Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az édesanyám meghalt, apámnak...

Az édesanyám meghalt, apámnak pedig új barátnője lett. Nem tudom elfogadni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az édesanyám hirtelen, egy balesetben halt meg már több mint 2 éve. A szüleim kapcsolata harmonikus, szeretetteljes volt. Anyával a kapcsolatom nagyon erős volt, apával sokat erősödött, mióta egyedül maradtunk. Miután anya meghalt, sok nő érdeklődött utána, és most lett ez a komolynak kinéző kapcsolata( még nem mutatta be a Hölgyet, de hamarosan befogja).


Apa még mindig fiatal (54), és tudom: "nem élhet egyedül", biztos nehéz neki egyedül otthon, jobb egy társsal, magányosnak lenni nem jó, az élet megy tovább, boldog, és teljes életet kell élni....

Én egy másik városban élek-dolgozok, elég messze tőle (23).


Nem hibáztatom, hogy megpróbál élni, tovább lépni, de nekem nehéz ezt elfogadnom. Nem akarom, hogy egy nő beköltözzön a családi házunkba, és azok között a bútorok, tárgyak között éljen, amiket együtt-egyedül vettek, melyek azt bizonyítják, hogy mi 3-an egy család voltunk.

Lehet ezekért az érzésekért sokan gyerekesnek tartanak, de nem tehetek róla.


Nagyon nehéz ezt a kialakult helyzetet el fogadnom, és nem tudom mit tehetnék, hogy könnyebb legyen...



2018. máj. 27. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Pedig nem tehetsz mást, el kell fogadnod, ez teljesen normális dolog.
2018. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Kénytelen vagy, mivel nincs más választásod. Ésszel kell nézni, nem érzelmileg. Egyáltalán honnan tudod, hogy oda akar költözni? Ha megismered, hátha szimpatikus lesz és könnyebben elfogadod.
2018. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

'Én egy másik városban élek-dolgozok, elég messze tőle (23).'


Bocs, de az onzes magas foka, amit eloadsz. Nem elsz ott, alig kell talalkoznod az uj holggyel, de feloled inkabb maradjon apukad egyedul elete vegeig, legyen depresszios maganyaban vagy epp gyaszoljon 30 evig, esetleg haljon utana, csak mert jaaaaj neked ez olyan rosszul esik.


Nem kell uj anyukakent elfogadnod az uj parjat, de apad maganeletet, tarsas eletre valo vagyat igenis tiszteletben KELL tartanod.

2018. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
36%
Sajnállak kérdező, ez borzasztó. :( De el kell fogadnod, nincs más megoldás. Esetleg jobb, ha átköltöznek egy másik házba.
2018. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
A gyászt idővel le kell vetkőzni, bármennyire fájó a társ elvesztése. Édesapád még fiatal ahhoz, hogy egyedül éljen, hiszen Te sem vagy hozzá közel. Az ember társas lény, kell hogy valakihez naponta szólhasson, akivel erről-arról véleményt cseréljen. Bizonyára így gondolkozik a hölgy is, akinek szintén nehéz (lehet) a magány. Megértelek, hogy fáj, hogy édesanyád helyében egy (most még) idegen nőt fogsz látni, de fogadd el édesapád döntését. Hidd el, nem önzésből teszi.
2018. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1-tudom hogy el kell fogadnom. de még nem megy


2-attól, hogy azt mondod, érzelmek nélkül kell nézni, ésszel....nem tudom, nem megy. pedig igazad van. abból gondolom, hogy össze költöznének, hogy apának rossz egyedül, nem szeret egyedül lenni, a Hölgy pedig albérletben lakik, így evidens, hogy a családi házban élnének. ha pedig jól kijönnének hosszútávon, biztos együtt is szeretnének élni. Bízok benne, hogy szimpatikus lesz.


3-nem arra vártam, hogy megértsd mit érzek...meg hogy az "önzés magas foka amit előadsz"...tudom önző ez az érzés, de nem tehetek róla. nem kell ezért a földbe döngölni, fogalmad sincs, milyen nehéz ez, mennyire küzdök magammal hogy elfogadjam.


4-köszönöm, majd még eldől, hogy mi fog történni a jövőben.


5- teljes mértékben igazad van, de nagyon nehezen tudom elfogadni. Tudom, hogy nem önzésből teszi. Csak egyszerűen nehéz elfogadnom, hogy az élet anya nélkül is megy tovább.

2018. máj. 27. 22:15
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Érthető, amit érzel, de próbáld a logikus énedet előtérbe helyezni. A nővel ne legyél ellenszenves, ha majd bemutatnak neki. Idővel biztos meg fogsz barátkozni a helyzettel, 2 év még elég friss élmény.
2018. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! A 6. alatt írt válaszaid szerint megértő és érző léleknek tűnsz a szememben. Lelki tusád van: igyekszel megérteni édesapádat, de idegenkedsz az új társától. Azt tanácsolom, hogy barátkozz meg azzal a gondolattal, hogy kettőtök mellé (nem közé!) lép egy harmadik. Ne légy eleve elutasító vele szemben. Idővel még "jópajtások" lehettek, főleg, ha Te is akarod, mert ő biztosan akarja. Ehhez nem fűzök kétséget. Neki is kételyei vannak, hogy Te hogyan viszonyulsz majd hozzá.
2018. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
85%
Szereted apukádat. Gondolj arra, hogy apukád ettől a nőtől boldog lesz. Boldog. Nem számít az ok, az számít, hogy boldog. Szeretnéd, hogy boldog legyen? Persze, hogy szeretnéd. Ez a lényeg. Ha csak erre gondolsz, hogy ettől ő boldog lesz, akkor neked is érezned kell a boldogságot.
2018. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg ÖNZETLENÜL szereted apukádat, akkor arra gondolsz, hogy apukád újra boldog. Ebből kéne kiindulni.
2018. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!