Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alacsony önértékelésű szülő...

Alacsony önértékelésű szülő (anya) - mit tehetek én?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal egyre feszültebb a viszonyunk. én 40F, ő 70. Mióta édesapám elment, azóta kiélesedtek a problémák, egyre nehezebben találom meg vele a közös hangot.

Sokszor hullámzó a hangulata: van, hogy imád, én vagyok a tökéletes kisfia, aki mindent megtesz, de ha valamire nemet mondok (pl. nem érek rá megnézni a TV-jét) akkor én vagyok aki soha semmit nem csinál meg neki, stb.

Folyamatosan mártírt játszik, őt senki se szereti, neki nincs családja, az ő véleménye nem számít, stb.

Szerettem volna megoldani ezt a helyzetet, így leültem vele beszélni a problémákról, de gyakorlatilag masszív falba ütköztem: mindent letagadott abból, amivel szembesítettem. Sem az unokák kezelésében/nevelésében kért utasításaimat nem fogadja el, de letagadja azt is, amikor mondtam, mivel bántott meg az elmúlt pár évben.

Ő nem mondott ilyet, az nem úgy volt, én mindig csak bántom őt, ő mindig a rossz, stb.

Amit ő felsorolt problémát arra én azt válaszoltam, "rendben, megértem, ha ez esetleg őt bántja, ezért ha legközelebb ilyen helyzet lesz, megpróbálok odafigyelni és változtatni" > erre az volt a valasza, hogy miatta nem kell ilyen aldozatot hozzak, es kb semmit sem ert a kozeledesem. szoval ez sem segitett.


azt olvastam, hogy ez az alacsony onertekeles velejaroja, az ego annyira sérülékeny, hogy nem hajlandó belátni semmilyen hibát. Ez viszont megmérgezi a viszonyunkat, nem tudok a helyzettel mit tenni.

Azt is olvastam, hogy a gyerekek hatására a szülők ritkán változnak, tehát csodákat nem várok, csak szeretném elviselhető állapotba hozni ezt a dolgot.


Nem lakunk együtt, saját családunk van 2 gyerkőccel, de a párommal is nagyon feszült a viszonyuk ez miatt.


ha van jo otletetek, ne tartsatok magatokban :)



2018. máj. 16. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Sok kitartást!!!
2018. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Igen. Ez a buta, iskolázatlan, soha semmire nem jutó, proli, frusztrált szülők sajátja.

Tapasztalat.

Sajnos.

2018. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Magányos és bánatos. Próbáld te irányítani a kapcsolatotokat. Néha kis időbefektetéssel is jobb lehet a közérzetük. Pl hívd fel naponta, szólj ha arra jársz, kérdezd meg mit vásárolj a boltban, próbáld feleleveníteni a kapcsolatait a kedvelt rokonokkal ismerősökkel.

Sokszor egyedül nem esznek, nem isznak rendesen, és ilyen semmiségből, meg a kezdődő demenciából is eredhetnek az idegrendszeri zavarok. Kíváncsi lennék milyen a hallása. Van, hogy teljesen mást gondol arról, amit mondtál, mert nem érti, csak találgat. Nálunk például ebből adódtak tragikomikus félreértések, félremagyarázások.

Aki sokat van egyedül, az sokat emlékezik, és az emlékek -bármily hihetetlen- változnak. A meggyőzésben én az ő korukban nem hiszek, de a rendszeres társaság megszervezése, az új "feladatok" kiadása: kötés, varrás sokat tud segíteni.

A legjobbakat kívánom! Jó gyereke vagy, de sajnos eljött anyukád számára a második gyerekkor. Légy bátor és erős!

2018. máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2es: vegyuk ugy, h ezt meg sem hallottam, ok?

Ket diplomas ertelmisegi aki vegigdolgozta az eletet es ha nem is lett belole MNB elnok azert letett par dolgot az asztalra.

Mellozzuk ezeket a megjegyzeseket. Koszi.

2018. máj. 17. 06:56
 5/7 A kérdező kommentje:

3as: koszonom a tippeket. A hallasaval semmi gond, a felreertesek nalunk inkabb abbol erednek sokszor, h teljesen maskepp eli meg a helyzeteket es mas az emberekhez valo viszonyulasunk.

A tobbit eszben tartom. :)

2018. máj. 17. 06:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen beszélgetés és semmi sem fog segíteni, időskori agyi leépülés :-( Ezeket kénytelen leszel ignorálni és felkészülni hogy az idő múlásával rosszabb lesz :-(
2018. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok: annyival kiegészíteném, hogy nem az emlékezetével van gond, mert a 2 nappal ezelőtti dolgokat is simán letagadja, pusztán az egója nem engedi belátni, hogy nincs igaza.
2018. máj. 18. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!