Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azzal mi a baj ha egy gyerekne...

Azzal mi a baj ha egy gyereknek az anyukájával szoros jó kapcsolata van felnőtt korában is? Pszichológusom azon ügyködött évekig hogy szétbarmolja ezt, szerinte nem normális.30f

Figyelt kérdés

Évekig jártam szorongással pszichológushoz, semmi eredménye nem volt. A szorongásom abból fakadt, hogy apám semmibe nézett engem gyerekként, és sokszor megalázott. Ezen csak úgy tudtam túltenni magam, hogy erőt vettem magamon és beálltam olyan szituációkba, amikbe addig nem mertem, vagy amikben szorongtam, lesz ami lesz alapon. A szorongásom megszűnt. Azonban, a pszichológusom egész idő alatt azon ügyködött, hogy anyukámmal a kapcsolatomat tönkretegye. Ezt észrevettem és rá is kérdeztem ezt miért csinálja. Ő szerinte nem normális az, ha egy felnőtt ember heti 2x összefut anyukájával 1-2 órára, megbeszéli vele a dolgait, valamint meghallgatja anyuka gondjait gondolatait is és ő is segít ha tud. Ez heti 2x 1-2 óra, és hétköznaponta munkából felszoktam hívni anyukámat 30 percre beszélgetni. Szoros a kapcsolatunk és jól elvagyunk. De ez a pszichológusnak nem tetszett. Igazából voltak még olyan kirohanásai, a hitbeli meggyőződésemet illetően, amikért elnézést kért és mondta is, hogy neki nem lenne szabad ilyenekbe beleszólnia, szakmailag tilos, ezért bocsi. De visszakanyarodva kérdés adott. Miért baj az ha felnőttként jó a kapcsolatom anyukámmal? Mert tőle erre választ nem kaptam, csak azt hogy nem normális és másmilyen kapcsolat kéne, afféle havonta 1-2x találkozni maximum...


(Ez az eset nem mostanában, hanem 5 évvel ezelött történt, akkor voltam utoljára nála. Állami volt, nem magán)


2018. máj. 6. 20:56
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
78%

"... ha egy felnőtt ember heti 2x összefut anyukájával 1-2 órára, megbeszéli vele a dolgait, valamint meghallgatja anyuka gondjait gondolatait is és ő is segít ha tud. Ez heti 2x 1-2 óra, és hétköznaponta munkából felszoktam hívni anyukámat 30 percre beszélgetni."


Ezzel semmi baj sincs, ennyi kapcsolata a munkatársaival is van az embernek, vagy barátokkal, szomszédokkal, miért pont a saját anyjával ne lehetne? Ha szerinted is normális ez, nem zavar be egyéb kapcsolatokba, tevékenységekbe, akkor ne foglalkozz vele, lehet, hogy ha másik pszichológushoz mentél volna, az nem próbálta volna szétbarmolni a jó kapcsolatot anyukáddal.

Csak azt nem értem, miért olyan fontos ez még mindig, ha azóta már eltelt öt év...

2018. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
18%
Én sem tartom jo dolognak h 30 évesen még ennyire kötödjön vki az anyjához,én az ilyen pasikat elkerülöm messzire,ennyi idősen társ kell saját család,barátok stb nem anyucivalo szimbiozis,a hit meg olyan kérdés,amit mindenki maga dönt el,én magamban hiszek,nem külső agymosásban. Lehettek jobban Anyukáddal,de háttérbe kell szoritani és a saját életedet élni.
2018. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
62%
Pszichológusnak és pszichiáternek is kéne járni a kollégáikhoz most komolyan. Figyelemzavar miatt vittem pár alkalommal a fiamat, hát a nő se volt komplett és a kollégája "kezelését" is sikerült végighallgatnom, míg vártam a fiam, mert kihallatszott, hát ő se volt százas. Úgyhogy ezen ne nyúzd magad. Semmi gond az anyukáddal való kapcsolaton.
2018. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Én meg téged kerüllek el :D


"ennyi idősen társ kell saját család,barátok stb "


Útban az unoka ;)

2018. máj. 6. 21:10
 5/50 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez egyáltalán nem durva. Heti 2 látogatás egyáltalán nem sok. A pszichológusod egy kretén volt.
2018. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
37%

Így ahogy leírtad, neked van igazad. Eltulozta.

De én kétlem hogy ő azért mert csak olyan kedve volt, úgy gondolta hogy tönkreteszi a kapcsolatodat az anyukáddal. Ilyen nincs. Ide ok kellett. :D

2018. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
66%
Nem biztos, hogy ok kellett. A legtöbb nem százas. A fiammal memóriakártyázott, mondja, hogy a gyerek megunta. Kiderült, hogy a kártyalapok fele hiányzott és még pár ilyen hasonló dolog előfordult.
2018. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés, hogy miket mondasz el neki, mert lehet, hogy nem a heti két találkozás volt az, ami pszichológus problémás, hanem hogy olyasmiket is vele beszélztél meg, amit barátokkal vagy a pároddal illene (pl szexuális témák), vagy a másik lehetséges ok, ha csak anyukád az egyetlen ember, akivel beszélgetsz egyáltalán.
2018. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
36%
Szexet nem szabad a tapasztalt szülőkkel megbeszélni, csak a csajszimajszikkal??
2018. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
71%
A jo kapcsolattal nincs baj,de feleségként nem örölnék ha a magán életi probléméinkkal szexuális életünkkel Anyucihoz futna a férje. Elivelig a házasság két ember dolga,manapság viszont a komplett család benne van nyakig, ezért nemmek fatigra a házasságok is.
2018. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!