Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik hozzám hasonlóan 24 év felettik és még a szüleiknél laknak? Mik a terveitek a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Én 25 vagyok, idén decemberben leszek 26.

Tavaly diplomáztam, de nem ér sokat a diplomám.

Amúgyis a sima 3 éves alapképzést 5 év alatt sikerült elvégeznem.

Fizikai munkát végzek már néhány éve (ugyanazt csinálom amit diákmunkásként, csak most főállásban, 3 műszakban), de eddig 1 milliót sikerült félretennem.

Szeptembertől kezdek egy piacképesebb szakot levelezőn...


Barátnőm még sosem volt.

Így az nem opció, hogy majd együtt összegyűjtjük az igazival a közös lakásunk hitelére valót...


Nem tudom mit kéne, engem is zavar ez az állapot, de úgy néz ki, hogy egyhamar nem szabadulnak tőlem a szüleim.


Van valaki hasonlóan?


Ti mit terveztek?



2018. máj. 15. 12:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Én nem, de több ismerősöm is van ezzel így. Van amelyik harmincas bőven. Tanfolyamot végez valamelyik, leteszi a jogsit, mellette részmunkaidős munka. Van, amelyik semmit nem csinál. De ezt értsd úgy, hogy tényleg semmit, csak játszik meg eszik. :D

Szóval ne csüggedj.

2018. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
50%

En 20 évesen elköltöztem a szüleimtől és azóta egyedül tartom el magam.. pedig nekem csak szakközépiskolai végzettségem van.

22/L

2018. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

#2. És miből költöztél és hová?


Illetve miből tartottad/tartod el magad?


Én 160 ezerből albérletbe se tudok nagyon menni, vagy aztán végképp nem tudnék félre tenni.

2018. máj. 15. 12:29
 4/30 anonim ***** válasza:
55%
én 19 évesen költöztem külföldre, most tanulok meg mellette dolgozom néha
2018. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
30%

30 felett azért is nehezebb ügy ez, mert olyankor az ember már nem akar senkivel együtt lakni, közösen bérelni, pedig anyagilag úgy több esély lenne.

Még ez az együttlakósdi huszonévesen elmegy, utána nem.


Szerintem feleslegesen csinálod egyik diplomát a másik után, semmi értelme. Elvégeztél egy egyetemet és diákmunkás állásod van. Szerinted?....

Most elvégzel még egyet, és? Mi a terv? Vagy akkor miért nem egyből a piacképes szakot végezted? Ennyit ér most a diploma.


Tanulj nyelvet inkább, azzal el tudsz helyezkedni cégeknél és nem kell ilyen gyerekmunkát végezned. Semmi értelme évekre visszaülni a padba és nyomatni az iskolának a pénzt. De ezt már te is látod.


Nekem nincs diplomám, de mégis eltartom magam egyedül, és nem gyári futószalagmelós vagyok. Nyelvtanulás... ez a titka.

2018. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

4.

"mellette dolgozom néha"

Jó.... de itt az emberek nagy részét nem tartja el senki. Úgy könnyű, hogy néha beugrasz valahova dolgozni, de nyilván nem ebből élsz.

2018. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
2018. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

3 nyelven beszélek... Angolul szinte anyanyelvi szinten, németből meg olaszból is van nyelvizsgám, igaz annyira nem használtam őket soha.


Most mérnökinfót fogok valszeg elvégezni, az eddigi diplomám nem igazán jó semmire, csak azt hittem, hogy érdekel az a szak...

2018. máj. 15. 12:46
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Aki itt fanyalog, hogy mennyi fiatal él otthon a szüleivel 25-26 évesen, az megnézte mostanában az albérletek árait?

Kb. duplára drágultak röpke két év alatt. Nem mindenkinek van lehetősége mondjuk ismerőssel, vagy párral költözni, így szinte a teljes kezdő fizetését elviszi a lakásbérlet. Nem túl jól kilátások, főleg hogy a legtöbb szülő nem is igen tud ebben segíteni. Nincsenek megtakarítási számlák, amit odaad a diplomázó csemetének, amivel aztán el lehetne kezdeni építeni a saját életet, stb...


Nincs ép elméjű huszas éveiben járó ember, akinek akkora öröm lenne otthon, a szüleivel élni. Ez egy borzasztó kényszermegoldás.

2018. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
55%

32 éves vagyok és otthon lakom.

Tökéletesen elvagyok a saját szobámba. Szeretem a szüleimet és nincs semmi gondom azzal, hogy velük kell legyek egy fedél alatt.


Előnye is megvan. 10 éve dolgozom. Három fizetésből élünk eléggé luxus szinten.

Emellett simán félrerakunk összesen hárman havi 450-500-at.

Én nettó 350-et keresek. Mellé céges autó.

Anya nettó 250 (tanár)

Apa nettó 400-500 (Állatorvos)


Van barátnőm, neki picit furcsa volt az elején de teljesen megérti a helyzetet.

Főleg ha picikét számolsz, hogy mennyit megspóroltunk már... :)

2018. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!