Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.Én és a párom is már dolgozunk egy jó ideje mind kettőnknek önálló keresete van már.Nem ezzel van a probléma fel tudjuk majd nevelni azt a gyereket.

Egyébként 2 hónapos terhes vagyok még nem igazán látszik rajtam .

Jó a kapcsolatom a szüleimmel de nagyon konzervatívok.Tejesen a fejükbe vették hogy csak házasság után lehet gyerekem és a páromat sem fogadják el túlzottan.Sossem indokolták meg hogy miért de már többször ki mondták hogy jobban örülnének más valakinek.

Nagyon ellenzik ezt az egész kapcsolatot és ki is fejtettêk hogy ha a házasság elött leszek terhes haza se merjék menni mert ők többet nem a szüleim .

Szerencsére még egy darabig tudom titkolni mivel nem élünk egymáshoz közel és mostanában a munkám miatt se tudtam őket látogatni de egyszer el kell majd mondani nekik.

Ti hogyan csinálnátok ?

Kérlek aki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben az írja le.Én teljesen tanácstalan vagyok .



2018. máj. 19. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát én nem voltam még ilyen helyzetben, de a kedvükért próbáljatok összehehozni egy esküvőt a szülés előtt. Ha ez nem elég nekik, kapják be. Amúgy úgyis beletörődnek majd, csak idő kell nekik.
2018. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát, több megoldás is létezik, egyik humánusabb, mint a másik.


Hazalátogatsz egészségesen és letagadhatatlanul domborodó hassal a nyáron, ők pedig nagy szemeket meresztenek a terhespocidra. Te pedig elmagyarázod nekik, hogy nyugi, te egészben eszed a dinnyét.


Ezt a nyilatkozatukat: "Nagyon ellenzik ezt az egész kapcsolatot és ki is fejtették hogy ha a házasság elött leszek terhes haza se merjék menni mert ők többet nem a szüleim." felolvasod nekik a telefonban, és rákérdezel, tartják-e még. Ha igen, akkor közlöd, hogy sajnálod, majd a gyereketek ballagására meg lesznek hívva. Már ha az unokájuk is akarja.


Csináltok egy borzasztó gyors, 2 tanús esküvőt, minimális költségvetéssel, és a papírokat, valamint gyűrűt lobogtatva hazalátogattok. Te feltűnően csak gyerekpezsgőt iszol, terhesrosszulléteket produkálsz. Hátha leesik nekik.


Én mondjuk úgy csinálnám, hogy megbeszélném vmelyik, általad és a szüleid által is szeretett családtaggal/rokonnal, h kezdjen puhatolózni, és tudósítson titeket a reakciójukról. Erre és az információ lassú adagolására építeném a kommunikációs stratégiám. Megkérném a szeretett közbenjárót, hogy puhítsa meg a szülőket. A dolgotok könnyebb, ha idősebbek, ill. ha a picid lesz az első unokájuk.


(Soha, soha, soha ne hagyd rábeszélni magad az abortuszra.)


Egészséget és boldogságot babának+mamának, plusz erőt a papának! A párodnak fel kell nőnie a feladathoz, elsősorban az édesapád szemében.

2018. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem elég csak annyit mondani, hogy anyu, apu babát várok? :D Egyáltalán nem biztos, hogy kiakadnának, az emberek mindig mondanak mindent össze vissza. Anyám is mondta egyszer, hogy ha össze merek hozni egy zabigyereket akkor mehetek a háztól, de soha nem gondolta komolyan.
2018. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyám sem örült a páromnak,mert elvált,van 2 gyereke és 10 évvel idősebb. Én se mertem elmondani neki,de eljött velem és úgy mondtuk el. Csodálkozott,de örült-ezen én csodálkoztam. Azért ne házasodj, mert a szüleid azt akarják,akkor házasodj,ha és amikor Te szeretnél. Ha balhéznak meg azt mondják vetesd el,szépen menj haza,és "sértődj meg"-ne keresd őket- majd jelentkeznek ők,ha megenyhülnek.
2018. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

1es!

ezt te sem gondoltad komolyan ugye??

azért legyen esküvő, hogy anyuék ne pampogjonak?

nehogy már a 21 éves felnőtt életét ők irányítsák!


kérdező!

én nem teketóriáznék a helyedben! amelyik szülő képes olyat kijelenteni, hogy ha ez vagy az történik, onnantól nem a szüleid, azoknak te semmilyen elszámolóval nem tartozol! hazamész, közlöd, anyu, apu terhes vagyok.

sarkonfordulsz ha úgy látod necces a helyzet. hazamész és kész.

2018. máj. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anya apa terhes vagyok. Pont, nem kisgyerek vagy már, hanem FELNÖTT ember.
2018. máj. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából le ülnék velük meg beszélni ezt az egészet ha lehetne .Tudom hogy az a leg egyszerűbb mód hogy nyíltan közlöm velük de nem olyan kapcsolatom a szüleimmel hogy ezt meg tudjam tenni.

Elöször is egyedül ezt nem tudnám meg tenni páromat meg beengedni se hajlandóak pedig nem tetszik semmit.Meg tétek már ellen a szüleim eleget hogy ne tudjak csak így közölni velük valamit.

2018. máj. 21. 20:53
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Én nem eröltetnék egy rossz kapcsolatot,ami a stresszes terhességi időszakba nem hiányzik. Legalább van ürügy megszakitani,és fellélegezni.
2018. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!