Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon elkeseredtem! Mi a...

Nagyon elkeseredtem! Mi a véleményetek mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

Borsod megyében élünk. Én hajdú bihar megyében tanulok. Apukám Ausztriában dolgozik. Szüleim Győrbe szeretnének költözni. De én akkor kb. havonta fogok haza járni, mert olyan messze van. Most minden héten mentem.

Én nem akarom, hogy elköltözzenek, mert szeretek itt lakni, minden ide köt.

Viszont apukám nem bírja az utazást ezért akarnak odaköltözni.

De én még 6 évig tanulok így sose fognak tudni szinte látni, nekem nem tetszik az a környék. És a későbbiekben sem szeretnék annak a közelébe költözni.

Viszont aggódom miattuk, hogy nagyon magányosak lesznek és bele fognak bolondulni.

A pénz nem boldogít, de ezt nem értik meg nekem.

Tesómmal ugyanott tanulunk, az alberlet es a kaja miatt kb. 120-at havonta elviszünk.

Apa azt állítja emiatt muszáj dolgoznia,hogy tudjon minket tanítatni.

Bennem pedig óriási a nyomás, emiatt hiszen en is szeretnek valamit letenni az asztalra.

Szomorú vagyok, mert az egyetlen baratom, a legjobb baratom itt marad. Es en el megyek es nem lesz senkim.

Felvetettem szuleimnek, hogy mi lenne ha oda koltoznenek ahol mi tanulunk, mert akkor ingyen lenne az egyetem es kereshetne apa itthon munkát.

De apukam nem akarja ott hwgyni a munkahelyet,mert hogy mar 10 eve kint van es hogy o onnan akarja a nyugdijat, mert az tobb es h amit itthon kapna abbol nem elne meg.

Egy nagy hazat akarnak nagy kerttel. Es elore latom,hogy kesobb nem fogjak birni gondozni a kertet, meg anyara harul majd minden.

En meg nagyon messze leszek es tanulnom is kell nem keveset nem ugy mukodik, hogy csak haza ugrok. :(

Zavar az egész.... :(

Nekem sose voltak nagyszuleim es nem szeretnem h a gyerekeim is igy nojenek fel :(

Neha bekattanak es azt mondjak vesznek tobb generacios hazat es lakjunk egyutt, viszont azt vegkepp nem szeretnem.

Nem azert tanulok 6 evig h azt a peldat mutassam a gyerekeimnek h szuleim vettek egy hazat berendeztrk en emg csak belekoltoztem es bele szultem 3 gyereket.

Semmikeppen sem szeretnem. Meg mondtam, hogy nem szeretem azt a kornyeket :( itt nottel fel es itt szeretnek maradni.



2018. máj. 22. 16:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Amit te tehetsz, az az hogy tanulsz ahogy csak tudsz, keresel egy jol fizeto munkat, es segitesz nekik. Atmenetileg amig te nem keresel penzt, lehet tenyleg jo megoldas lenne egy tobb generacios haz.
2018. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, és ha ezen múlik a megélhetésük? Ha enélkül nem járhatnál egyetemre, max levelezőre, munka mellett?
2018. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem Győr egy tökéletes kompromisszum. Egyetemi város, de Budapest vasúton is csak 1 óra 20 perc. Egyetem után élhetsz újra Borsodban, ha találsz ott jó munkalehetőséget.

Ha nő vagy és a barát szerelem, akkor meg itt a teszt, hogy mennyire kellesz neki. 18 éves srácként simán elmentem volna a világ másik felére is egy olyan csajért, aki nagyon kellett volna.

2018. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Nőlj fel, és ne rendezkedj, hagyd békén a szüleidet, azt csinálnak amit akarnak.
2018. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem-nem nincs barátom, ő csak a legjobb barátom, nagyon nehezen barátkozom. És ő az akinek mindent elmondhatok.

A 20 év alatt nem találtam még egy ilyet.

20 éves vagyok és lány igen.

Rendben lehet tényleg hagynom kellene őket és járnom a saját utam.

Csak amiket írtam, hogy aggaszt, hogy keveset járnék haza és hogy egyedül lennének ezek a dolgok zavarnak. Meg hogy apukám attól ugyanúgy csak hétvégén járna haza és anya megint csak hétfőtől péntekig egyedül lenne, tehát a probléma nem lenne megoldva.

2018. máj. 22. 17:49
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Te mit szólnál, ha felnőtt korodban a szüleid meg akarnák akadályozni, hogy valahova költözz és valahol dolgozz?

Tuti ki lennél akadva.


Győr jó hely, anyádék nem fognak unatkozni, biztos vannak mindenféle programok, színház, koncert, stb.

Ráadásul te sem sokáig fogsz velük élni, saját családod lesz.

2018. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%

Nézd ha csak legjobb barát, akkor is itt a teszt, hogy mit jelentesz neki. Ha a barátod szeretne lenni, akkor utánad megy bárhova.

Az meg nem is túl előnyös, ha csak legjobb barátként sündörög körülötted egy srác éveket, mert ilyenből kívülről csak az látszik, hogy na tutira barátság extrákkal lehet köztetek, akkor is ha nyíltan nem vállaljátok fel hogy párt alkottok, de állandóan kettesben vagytok. Azaz így is foglaltnak gondolnak. Meg igényesebb srácnak ciki is komolyabb szándékkal érdeklődnie olyan csaj iránt, akiről azt lehet hinni, hogy csak úgy nyíltan fel nem vállaltan "kezelgetik".

2018. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 szántóvető ***** válasza:
65%
mi a baj Győrrel?utálod holott sosem voltál még arra.Borsodban éhen fogtok halni.inkább örülnél hogy szegény szüleid próbálnak boldogulni ebben az életben.képzeld milyen lenne ha alkeszek lennének téged meg kiküldenének az utcára prostinak és te lennél a családfenntartó.úgyhogy ne nyavalyogj hanem irány Győr.ott is van oktatási intézmény fogadjunk,és akkor nem kell utazgatnod Borsodba.
2018. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Valahol megértelek de mégsem igazán

Olvasd vissza amit írtál csak sorolod hogy te mit nem szeretsz. Sorolod, sorolod te ezt nem te azt nem. Csak az a lényeg hogy te mit nem. Apudék döntenek jól. Az élethez való hozzáállásuk sokkal jobb. Egy barátság miatt nem lehet ott maradni.

2018. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Jaj nem azt csak mondtam,hogy itt van a legjobb barátom. De itt vannak a keresztszuleim es a nagynenjem is.

Tenyleg az okok azok, hogy felek, hogy nem fogjak szeretni az ott letet es megbánják, meg hogy egyedul lesznek, 350 km-re leszek toluk kb., ahova tenyleg nem tudok gyakran lejárni amit nagyon sajnálok. Meg hogy a koltozes sem egyszeru, senki se tud segiteni senki sincs ott nekunk. A hazat is ujitgatni kellene amit kinéztek. Es mondanák hogy nem szamithatnak senkire, mert mi se vagyunk ott se senki es en elore felek, hogy rossz lesz nagyon.

2018. máj. 22. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!