Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy ússzuk meg sértődés...

Hogy ússzuk meg sértődés nélkül azt, hogy visszautasítjuk a szülői segítséget? Más ehhez hogy viszonyulna?

Figyelt kérdés

A vőlegényem anyukája lakberendező. Mi nemrég vettünk egy házat, és mindenáron segíteni akar, hogy ő az interiort megcsinálja. Viszont nézegettem a munkáit és mind egy kaptafára készült, ugyanaz a megoldás visszaköszön szinte az összesben. Tetszik, stílusos, de én szeretnék valami egyedit.


Nekem nem ez a szakmám, egyszerűen jó a stílusom. Úgy érzem, megőrülnék, ha minden ötletemet felül akarná bírálni, vagy ránk erőltetni az akaratát. De sértődést sem szeretnénk... Már mondogattam neki párszor, mikor mutatott valamit, hogy mi másmilyenre gondoltunk, stb, de már most azzal jött, hogy "meglátom, majd tetszeni fog". Vagy túlreagálom és nem baj, ha ugyanolyan lesz a leendő otthonunk, mint több családnak is?


2018. máj. 27. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mondod, hogy másmilyenre gondoltunk, elintézzük, de köszönjük szépen a felajánlást. Ennyi, ha megsértődik, az az ő hülyesége lesz, nem a ti hibátok.
2018. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó mondatot nem igazán értem. Nincs két teljesen egyforma otthon, a hasonlóságok meg ugyan miért okoznának problémát?

Azt kell eldönteni, hogy tetszik-e az anyós berendezési stílusa vagy nem. Ha igen, miért ne csinálhatná? Ha nem jön be, akkor meg egyszerűen elmondod, amit itt leírtál, hogy te a saját egyéni elképzeléseidet szeretnéd megvalósítani. Ha megsértődik, az meg az ő baja, nem lehet állandóan kerülni a konkfliktusokat.

2018. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ez tök egyszerű: ha azt mondja legyen ez a szekrény te azt mondod: aha, nem rossz de nekünk emez tetszik. És megveszitek emezt.

Egy csomó fiatal felnőtt úgy fél nemet mondani a "nagyöregeknek", nem értem miért van ez. Egyszerűen nem, és kész.

2018. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
"meglátom, majd tetszeni fog" ebből az jön át, hogy egyelőre abban van, hogy az ő akarata fog érvényesülni. Szerintem nem fog menni sértődés meg ordítozás nélkül.
2018. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon határozottan utasítsd vissza!

Nem értem ezeket az erőszakos szülőket, mashol nem tudják kiélni magukat?

2018. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
A lakberendező nem feltétlenül úgy működik, hogy mindentm kitalál, és az lesz. Vagy megtervez valamit, és kedved szerint változtatsz rajta vagy ha konkrét ötleteid vannak, akkor előre megmondhatod, és ahhoz alakítja az elképzeléseit. Vagy mondhatod, hogy nagyjából tudod, mit szeretnél, de néhány dologban bizonytalan vagy, abban kéred a segítségét, véleményét.
2018. máj. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Nem ti gondoltatok másmilyenre, hanem te, de ezek szerint nincs semmi saját elképzelésed, csak azt tudod, hogy milyet nem akarsz. A lakberendező úgy dolgozik, hogy a megrendelő megfogalmazza, milyen stílust szeretne, mi az, ami közel áll hozzá, és ennek megfelelően mutat ötleteket. Ha nincs semmi támpont, akkor mutat ilyet is, olyat is.:-) Egyébként készbútorból valóban jó stílusú "valami egyedit" összerakni elég vicces gondolat.
2018. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Mi lenne, ha adnál neki egy esélyt? Persze úgy, hogy elmondjátok, hogy ti milyen jellegű lakást szeretnétek. Pl. szeretnétek mediterrán jellegű lakást, intenzív szinekkel, ezek és ezek a színek tetszenek, amazokat meg nem szeretitek. Aztán ha ilyet tervez, öröm és boldogság, ha pedig nem, akkor meg lehet neki nyugodtan mondani, hogy ugyan tényleg nagyon szép, de ahogy meg is beszéltétek, nektek nem ez a stílus jön be.
2018. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

Küldj neki képeket, hogy milyen az elképzelésed és az alapján próbáljon dolgozni.

Még az is lehet, hogy neki is lesz olyan ötlete, ami tetszeni fog.

Ha nem megy neki, köszönd meg és mons, hogy a te fejedben már összeállt a kép a bére érzésekről.

2018. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Köszönjük, örülünk a tanácsoknak, de a tervezést szeretnénk ketten csinálni Pistivel. Ez az első otthonunk, és alig várjuk, hogy a saját ízlésünk szerint berendezhessük.
2018. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!