Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim erőltetik a jogosítván...

Szüleim erőltetik a jogosítványt, de én még nem akarom megszerezni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
3-os gimis vagyok, most nyáron a szüleim szerint jogosítványt kellene megszereznem. Nagyon erőltetik,engem viszont nem érdekel a dolog, az egész vezetés-kresz lázba sem hoz. Én inkább dolgoznék nyáron, hoznék egy kis plusz pénz haza, mert évek óta az megy itthon, hogy nincs-nincs, csak ami nagyon fontos. Emiatt akarják, hogy most legyen jogsim, mert most van rá, úgymond, de én nem értem, ha dolgozok nyáron, eljárnék fesztiválra diákmunkára, vagy nem tudom (angol középfokú nyelvvizsga, németből is társalgási szint, csak arról még nincs papírom). Mikor mondtam itthon, szülők azt mondták, hogy jogsit csináljam, munkát tudnak adni itthon is (kertásás, falfestés, favágás, betonozás, törmelékhordás, mivelhogy épp építkezünk is).

2018. máj. 1. 11:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%

Én 19 voltam mikor rábeszéltek.én azert nem akartam mert nem biztam magamba és kicsit aggodtam hogy ez nekem nem fog menni..

De aztán végigcsináltam és nagyon örülök hogy belevágtam.mert később már nem lett volna rá időm

Szerintem te is jobban jársz ha még most belevágsz.semmi hátrányod nem lesz belőle!ettől még akár mehetsz diákmunkára is.

2018. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem akkor kell megcsinálni, ha szükség van rá és használni is fogod, illetve te is meg szeretnéd szerezni. Egyéb esetben szerintem nem érdemes. Beszéljétek meg, döntsétek el, de kényszeríteni nem tud rá senki.


Én is középiskolás koromban álltam neki, rögtön amikor lehetett, mert a szüleim azt mondták, hogy menjek el, csináljam meg, most jobb, mint később stb., ki is fizették nekem. Én beleegyeztem, hogy jó, akkor megcsinálom....Utáltam, nem érdekelt és rengeteg időt elvett a tanulástól, tényleg tök jó volt, hogy reggel 8-kor mentem el otthonról és fél 9-re értem haza, utána még tanulnom kellett, de úgy voltam vele, hogy jó, már elkezdtem, majd később biztos örülni fogok neki, hogy legalább ezt már letudtam. Megcsináltam, minden sikerült elsőre, örültem és ennek az lett az eredménye, hogy most van egy jogosítványom, ott van a többi iratom között és ennyi, a forgalmi vizsgám óta kb. nem is vezettem egyszer sem. Ennek pedig egy nagyon egyszerű oka van, a világon semmi szükségem nem volt és most sincsen arra a jogosítványra, nem kell vezetnem. A családban egy autónk van, amivel a szüleim járnak munkába, tehát nekem igazából nem is nagyon lenne lehetőségem vezetni, mert egész nap ők használják a kocsit. Saját autóra nem nagyon van pénzem, max. valami nagyon olcsó, régi, pici autót tudnék venni a pénzemből és akkor azt vezethetném, de a világ legnagyobb hülyesége lenne, mert semmi szükségem nincsen rá. Egy kisvárosban lakom, itt minden közel van, max. felülök a buszra és azzal is odaérek, ha nincsen kedvem sétálni. A fővárosban tanulok, ahol szerintem megint teljesen felesleges az autó, mert van tömegközlekedés és szerintem gyorsabban eljutok vele (vagy akár adott esetben gyalog) A-ból B-be, mint kocsival. Azt a néhány óra vonatozást hetente vagy két hetente pedig kibírom, legalább tudok pihenni, olvasni, aludni, tanulni stb. utazás közben.


Szóval nekem eddig mondhatni kidobott pénz volt...Nem mondom, hogy megbántam, mert tényleg legalább most megvan és erre már nincsen gond, egyszer kellett kifizetni, a szüleim vállalták, aminek szintén örülök stb., de igazából értelme az nem sok volt. Lehetséges, hogy x év múlva majd azt mondom, hogy tök jó, hogy van jogsim, mert akkor már kell, akár munka miatt vagy akár utazás miatt stb., de akkor is kimaradt csomó idő, amíg nem vezettem és majd újra be kell gyakorolnom mindent.

2018. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a sok "nincs semmire időm" túlterhelt 20 évest:D


Azt tisztázd magadban

- miért nem akarod: mert más, ha valamilyen belső ellenállás van benned a téma iránt és más, ha az az érved, hogy "csak". Ha valamiért idegenkedsz tőle, akkor érdemes ezzel foglalkozni, mert azért pár éven belül érdemes megcsinálni, és ha valamilyen félelmed van, akkor azt fel kellene dolgoznod magadban és túllépni rajta.

- mikor reális, hogy autót vezethetsz: ez egy nagyon fontos szempont: nálam biztos volt, hogy egyetemre megyek, és mivel Pesten lakom, tudtam, hogy az MSc végéig nem kell (nem is lehet) kocsim. Én EZÉRT nem csináltam meg gimiben, mert rengeteg olyan ismerősöm volt, akik mire autóhoz jutottak, olyan sokat felejtettek, hogy újra elmentek gyakorló órákat venni, mert egyszerűen nem mertek kocsiba ülni:( És akkor azokról nem is beszéltünk, akik kb. életveszélyesek tudtak lenni akkor, amikor apu / anyu kb. egy hónapban egyszer odaadta a családi autót. Szerintem NAGYON fontos, hogy a friss jogsi birtokában rendszeresen legyen lehetőséged vezetni, ha csak napi pár km-t is, mert az adja meg a rutint, ami nélkül nemhogy nem ér az egész semmit, de veszélyes is!

- igaz, a jogsi kb. egy fél éves "program", ha kényelmes tempóban csinálod, figyelembe véve, hogy lehet, hogy várnod kell, mire oktatóhoz kerülsz, a különböző vizsgákra időpontot kapsz, mondjuk nem tudsz hetente 2 alkalomnál sűrűbben menni, a kötelezőkön felül még pár órát veszel, esetleg elsőre meghúznak vagy valami.

- tisztában kell lenned vele, hogy a jogsi tényleg fontos: akár munkához, akár a hétköznapi élethez. Igen, meg lehet lenni kocsi nélkül, de sokszor sokkal hamarabb el tudod végezni a feladataidat, ha van kocsid!

Én ezeket figyelembe véve a tanulmányaim utolsó évében csináltam meg, és semmi hátrányát nem éreztem!, sőt, újra csakis így időzíteném!

A szüleid ne kényszerítsenek, mert abból semmi jó nem sül ki, sőt, ha utálni fogod az egészet, akkor még nehezebb (és drágább) lesz, mint egyébként lenne - függetlenül attól, hogy biztosan jót akarnak.

Attól azért nagyban függ a dolog, hogy tervezel-e felsőoktatásban tanulni az érettségi után vagy nem. Ha igen, akkor bőven ráérsz, ha nem, akkor megfontolandó.

2018. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
65%
Én 30on túl vagyok, most jutottam el oda, hogy mégis csak kellene jogsi, szóval most akarom megcsinálni. Ott fogok bénázni ennyi idősen. Nagyon bánom már, hogy nem csináltam meg gimis koromban, a szüleim kifizették volna(nem arról van szó, hogy elvárom, de azért nem lett volna rossz), ráadásul az időmbe is simán belefért volna, plusz mostanra lenne tizenév tapasztalatom, nem most kezdenék neki. Engem se hozott lázba sosem a vezetés, ennek ellenére azt mondom, érdemes megtanulni minél hamarabb. Szerintem használd ki a lehetőséget.
2018. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg nem mindegy, h miért nem akarod. Ha amblokk az egész vezetéssel szemben van egy alap ellenállásod, akkor tényleg érdemes várni, ha csak nincs kedved, de egyszer majd a terveid között szerepel a jogosítvány megszerzése, akkor hülyeség nem most megcsinálni. Persze az sem mindegy, hogy van-e a közeljövőben rendszeres lehetőséged a vezetésre, mert azt azért nem szabad elfelejteni, h VEZETNI még véletlenül sem a tanfolyamon fogsz megtanulni, hanem az utána következő 1-2 évben, amennyiben rendszeresen használod az autót (csak h tényleg világos legyen, heti egyszer vasárnap délután sétakocsikázni NEM rendszeres vezetés).

És most álljon itt az én elrettentő példám: Én hagytam magam gimiben rábeszélni, h tegyem le a jogsit. Hiába tudtam én is, szüleim is nagyon jól, h óriási problémáim vannak a figyelmemmel, egyszerre több dologra egyszerűen képtelen vagyok koncentrálni. Az eredmény az lett, h ha jól emlékszem negyedszerre sikerült csak letennem a rutinvizsgát, akkor is csak azért, mert a vizsgabiztos elbóbiskolt a hátsó ülésen, és nem vette észre, h az oktatómnak bele kellett fékeznie, különben ütközés lett volna...

Mondanom sem kell, h azóta sem vezettem, addigra a szüleim is belátták, h oltári hülyeség volt erőltetni, hiszen ha valaha tényleg szükségem lenne rá (34 vagyok, eddig köszönöm, tök jól elvoltam autó nélkül), az egészet kezdhetném elölről.


Szóval jól meg kell gondolni. A fontos kérdések, ahogy előttem már említették: 1.) Miért nem akarod? 2.) Sikeres vizsga esetén van-e autó, amit rendszeresen használhatsz? 3.) Szükséges-e az elkövetkező években, h autóval járj-kelj?

2018. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem mesz es kesz, helyetted ugy sem tud levizsgazni senki.

Kozel sem akkora letfontossagu dolog mint ahogyan itt beallitjak sokan.

Nekem is igertek meg sajat kocsit is, csak tegyem le,de nem erdekelt. 29 evesen szereztem jogsit, mert akkor lett szuksegem ra. Es rajtam kivul meg rengeteg idosebb ember volt vizsgazni, sokan 50 felettiek is.

A lenyeget mar leirtak, akkor tedd le amikor szukseged lesz ra, es hasznalni is fogod. Csak hogy eveket a penztarcadba porosodjon tenyleg semmi ertelme.

2018. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%
Ha most van rá pénz, lehetőség, használd ki.
2018. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Nővéremet érdekelte, be is íratták, elsőre meg is lett neki, hibátlanul. Ő is 11-es volt akkor. Valahogy ezért erőltetik. Engem nem hoz lázba. Szeretnék jogsit csak majd később. Majd mikor felsőoktatásban leszek.


Egyébként arrol sem hajlandóak hallani, hogy egyszerre menjek diákmunkára meg vezetni. Az az érv, hogy munkát tudnak adni itthon is... engem totál feldühített.

2018. máj. 1. 20:35
 19/34 anonim ***** válasza:
59%
Igazuk van!
2018. máj. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

[link]

Most visszakaphatod az árát, de ha halogatod, akkor csak saját erőből teheted le.

2018. máj. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!