Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogomban áll boxzsáknak...

Jogomban áll boxzsáknak lenni? Egy szülő verheti a gyermekét? Szót kell fogadni akkor is ha az káromra van? Több dologban is kiemelkedően teljesítek pl. sakk, irodalom, tanulás.

Figyelt kérdés

A jogaim mégis padló alatt vannak. Pl. Jogomban áll boxzsáknak lenni. Nem kütyűzhetek (este) 10 után, tévézni persze lehet éjfélig is. Nem kelhetek fel hat körül mert kell az alvás. Hétvégén is ha valami értelmeset akarok csinálni “hétvége van, pihend ki magad! ”+ Azt is meg akarják mondani, hogy mikor mennyit sakkozzak. Pl.8 után már ezelőtt kihúzták a gépet s hisztiztek. Ezen kívül úgy bátorítanak, h. ne írj mert nincs tehetséged, azért díjaznak mert nincs jelentkező. + egy kis tudományt se hallgathatok v. nézhetek neten mert kell sakkozni s, h. ott hűlyeségeket írnak.Ha valami szabály meg akarok beszélni velük: “Kötelességed szót fogadni, azt csinálod amit mondunk. A nagynak mindig igaza van... Majd mikor 18 éves leszel elköltözöl ha nem tetszik, de akkor is tanácsot adhatunk...Majd te a gyerekedet úgy neveled ahogy akarod, nekem is ezt mondták a szüleim... . Ezért nem lesz belőle senki. Alázat” stb. Semmit nem lehet megbeszélni. Mindent amit nem ismernek elítélnek pl .tudatos álmodás, alvás tudományága, pszichológia. Azt hiszik, h. a tulajdonuk vagyok pl. üthetnek, büntethetnek, tönkretehetik az életemet. Születésnapomon is menekülnöm kellet. Azt is akarják ellenőrizni, hogy 7-ig legyen meg a házim s pakoljak be, pedig már rég megszoktam hogy reggel pakolok és idáig is remekül ment a tanulás. Ezenkívül mindig azt mondják, h. a nagynak van igaza, rá kell hagyni nem szabad, h. igazad legyen stb. . Ja és, hogy Petőfi s más hőseink hűlyék voltak, hogy harcba mentek s kiálltak az igazáért. De a románok ők okosak voltak, mert ők mindig elárultak mindenkit (nem rasszizmus, ne értse senki félre, vannak rendes románok sőt vannak olyan ismerőseim is, de ez volt a történelemben) Már vagy 5 éve egyébként a folyamatos hiszti megy, s hogy még ők mocskolnak s akarnak elvitetni.

Köszönöm a válaszokat elnézést ha hibákat ejtettem!



2018. ápr. 28. 15:31
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
68%
Ez szeintem nem normális. Nem tudom mit lehet csinálni talán a gyámügyhöz fordulni valaki kedves felnőtt ismerőssel. Részvétem
2018. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Hany eves vagy?

A helyedbe a szabalyokat betartanam,mert nem tudsz min csinalni. De amennyire lehet kerulnem a tarsagukat,nem is szeretnek veluk beszelni.

Ignoralnam oket.


De miert utnek? Ez az egesz nem normalis.

Van tesod?

2018. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ez megint egy "gonosz szülők" kamu. Unalmas.... Nem kellett volna túljátszanod.
2018. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Igen, gyorsan menjen a Gyámügyre ezzel: “hétvége van, pihend ki magad!“ Meg hogy nem engedik gépezni hétköznap este 10 után. Szegény kicsi jószágom!
2018. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

Tipikus ősparaszt ostoba szülők. Ezért agyilag rokkant a fél magyar lakosság, a másik fele meg menekül az országból. Annyit tudok tanácsolni én is, mint az előttem szólók, hogy ha elmúltál 18, azonnal lépj le, és szakíts meg velük minden kapcsolatot. Öreg napjaikban, magányosan majd elmélkedhetnek, megérte-e napi szinten megalázni az egyetlen embert, aki gondoskodhatna róluk, megérte-e adni a kemény "falkavezért".


Azt javaslom, csalj és hazudj ahol csak tudsz, különben nem éled túl. Biztos lesz, aki erre most felvonyít, hogy miféle tanácsot adok, hogy a gyerek hazudjon a szüleinek, de egyrészt a fentiek szerint a kedves szülők ezt eleve követendő magatartásnak tekintik, másrészt az ilyen, az nem szülő, legfeljebb biológiai értelemben. Ahol tudsz, szakíts magadnak időt, eszközt, hogy fejleszd magad. Olvass a neten, próbálj megtanulni pl. programozni vagy grafikát készíteni, mert abból rögtön meg tudsz élni, ha egyszer kiszabadulsz. Feküdj rá az angolra, de nem úgy, hogy az iskolai tananyagot magolod, hanem úgy, hogy keresel anyagokat az érdeklődési körödben, és azokat olvasod a neten, mindenféle kötöttség meg szótárazás meg leckeírás nélkül. Fórumokon keress tanácsokat, hogyan juss előre a szakmában, bár oda csak akkor javaslom a belépést, ha magadtól már megy ez-az. Nem érdemes letámadni az ilyen helyeket azzal, hogy helló, nulla tudással jöttem, valaki oktatna? Az IT szakmában mindenki autodidakta, és legfeljebb a papír kedvéért megy el főiskolára vagy hasonlóra.


Petőfiék amúgy tényleg nem voltak teljesen normálisak, de ez más kérdés.

2018. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
94%

Szia. Szerintem nem áll jogodban boxzsáknak lenni. Gondolom nem vagy már kisgyerek és az írásod alapján vagy annyira érett, hogy normálisan legessen veled beszélgetni, ütés helyett. A szüleid szerintem egy "kicsit" túlságosan féltenek. A szülők és sok ember meg úgy van vele köztük a szüleid is, hogy amihez ők nem értenek az hülyeség. Engem sokan néznek marslakónak, mert szeretem a kémiát ezért is mentem vegyész szakra. Itt az osztályom meg azért néz idiótának mert szeretem a történelmet is. Elég érdekes párosítás, tudom, de tényleg rajongok mind a kettőért. Sokszor vitatkoztak velem az osztály, hogy az nem úgy van ahogy mondom, sőt egyszer a tanár is. Igaz az azért volt mert éppen a kedvenc részemet vettük a zsidókat, és hülyeséget mondott a tanár amit forrásokkal be is lehetett bizonyítani, hogy az.

Bocsánat, hogy eltértem a témától, de ezt úgy éreztem, hogy le kellett írnom. Mondjuk az engem az háborított fel a legjobban, hogy a szüleid nem támogatnak az írásban. De tudod mit, írjál nyugodtan. Mert ha nyertél már akkor te tényleg tehetséges vagy és mutassad is be ezt a világnak.

2018. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
"A nagynak mindig igaza van." Hát, ne is haragudj, de ha nem kamuzol, akkor sajnos, vegtelenül "egyszerű" szüleid vannak.
2018. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk, ez abból is látszik, hogy "kütyüzni" nem lehet este 10 után, de a tévézéssel semmi gond...
2018. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg nyilvánvaló hogy hazudozik mint a vízfolyás.
2018. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Ja persze, ilyen kérdésnél mindig hazudik a gyerek... Hát persze.
2018. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!