Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Én vagyok a hibás?

Mit tegyek? Én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kamaszodni.16 éves vagyok és lány. Anyukámmal nagyon rossz a kapcsolatom. Mindrn kis dologért kiabál rám. Mindig azt mondja hogy utallja hogy megszülettem és hogy miattam fog meghalni. Sosem dicsért meg de ő ezt nem veszi észre. A testvéremmel sosincs semmi baj. Ő tökéletes és én sosem tudok olyan lenni mint ő. Ikrek vagyunk. Anya sosem mondta hogy ügyes vagyok csak kisebb jelentéktelenebb dolgokban és nem azokban ami fontos nekem. Mindig azt mondja hogy meg sem kellett volna hogy szüljön engem. És hogy én képtelen vagyok szeretni őt és hogy azt akatom hogy haljon meg minél hamarabb.

Pedig szeretem őt. És ha mondom neki akkornmindig azt mondja hogy persze persze,higyje is el.

Szétszórt vagyok es néha felelőtlen, de nem cigizek, sosem járok a barataimmal sehova. Otthol vagyok és tanulok és segítek is neki ha megér rá. De tanulás mellett nincs sok időm segíteni. Mindig azt mondja hogy direkt tanulok sokáig.


Az anyám utáll... Akkor magamat miért szeressem.



2018. máj. 15. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Üljetek le és beszéljétek meg nyugodtan hogy miért kell tanulnod és te jó ember vagy szeresd magad ne hagyd hogy anyukád lehangoljon és szeresd továbbra is anyukádat
2018. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
80%
Hát sajnos nagy baj lehet nálatok. Lehet hogy van a háttérben valami, amiről te nem tudsz, anyukád meg nem akarja elmondani. De azok alapján amiket írtál elég elszomorítónak tűnik a helyzeted. próbáld megbeszélni vele. Mond hogy "anya! Gyere be a nappaliba, beszélnünk kell!!" Lehetőleg ezt akkor amikor a tesód nincs otthon. Ha belemegy akkor kezd el neki elmondani amit itt írtál. Biztos nem utál, nem tudom miből gondolja hogy te utálod őt. Kérdezd meg róla! Kérdezd meg az ő gondjait, meséld el a tieidet. Ez több mint valószínű hogy hatni fog. Ha nem, akkor keress fel egy másik rokont vagy egy család terapeutát. Remélhetőleg tudnak segíteni.
2018. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Előzö vagyok ne vedd magadra hogy ezeket mondja ő se gondolja komolyan
2018. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagyis az előzö vagyok az 1 válaszora értem
2018. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Kislány, amit most mondok egy életre jegyezd meg és sokkal könnyebb életed lesz:

Amikor valaki ok nélkül bánt (akár tettekkel, akár szavakkal), akkor neki valójában saját magával van problémája.

Tudom, hogy nagyon szereted anyukád, de ő sem tökéletes. Valószínűleg komoly érzelmi gondjai lehetnek, és ezt úgy vezeti le, hogy téged bánt. Ez az ő dolga, akkor is ha ez neked rosszul esik, de ez nem jelenti azt, hogy nem vagy értékes és szerethető ember.


Értékes és szerethető ember vagy, szeresd magad Te is!

2018. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 iamaveryniceguy válasza:
73%
Kitartást.
2018. máj. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Anyád egyszerűen magyar. Nálunk valamiért alapszabály, hogy amikor a gyerek kezd felnőni, és már nem egy cuki kis szobadekoráció, akkor el kell kezdeni üvöltözni, csapdosni, fenyegetőzni és beszabályozni, mert nehogy már önálló személyisége legyen, mit képzel. Lehetsz te a világ legjobb gyereke, akkor is ordibálni fognak veled. Az én apám is ilyen volt, az se bírt magával, ahogy öregedett, egyre jobban féltette tőlem a "falkavezéri" pozíciót. A végén már szó szerint úgy beszélt velem, mint egy darab szarral, teljesen irreális elképzelései voltak arról, mi is lenne a "kötelességem".


Ne okold magad! Anyád hülye. Ilyen szimplán, igen. Tőlem szeretheted ahogy akarod, de ez nem fog változni. Tarts tőle távolságot és készülj arra, hogy mielőbb elhagyd a családi házat. Sosem fogja megérteni, hogy ő rontotta el, ezt ne is várd.

2018. máj. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
"Nálunk valamiért alapszabály, hogy amikor a gyerek kezd felnőni, és már nem egy cuki kis szobadekoráció, akkor el kell kezdeni üvöltözni..." --> azért mert neked sz.r gyerekkorod volt az idióta szüleid miatt nem kéne a másik x millió szülőt beskatulyázni akik normálisan és szeretetben nevelik a gyereküket... Úgy tűnik álunk valamiért alapszabály a minden ok nélküli általánosítgatás.
2018. máj. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!