Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leküzdeni...

Hogyan tudnám leküzdeni anyámmal kapcsolatos undoromat, dühömet?

Figyelt kérdés
Középkorú vagyok. Anyámat nem szeretem, de elviselem valahogy. Mindig is bántott szóban és tettben is. Már egy ideje nincs jól. Kérte, menjek haza és jól esne neki, ha időnként megmasszíroznám. Undorodom tőle, ez az igazság. Az utolsó időszakát viszont szeretném, ha boldogabban élné meg, így muszáj vagyok én alkalmazkodni. Hogyan tudok valakit elfogadni, akit nem tudok tisztelni, nem tudok szeretni? Valahogyan szeretnék alkalmazkodni, ezt tudom, mert jó lenne őt nyugodtabbnak látni, de hogyan érjek hozzá, hogyan tegyek neki úgy jót, hogy tudom, ő mindenben és mindig ellenem volt, ártott nekem és csak a saját lelkiismeretét szeretné jobbá tenni azzal, hogy elmondhassa magának, a gyereke törődik vele, akkor talán megbocsájtotta azt a sok mindent? A lelkiismeretem miatt sűrűbben fogok most hazamenni, de azt is tudom, amint jót teszek vele, utána már alig várja majd, hogy eljöjjek tőle. Hogyan tudnám jól kezelni ezt a helyzetet? Köszönöm.
2018. ápr. 30. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
hányok
2018. ápr. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha undorodnék tőle,néha meglátogatnám,meg segítenék 1-2 dologban ami pénzzel megoldható,de semmi több.Inkább fizetnék 5 rugót egy masszőrnek alkalmanként,hogy ugorjon be hozzá.
2018. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
ha undorodnék tőle, mint te, meg se látogatnám
2018. ápr. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Elmondanam neki a serelmeim, es nem jopofiznek. Latogatnam, es igyekeznek megbocsatani neki-MAGAM miatt.
2018. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Értem. Szóval van egy anyád, aki pokollá tette a gyerekkorodat, és te még mindig tartod vele a kapcsolatot. Ez érdekes. Mazochista vagy? Szeretsz szenvedni? Úgy látszik igen, mert normális lelkületű ember már régesrég letiplizett volna, soha a büdös életben szóba nem állt volna többet a vén boszorkánnyal, és most jönne el az a pillanat, amikor élvezettel vágná a képébe a teljesen jogos és ideillő, másra fel nem cserélhető mondatot, miszerint anyuka legyen szíves egyedül megdögleni, pont úgy, ahogy megérdemli. Vérmérséklettől függően az is egy opció, hogy odautazik az ember és leköpi. De amit te csinálsz? Hát az nem normális, az egyszer biztos...
2018. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

A oldal: "anyámat nem szeretem, mindig is bántott szóban és tettben is, undorom tőle, hozzá se bírok élni, nem tudom tisztelni, mindenben és mindig ellenem volt, ártott nekem, csak a saját lelkiismeretét szeretné jobbá tenni, alig várja majd, hogy eljöjjek tőle"

B oldal: "az utolsó időszakát szeretném, ha boldogabban élné meg, muszáj vagyok én alkalmazkodni, jó lenne őt nyugodtabbnak látni, a lelkiismeretem miatt fogok most hazamenni"

Na döntsd el! Ez így totál ellentmondás. Ellentmondásban nem lehet cselekedni. Vagy megbocsátasz és őszintén fordulsz felé vagy undorodsz tőle, mert erre okot adott, és akkor nem változtatsz az eddigiekhez képest. Utálkozva segíteni nem lehet.

2018. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Miért tartod vele a kapcsolatot, ha egész gyerekkorodban vert meg bántott?


Meg kell neki mondani, hogy magának főzte, egye is meg, én biztosn nem mennék haza ilyen emberhez - ahogyan nem megyek haza a "kedves" mostohaanyámhoz már 10 éve.

2018. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szemet szemért, fogat, fogért? Akkor én mennyivel leszek jobb ember, mint az anyám?
2018. ápr. 30. 10:53
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon undorító és gyáva dolog egy rászoruló és gyenge embernek elmondani, hogy utálod és megveted, még akkor is, ha tönkrevágta az életed. Addig kellett volna, míg ereje teljében volt.


Mostmár hallgass előtte, csak éreztesd, mint eddig, tartsd a távolságot, de azért valamennyire gondoskodj róla minimális. Azt a minimumot, amit tőle kaptál.


5ezer egy masszőrnek és megmasszírozza majd nála.


Nyugodtan megmondhatod, hogy te nem akarod, de fizetsz egy masszőrt, aki ért hozzá és szívesen csinálja.

2018. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem azt mondtuk hogy bántsd vissza, de szembesülnie kéne azzal amit tett. Na jó, én azzal a hozzászólóval értek egyet, aki olyasmit írt, hogy vagy bocsáss meg neki (önmagadért, ne érte) és fordul hozzá őszintén, vagy ha ez nem megy, akkor ne tedd. Én ha így lennék, (nehéz elképzelni mert nagyon szerettem anyukámat)akkor inkább fizetnék ápolónak, masszőrnek, néha beugranék egy sütivel és ennyi. Undorodva nem lehet segíteni. (nagyon sajnálom amúgy, borzalmas lehet ez a helyzet neked)
2018. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!