Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj, ha inkább a barátom...

Baj, ha inkább a barátom anyukájának mondanám el, hogy terhes lettem? Vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szóval már nem "kell" tudnia a szüleimnek róla. Anya nemrég szült, ezért úgy érzem, hogy furcsa lenne vele megbeszélnem ezt... Jó a kapcsolatunk, naponta beszélünk, gyakran vagyok otthon, de mégis...


Apával pedig nem beszélek olyan sűrűn, heti 1-szer együtt vacsorázunk, beszélgetünk formálisan 1-2 órát és ennyi. Tudom, hogyha anyagi segítség kell, számíthatok rá, de ő ennyi szerepet vállal az életemben.

Viszont a barátom szüleivel nagyon jóban vagyok, az ő anyukájával sokkal őszintébben tudunk beszélgetni ilyen dolgokról. Ezért gondoltam, hogy inkább vele beszélnék erről, úgy érzem, hogy könnyebb is lenne nekem.


(Nem tartjuk meg a babát.)


2018. máj. 24. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Ahogy érzed, de azért szerintem idővel anyudnak is mondd el, mert biztos rosszul esik neki ha nem tud róla és utólag derül ki.

Egyébként megkérdezhetem, hogy mikor és hogyan derült ki a terhesség? Mennyi idővel a fogantatás után? Privátban is írhatsz, ha úgy jobb, köszi.

N

2018. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Szia, szerintem előbb anyudnak mondd el. Még ha nem is sértődik meg biztosannrosszul esne neki, hogy a barátod anjának előbb mondtad el. Esetleg ha nagyon nagyon inkább a barátod anjának mondanád el, akkor szerintem ugyanazon a napon mondd el mindkét szülőnek. Remélem tudtam segíteni :)
2018. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
bocsi most látom, hogy kicsit sok lett a "mond" szó :D
2018. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem tartjátok meg, akkor felesleges elmondani
2018. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj, kérdező. Annak mondd el, akivel ezt meg akarod beszélni.


Ez már a te magánügyed, intézd úgy, ahogy jónak látod, ebben a megterhelő időszakban.

2018. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Édesanyádnak nem fog rosszul esni, ha nem neki mondod el először? Ezt mérlegeld inkább..

Vagy hozd össze egyszerre őket, és közösen megbeszélhetitek a teendőket.

Kitartás!

2018. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is felesleges elmondani bárkinek is, ha nem akarjátok megtartani. Miért érezzenek szomorúságot a (majdnem) nagymamák a meg nem születhető unokájuk miatt.
2018. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tartjátok meg, miért kellene bárkinek elmondani?
2018. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha eleve kényelmetlennek érzed, akkor nem baj. Egyik barátnőm nem merte elmondani az anyjának, az abortuszt is úgy intézte, hogy észre se lehessen venni, mert nem volt olyan a kapcsolatuk. Bennem ezzel szemben fel sem merül, hogy ne merjem elmondani, szóval szerintem, ha felmerül a kérdés, már nem lehet olyan jó kapcsolatotok.
2018. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Előre nem elegáns elmondani senkinek sem barátodon kívül, mert még ha támogatnak is teljesen a döntésedbrn, akkor is utólag érezheted úgy, hogy ez igazából az ő döntésük volt.


Remélem max. 5-6. hétnél vagy még, akkor a magzat még csak akkora mint egy almamag, gyógyszeresen elhajtható.

2018. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!