Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretném megtartani a babát...

Szeretném megtartani a babát de tudom hogy a szüleim minden áron rá akarnak majd beszélni az abortuszra. Én leszek számukra a család szégyene. Hogyan kéne higgadtan kezelni a dolgot?

Figyelt kérdés

Kisvárosi, összetartó, de elég konzervatív a családom. Számukra az élet rendje: diploma, házasság, gyerekek (a testvéreimnél pont így történt.) És tőlem is hasonlókat vártak volna el. A szüleim támogatják a taníttatásomat, de cserébe azt várták volna el hogy lesz egy jól kereső munkahelyem vagy hogy valamiféle karriert csinálok. DE!

Én viszont itt vagyok 22, lassan 23 éves egyetemistaként. és most tudtam meg hogy a szerelmemtől 8 hetes terhes vagyok (akit nem ismernek a szüleim, mert pár 100 km-re élek otthonról)

A szüleim hozzáállása ez lesz: az abortuszon kívül nincs más elfogadható megoldás, nincs itt a gyerek ideje, elrontom az egész életemet, a semmire szülök gyereket, és még szégyellni is fognak mert "híre megy", felelőtlenek vagyunk stb...

Amiért képtelen lennék elvetetni:

Az egyik testvérem most kismama, a másiknak a pár hónapos gyerekét 2 hete fogtam a kezemben. És imádom őket.

Ismerem magam annyira hogy tudom, egy abortusz után egy életen át gyötörne a fájdalom, akár lenne később gyerekem, akár nem.

A párom akit szeretek mindenben támogatna (neki egyértelmű volt hogy meg szeretné tartani a gyereket, ami megerősít hogy mellettem lesz)


A félelmeim:

-Hatalmas felhajtás veszekedés, mert el fogják várni hogy úgy döntsek ahogy szerintük helyes. (abortusz)

-Nem szeretném hogy a bennem növekvő kis emberkére is hatással legyen az ezzel járó stressz.

-A szüleim nem tudnának ugyanúgy bánni az én gyerekemmel mint a többi unokájukkal mert azt hiszik csak elrontja az életemet.

-Nem szeretném ha rossz kapcsolatom lenne a családommal, mert fontosak nekem.


A kérdésem pedig arra irányul, mégis hogyan fogadtassam el velük hogy mi döntöttünk, és hogy vita, csúnya beszéd, a másik megbántása, és az abortusz témakörét kerülve elfogadják a tényeket???


Higgadtan kell közölnöm és magabiztosan a tényeket, el fog mondani miért döntöttünk így. De akinél hasonlók történtek nagyon örülnék ha elmondanák ki hogyan élte meg ezt, és mit szólt a család.


2018. máj. 21. 12:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
67%

Most gyereket akarsz vagy anyucinak megfelelni?

Mert a kettő együtt nem megy. Ilyen ovis hozzáállással nem csodálom, hogy nem akarják majd. Te magad is gyerek vagy.

2018. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
36%
Nézd, ha valóban konzervatívak, akkor gondol, hívők is. Márpedig akkor nem buzdíthatnak gyilkosságra. Én úgy nevelem a lányaimat, hogy ne feküdjenek össze boldog-boldogtalannal, de ha bármelyik beállít akár 14-5 évesen terhesen, az utolsó, amit javasolni fogok, az abortusz.
2018. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyire mereven ragaszkodnak ahhoz, ami szerintük az élet rendje, akkor nehéz lesz megúszni veszekedés nélkül. Természetesen igazuk van, de ez van, már megtörtént. Én mindenképp a párommal beszélgetnék még erről, mielőtt bejelented nekik. Mennyi van még hátra az egyetemből? Az ő fizetése elég lenne ahhoz, hogy eltartson titeket? Lenne hova menni a picivel? stb. Ezeket még beszéljétek át. Ha úgy döntesz a pároddal, hogy megtartod, akkor meg is pukkanhat a családod, nem tudnak tenni ellene semmit. De mindenképp jól gondold végig még egyszer, egy baba nagy felelősséggel, lemondással és türelemmel jár. Legyetek biztosak benne,hogy úgy tudjátok felnevelni, ahogy megérdemli. Ha támogat a párod, nem lesz semmi baj. Minden jót.
2018. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
60%

Azon kellene elgondolgodni, hogy önerőből el birtok e tartani egy gyereket?

Ezen kívűl saját lakást vagy albérletet fel tudtok-e mutatni, hogy ha a szülők nem pénzelnek ne a híd alatt keljen aludni.


Ha önerőből megtudtok normális körülmények közt élni, úgy, hogy hó végén ne keljen számolgatni a filléreket akkor szerintem semmi akadálya, de ha ez nem bisztosított akkor nem érdemes belevágni a kisgyerek felnevelésébe.

2018. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
57%

szia. jövedelmed van? a párodnak van jövedelme?

ha a párod gondol egyet és lelép, tudod egyedül nevelni a gyermeket?lakás, albérlet, tudod fizetni?

azt ugye tudod ha gyereket szülsz magadnak szülöd.a férfiak gondolnak egyet és odébb állnak, tehát erre ne támaszkodj, hogy a párod mit mondott.a szüleid gondolom féltenek, jogosan.

2018. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
28%
ne mondd el nekik, hogy terhes vagy, csak amikor már annyira előrehalad a terhesség, hogy már el se lehet végezni az abortuszt, ilyen egyszerű. ha olyan már bocs, de rossz szülők, hogy a saját gyereküket abortusztra kényszerítenék, akkor meg se érdemlik, hogy tudják, hogy terhes vagy. a gyereket meg nem csak milliókból lehet eltartani, szóval biztos meg tudjátok oldani, ha egyetem mellett dolgoztok, vagy esetleg egy ideig szüneteltetik is a tanulást, ha igazán akarjátok.
2018. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg könnyebben elfogadják a szüleid, ha lesz egy kis esküvő, mielőtt megszületik a baba.

Összeköltöztök az apával, saját lábatokra álltok, és nem vársz támogatást a továbbtanulásban. Ott a diplomás GYED, csp, a 10 ezer adókedvezmény, és a férjed, aki támogat. Ennyiből meg lehet oldani.

Addig nem egyszerű ezt a szülőkkel elfogadtatni, amíg rájuk kell támaszkodnod, és úgy szülsz gyereket, hogy ha gond van, ők tartanak el kettőtöket, a párod pedig nem hajlandó elköteleződni, de a gyerek jöhet.

2018. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet mindig mások elvárásai szerint csinálni mindent. Nem is így terveztétek, olyan meg sajnos előfordul, hogy védekezés mellett is besikerül.

Az abortuszon elég heves viták mennek mindig, de ha valaki úgy érzi, hogy nem lenne képes megtenni, ellenben megvannak a lehetőségei, hogy rendes körülmények között felnevelje a gyerekét, akkor miért ne?

Attól, hogy jön egy gyerek, még nem kell mindenről lemondani. Nem kötelező rögtön átváltani háziasszony módba és a gyerekkel a karodon kavargatni a pörköltet életed végéig.

Jobb képességű nők simán képesek befejezni az egyetemet/főiskolát gyerek mellett, sőt dolgozni és karriert építeni is tudnak. Tegyél te is így, és azzal rögtön be is bizonyítod a szüleidnek és a családnak, hogy nem volt igazuk.

Egyébként nem hiszem, hogy ne szeretnék meg rögtön a gyereket, ahogy meglátják. A körülményektől függetlenül, akkor is a te kisbabád lesz.

Ami nekem szemet szúrt... azért pár 100 km nem akkora nagy távolság. Hogyhogy még soha nem mutattad be otthon a párodat?

Ő mennyi idős? Mióta vagytok együtt? Már együtt éltek?

2018. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
60%
Sose értettem meg, mért ragaszkodnak emberek olyan rokonokhoz, akik őket nem szeretik. Téged a szüleid nem szeretnek. Csak magukat szeretik. Ennyi. Ne remélj jó kapcsolatot velük, ha elveteted a gyereket, mert sose bocsátasz majd meg nekik. Egész életedben ez fog nyomasztani, és nem lehet majd visszacsinálni. Itt az egyetlen kérdés, hogy el tudjátok-e tartani a gyereket.
2018. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
65%

Én nem azon aggódnék, hogy a szüleim mit szólnak, hanem hogy befejezetlen tanulmányokkal, saját jövedelem nélkül mi lesz.

Csupa érzelmi érveid vannak, racionális egy sem.

2018. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!