Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem azért,...

Mit kellene tennem azért, hogy apám végre beismerje, hogy iszik és elmenjen elvonóra?

Figyelt kérdés
Szögezzük le a legelején, hogy apám alkoholista. Ezt a faluban mindenki tudja, mindenki látja/hallja, de senki sem szól semmit. A bibi az, hogy ha apám be van rúgva (állandóan), akkor nagyon szeret veszekedni. Egyszerűen kell neki valaki, aki ott van vele egy szobába és leordíthatja, hogy mindenért a másik tehet, ő még véletlenül sem. Saját magát istennek képzeli és ártatlan angyalnak (pedig nem vallásos). Ezért hagyta el anyám is 30 év házasság után. Azóta már felnőttünk és a testvérem fogta magát és elköldözött, én maradtam. Szültem egy kislányt és amíg nem lesz meg a saját házunk a pasimmal, addig ott lakok vele egy házban. A háztartást én vezetem, felére fizetjük a dolgokat (fa, szén, benzin... stb). Csak fogy a türelmem és nem tudom meddig bírom még az állandó megaláztatásokat. A múltkor a 2 hónapos lányommal ordibált, mert elmentem wcre. Próbálom kerülni, a babát nem engedem hozzá, mert azonnal elveszti az eszméletét a alkoholos szagától. Ő sajnálja, mert a legjobb dolog a világon a család. De már nincs senki, aki kibírná mellette.

2018. ápr. 30. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától nem megy,semmit nem tudsz. Maximum ha beiszik és olyan állapotban találod,ráhívod a mentőket. Nekem anyám iszákos,az se ismerné be a világért sem. Ezek nem érdemlik meg a törődést. :( Szegény baba.
2018. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én csak azt nem értem, hogy tudod milyen szar egy alkoholista mellett felnőni, akkor minek szülsz bele egy ilyen családba gyereket?


Én konkrétan bűncselekménnyé nyilvánítanám, ha bárki arra kényszerítené a gyerekét, hogy egy alkoholista uralma alatt kelljen élnie.


Neked felnőtt emberként van választásod. A gyereknek nincs. Ha egy csepp eszed van, akkor inkább elmész albérletbe. Lehet soha nem lesz saját házad ezáltal, de ha maradsz akkor lesz egy lelkileg sérült gyereked tele gátlásokkal.

2018. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez csak gratulálni tudok! A gyerekedet kiteszed ennek, mert a "pasiddal" még nincs meg a házatok. Hát nem is lesz. Milyen "pasi" az, aki úgy csinál neked gyereket, hogy még csak együtt sem laktok? Sajnos a részeges apáddal fogod leélni az életed, de a gyerek az nem tehet semmiről és mégis miattad kell szenvednie :(
2018. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogja beismerni,hogy alkoholista. Mindíg talál indokot az ivásra, ha nem talál, keres.

Kár vesztegetned az energiádat, és húzz el onnan a francba.

Miért nem a "pasiddal" laksz? Milyen férfi(?) az olyan, aki hagyja, hogy a gyereke így éljen?

Inkább nyomorban, híd alatt, minthogy kitedd a gyerekedet egy ilyen "családi" körülményeknek.

Így nőttél fel. Ezt akarod a gyerekednek is? Ő már a Te felelősséged, nem az apádé.

2018. ápr. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket mindenképpen ki kell menekíteni ebből a környezetből.


Az ilyen gyerekekből lesz 20 évesen pszichológust járt szorongásos zavaros felnőtt,és a pszichológus annyit fog neki mondani,hogy 3 éves kora előtt az ember nem emlékszik semmire,de valamiért mégis sérülhetett akkor.

Attól,mert nem érti a gyerek,még hallja az ordítozást!


Bármilyen más megoldás jobb lenne,de egy alkoholistával nem lehet együtt lakni kisbabával!

2018. máj. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és ezt tapasztalatból írom!

Nekem születésem óta(mióta emlékeim vannak) szorongásos zavaraim vannak.

Kb 5 éves koromban emlékszem arra,hogy apám üvöltözött,és csapkodott,verte a dohányzóasztalt,pl.

Nem alkoholizálás miatt,egyszerűen ideggyenge volt az élethez.


Kitudja mik történetek korábban,ami miatt szociális fóbiám,és generalizált szorongás alakult ki nálam.


Ne akarj ilyen sorsot a gyerekednek!

2018. máj. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az összes választ köszönöm! :)
2018. máj. 1. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!