Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a jogosítván...

Szüleim erőltetik a jogosítványt, de én még nem akarom megszerezni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
3-os gimis vagyok, most nyáron a szüleim szerint jogosítványt kellene megszereznem. Nagyon erőltetik,engem viszont nem érdekel a dolog, az egész vezetés-kresz lázba sem hoz. Én inkább dolgoznék nyáron, hoznék egy kis plusz pénz haza, mert évek óta az megy itthon, hogy nincs-nincs, csak ami nagyon fontos. Emiatt akarják, hogy most legyen jogsim, mert most van rá, úgymond, de én nem értem, ha dolgozok nyáron, eljárnék fesztiválra diákmunkára, vagy nem tudom (angol középfokú nyelvvizsga, németből is társalgási szint, csak arról még nincs papírom). Mikor mondtam itthon, szülők azt mondták, hogy jogsit csináljam, munkát tudnak adni itthon is (kertásás, falfestés, favágás, betonozás, törmelékhordás, mivelhogy épp építkezünk is).

2018. máj. 1. 11:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%
Igazuk van. Érettségi előtt jó lene megcsinálni, egyetemen tuti nem lesz rá időd (ha továbbtanulsz egyáltalán). Főleg ha most ki tudják fizetni. Utanán valószínűleg magadnak kell állod.
2018. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
52%
Azta, milyen jó dolgod van már. Nekem azt mondták ha kell valami fizessem magamnak, dolgozzak meg érte, nem azért mert nincs pénz, csak azért mert ők így gondolták. Éljél a lehetőséggel.
2018. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
54%
Ne hagyd, hogy erőszakkal rákényszerítsenek valamire, amit nem akarsz, az úgyse fog menni. Neked még nem jött el az ideje. Az nem érv, hogy most van rá pénz, akkor tegyék el azt a pénzt, vagy majd te kifizeted a saját keresetedből.
2018. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%
Örülj neki, hogy erőltetik!!!! Tudod milyen k..va drága megszerezni a jogsit? És mennyi minden más is közbejöhet, ami miatt nem fog sikerülni később? Én 34 vagyok, a mai napig sincs jogsim és ahogy elnézem, nem is lesz. Bárcsak erőltették volna a szüleim középiskolás koromban, de eszükbe sem jutott.
2018. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Szerezd meg most, később sokkal nehezebb lesz és drágább. Én 18 évesen akartam, nem engedték a szülők. Utána Budapestre költöztem, itt már nem érdekelt mert autóm úgysem lett volna, itt vidékhez képest jó a közlekedés. Szinte minden barátnőmnek van, így otthon ők elfuvarozgattak ha mentünk valahova. Most 25 évesen vágtam bele, mert a szüleim felajánlották, hogy kifizetik. Engem sem érdekel a mai napig pedig pár napja meglett a jogsi, de beláttam, hogy a mai világban kell. Viszont nagyon szomorú vagyok, hogy most 25 évesen (bár még mindig fiatalon) kell bénázgatnom, míg más velem egy idősnek 7 éve van jogsija. Ráadásul ugyanúgy nem lesz lehetőségem vezetni, csak ha hazalátogatok. Ha gimiben meglett volna már, akkor rutint is sokkal könnyebben szereztem volna. Szerintem csináld meg, nyáron kb le is tudod, aztán maximum nem vezetsz, de legalább egy gonddal kevesebb. Ha van autótok akkor azt is még sokat fogod tudni vezetni, gondolj bele nekem milyen szar, hogy bár van jogsim, a sajat autó csak álom marad még sokáig...
2018. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
#5 vagyok, még annyit, hogy komoly összegbe is kerül, főleg ha nincs meg egyből minden vagy több órát kell vezetned, mint a minimum. Én pl bénáztam, féltem is 70+ órát vezethettem mire sikerült.
2018. máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%

Jaj pedig igazuk van... Én most 28 éves fejjel ANNYIRA bánom, hogy nem tettem le gimiben. Akkor azt hittem, hogy nekem nincs erre időm, de elárulom: ennél több időd az életben nem lesz.


Most terhesen vagyok kénytelen vezetni tanulni és verem a fejem a falba, hogy már ezer éve túl lehetnék ezen és lehetne 10 év rutinom.

2018. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is mindig mondták, nem csináltam meg.


Én is találtam kifogásokat, pihenni kell, diákmunka, tanulni kell.

Egyetemen sem csináltam meg, pedig ott aztán lett volna rá időm, csak akkor már pénz nem volt rá.


Most ott vagyok, hogy lassan 30 évesen szerencsétlenkedek az alap dolgokkal mint pedál kezelés, kormányzás. És a saját fizetésemből megy el nem kevés összeg. Plusz melóból kell ellépjek az órákra ezért rendszeresen túlórázhatok meg dolgozhatok hétvégén, hogy behozzam magam.


Ha anno megcsináltam volna amikor mondják, akkor kevesebből meglett volna, kevesebb elvárással és lenne 10+ évnyi vezetési tapasztalatom.

2018. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

ebben a korban legkönnyebb megszerezni saját tapasztalat.

Ha meg dolgozni, bulizni, tanulni vagy nem tudom mit csinálni akarsz nyáron az bőven belefér mellette..

Az elmélet úgy fog kinézni, hogy hétköznap délután 1,5 órát ott vagy, gyakorlat pedig hetente 1-2x 2 órát vezetsz. Ez nem vesz el sok időt.

2018. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

17 évesen lett jogsim. Mondjuk engem érdekelt lány létemre, mert felfogtam milyen előnyökkel jár.

Igaza van a szüleidnek.

Ne hagyj ki egy ilyen lehetőséget!

Ma már hátrány ha nincs.

2018. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!