Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a legfájdalmasabb...

Mi volt a legfájdalmasabb dolog, amit a szüleitek mondtak nektek/csináltak veletek?

Figyelt kérdés
N.
2018. máj. 4. 18:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony este közölte apám, hogy elválnak. Várhatott volna pár napot.
2018. máj. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
100%

Anyám: mi a büdös istenért nem döglesz már meg a g*cibe?, ha komolyan ennyire sz@rul vagy minek él még?

Apám: csak a hasára gondol, minek vettelek a nevemre?!, maradtál volna apádnál! ( a vérszerintinél )

2018. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Állandó szitu volt, hogy nekem soha nem sikerülhetett semmi. Mindig azt kellett hallgatnom, hogy ezt nem tudod megcsinálni, ne éld bele magad, irreális elképzelésed vannak (vagyis nem gyárban, fizikailag megterhelő munkát akarok végezni). Mindig jobban akarták tudni, hogy mire gondolok meg hogy mit csinálok akkor amikor nem otthon vagyok. Szerencsésnek mondhatom magam, mert verni nem vertek soha, verbálisan sem kaptam durva dolgokat, viszont a folyamatos "nem vagy rá képes" stílus nagyon beleégett a fejembe. Sok mindenbe vagy bele sem kezdek vagy nagyon hezitálva, mert megszólal a hang a fejemben, hogy pont nekem úgy sem sikerül, biztos lesz más, aki jobban csinálja a dolgokat nálam.
2018. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Anyám alkoholista volt. Ha nagyon beivott maga elé ültetett a konyhaasztalhoz, miután hazamentem a suliból (10 évesen). Elkezdte mondani, hogy nekem meg se kellett volna születni, mindenkinek csak nyűg vagyok (neki, apámnak, bátyáimnak), bárcsak elment volna abortuszra. Nekem is jobb lett volna, úgyse fog senki sem szeretni soha.

Másnap sose emlékezett semmire és ha elmondtam, miket mondott, hazugnak nevezett, és közölte, hogy csak össze akarom haragítani apámmal, mert gonosz vagyok.

Anyám 20 éves koromban leszokott az italról, azóta úgy teszünk, mintha ezek a dolgok nem történtek volna meg. Nagyszülőként próbálja jóvátenni, amit szülőként elrontott.

2018. máj. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Nekem amikor az új párommal épp beköltözünk a közös otthonunkba és még halomban álltak a dobozok, közölte anya a telefonba, hogy örülhet a volt férjed, hogy megszabadult tőled és ha a kupi miatt az unokánk hozzá pártol, akkor megöllek benneteket (mármint, hogy még nincs minden dobozoz kipakolva. Hétvégén, amikor csütörtökön jöttek a költöztetők). Párom később nekiugrott emiatt a szüleimnek, így azóta sem jöhet hozzánk semmilyen alkalomra. Én hazamegyek, hogy béke legyen...de csak negyedévente, minimál időre
2018. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Tesóm depressziós és már pszichológushoz küldték (külföldön él), aki kiderítette, hogy gyerekkorunkban az állandó stressz és nyomás, nagyon rosszat tett. Mindig az volt, hogy ha 4-est hoztunk, már elindultunk a lejtőn. Anya most hétvégén nekem esett, hogy nehogy már rájuk kenjünk a difijeinket, ők csak támogattak minket. Hát hogyne...
2018. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Amikor édesanyám 18 éves koromban hozzámvágta, hogy " apád miattad halt meg!". 17 voltam, mikor hirtelen elhunyt tüdőembóliában.
2018. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!