Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elmélyíteni a...

Hogyan tudnám elmélyíteni a kapcsolatunkat? Egyáltalán ilyen esetben lehetséges-e erősebb köteléket kialakítani?

Figyelt kérdés
Nem rég felkerestem az édesapám, túl voltam a sértettségen és úgy gondoltam, találjak bármit képes vagyok elfogadni és szembenézni vele. Alkoholizmusa miatt szakadt meg a kapcsolatunk mikor 6 éves voltam, 23 évesen kerestem fel. Nagyon furcsa volt elsőre a helyzet és még mindig annyira új az egész. Bár még mindig iszik, de visszafogottabb ha vele vagyok, és újra elkezdett résztvenni az életben. Látom, hogy próbál újra apaként viselkedni és szeret. Van bennem némi félelem is, de nem görcsölök, inkább örülök annak, ha láthatom. Tudom, hogy csak úgy nem tudná lerakni az alkoholt, de megpróbálom a jó irányba terelni. Most boldog vagyok, mert egy nagy gyerekkori traumát sikerült feldolgoznom, és lezárnom. Nem görcsölök ha vele vagyok, megtud nevetettni.

2018. máj. 24. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
A személyiségfejlődés szempontjából leginkább lényeges életkoron már túl vagy. Ilyenkor már felnőttkori kapcsolatok alakulnak ki. Ha nem volt igazán apa vagy férfikép melletted kamaszkorodban, akkor ez most talán csak a belső vágy visszahozni vagy bepótolni, ami nem teljesült. Ugyanakkor nyilván tudatában vagy annak, hogy az alkoholizmus betegség, amiből kigyógyulni talán nem is lehet, legfeljebb el lehet nyomni az alkohol iránti vágyat (gyógyszeres vagy pszichoterápiás kezeléssel). Légy tisztában azzal, hogy a valóság nem feltétlenül a vágyaidnak megfelelően teljesül.
2018. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyjából sehogy. És hála istennek!! Ettől a kapcsolattól te főként csak szenvedni fogsz. Biztos jó okod volt arra, hogy belekapaszkodj, de ha egy mód van rá, inkább olyan emberekbe fektess energiát, akik jók tudnak lenni hozzád.
2018. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!