találkoztam és együtt mentünk haza, mikor eltört nálam a mécses, és sírva próbáltam elmagyarázni neki, hogy kisebbségi komplexusom van. Erre fel nem is akart tovább hallgatni, engem kezdett el hibáztatni, hogy azért hasonlítom állandóan magam másokhoz, meg azért érzem azt, hogy mindenki jobb nálam, mert egy semmirekellő lusta dög vagyok. Akkor úgy éreztem, hogy tévedtem abban, hogy a szülő azért van, hogy meghallgasson és hogy segítsen, azt vártam, hogy ő majd elmondja, mi a jó bennem, és hogy miért jó, hogy én az vagyok aki, ehelyett még azt a maradék életkedvemet is kitapodta belőlem. Jó. Lehet, hogy néha csak a zene a világ nekem, és néha bömböltetem, meg kijárok a barátaimmal hétvégente, de nem vagyok olyan rossz tanuló, mint ahogyan ő beállítja. Közepesen tanulok, ellenben a nővéremmel, aki jó tanuló volt, és nem járt el otthonról annyit, mint én. Anyám állandóan hozzá hasonlít. Hogy ő milyen jó gyerek volt. Számtalanszor kértem, hogy hagyja abba, mert én egy teljesen más személyiség vagyok, nem tudok olyan lenni, mint ő. Nem hallgatott meg akkor sem. Mostanra próbálom elkerülni a házban, talán ezért is nem jövök ki napközben a szobámból, viszont ebédnél vagy bármikor amikor alkalma van beszélni velem, akkor is csak a hibáimat osztja. És most itt tartok, már elég régóta, hogy megfelelési kényszerben szenvedek 17 évesen. Mindig csak azt látom, hogy ki miben jó, a legjobb barátnőmhöz hasonlítom magam, és úgy érzem, hogy az árnyékában élek. Nincs egy maréknyi önbizalmam sem. Nagyon sokszor elhatároztam már, hogy nem adok többé mások véleményére, és elfogadom magam olyannak amilyen vagyok (pedig állítólag nem vagyok csúny, tetszettek már meg fiuknak), de sokszor csak az lett a vége, hogy nagyképűnek éreztem ilyenkor magam, és belefáradtam az egészbe. Boldogtalannak érzem magam így.

Ne haragudjatok a hosszú szövegért, az önsajnálatomért, az esetleges helyesírási hibákért illetve, ha valamit rosszul fogalmaztam meg. Köszönöm válaszotokat! 17/L



2018. ápr. 26. 23:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%
Milyen anya az aki a saját gyerekét dögnek nevezi,mikor elmondja h mi bántja. Meg nem kell hasonlitgatni,mert itt az eredménye. Beszélj vmi értelmes felnőttel,ne a klimaxos anyáddal.
2018. ápr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%

Ezek szerint gyűlöl téged,már bocs.

Egy jó szülő soha nem kritizálja a gyerekét,nem vár el semmit tőle.

2018. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
A saját problémáidat neked kell megoldani.
2018. ápr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Csúnyán hangzik, de a hármasnak igaza van. Neked kell tenni azért, hogy magadnak jobb legyen. A saját életed csak te oldhatod meg.

Ennyi idő alatt megtanulhattad volna elengedni a "bezzeg" kezdetű megjegyzéseket a füled mellett. Tudod, minél több energiát fecsélersz arra, hogy meghalld ezeket, vagy arra, hogy emiatt sajnáld magad, annál kevesebb energiád jut magadra.


Egyetlen ember van a világon, akinek meg kell felelned: te magad.

2018. ápr. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%
Leirtad, hogy mi a rossz es jo benned. Azt is leirtad, hogy anyad hogy tudna segiteni. Ezt miert nem teszed meg magadnak. A nem csunyasag nem csak abbol all, hogy mar megtetszettel par fiunak. A jobb csaladi kapcsoaton a gyereknek is dolgozni kell, foleg mar 17 evesen. Ha azt akarod, hogy felnottkent legyel kezelve, akkor ugy is viselkedj. Nem, a szulok nem csak azert vannak, hogy a kakit amit magad utan hagysz, azt elsimitsak. Probalj ne az ejszakaba rohanni egy-ket hetvegen, hanem javits magadon, a hozzaallasodon. Talan meg anyukad is szivesen elbeszelget veled igy.
2018. ápr. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
73%

Tudom, hogy érzel, de ezen ő nem fog tudni változtatni. Ha téged zavar, hogy másokhoz hasonlít bármilyen szempontból, akkor legyen erőd abban a pillanatban odaállni elé és azt mondani : Jó, Jancsika jobb. Neked ez jutott. Tudsz így is szeretni?


Aztán magadnak is tedd fel a kérdést, hogy mi hasznod származik a kesergésből? Miért kezded újra naponta a depressziós zenéket? Tényleg keptelen vagy megtenni bizonyos dolgokat? Megpróbáltad úgy igazán odatenni magad valaha egyáltalán?


Ha anyád csak motiválni akar (és te ezt tudod), akkor szólj neki, hogy rossz módszer, fejezze be. Inkább sehogy ne akarjon egy ideig hatni rád. Aztán tűzz ki célokat, kezdj el dolgozni érte, felejtsd el az önsajnáltatást és azt, hogy valaki majd kívülről megoldja a gondjaid.


Tenni kell azért, hogy jobb legyen. Első lépésnek azt javasolnám,hogy nemet mondasz. Nem, a Józsi nem okosabb. Sőt, az Ági sem szebb nálad. Bezzeg a...? Vele ellentétben te meg emezt tudod jól csinálni. Lehetsz büszke apróságokra is, nem kell rögtön megváltani a világot.


A legfontosabb, hogy az elején minden siker eredmény, bármekkora is, és ne kezdd újra becsmérelni magad (hogy oké, a kicsi ment, de egy nagyobb biztos kifogna rajtad) , mert akkor semmit sem haladtál.

2018. ápr. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Ezért nen kell sirni hanem tenni ellene. Felesleges irigykedés és nyavalygás helyett, kezdjél tanulni, pl., mert a sirástol semmi nem.oldóik meg.


Nem volt szép anyudtol, de mit csináljon? Nem kell pátyolgatni, ha amugy tlnyleg rosszak a jegyeid, meg lusta vagy ;)

2018. ápr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%
Legyél jobb tanuló és ne csatangolj el állandóan. Gondolom a nővéred után csalódás vagy neki, ahhoz szokott amit ő tud nyújtani, és ne gondolta hogy te nem vagy képes erre. Sőt, valószínűleg tudja hogy képes lennél csak lusta vagy.
2018. ápr. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"egy semmirekellő lusta dög vagyok"


Ezt mondta, vagy amit mondott azt így értelmezted? Azért vagy közepes tanuló, mert eddig terjednek a képességeid, vagy azért, mert tojsz a tanulásra?

2018. ápr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Öszintén szólva ha ez napoirenden van, hogy elsülyledst az önsajnálatba és azon nyavalyogsz, hogy ki miben jobb nálad, AHELYETT, hoyg valamit is TENNÉL, akkor megértem, hoyg anyád egyszer csak kibukott emiatt. (Arra kivániocs lennék, hogy ténylegesen azt mondta-e, hoy "lusta dög" vagy, de a kifejtésed alapján igenis LUSTA vagy!)


Nem azon kellene nyafognod, hogy X meg Y valamiben több, mint te, hanem nem a szobádban ülve és ordítva zenét hallgatva ezen rágódni, hanem elmenni mozogni, elkezdeni szorgalmasan tanulni és TENNI valamit azért, hogy jobb legyél.


Az önbizalomhiányt MÁS nem tudja megszüntetni, CSAK TE, és CSAK AKKOR, ha nyafogás HELYETT CSINÁLSZ valamit, amivel elöbbre jutsz.


Egyelöre nem világos, MILYEN eröfeszítésekbe fáradtál bele, mert csak azt írod, hogy nincs kedved semmihez, legfeljebb a haverokkal bulizni, ezen kívül csak a szobádban ülsz és zenét bömböltetsz. MEGFELELÉSI KÉNYSZERRÖL nálad szó sincs, legfeljebb irigykedsz másokra, akik nem csak ülnek a fenekükön és sajnálják magukat, hanem csinálnak valamit azért, hoyg jobbak legyenek.

Abban megint anyádnak van igaza, hogy a növérednek sokkal jobb jövöje lesz, ha jól tanul - mert értelmes munkát fog találni, míg te a kis közepeseddel maximum gyári munkát fogsz kapni, vagy munkanélküli leszel normál tanulmányi eredmény nélkül.


Ha valami NEKED nem tetszik az ételedben, akkor NEKED kell tenni ellene, más nem tudja HELYETTED megtenni!

Hagyd abba az önsajnálatot, kezdj el sportolni, tanulni, és ha kellöen akarod, bármit elérhetsz, de nem így, ahogy most csinálod. Amit egy életre jegyezz meg, a TE életedért TE vagy felelös és CSAK TE tudod megváltoztani!

2018. ápr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!