Tényleg szralak vagyok?

Figyelt kérdés

Na a történet röviden :

21 vagyok, harmadéves egyetemista. Sosem akartam erre a szakra jönni, világ életemben egyenruhás akartam lenni, viszont 12.o végén szó sem lehetett róla hogy az álmaimat követem és nem tovább tanulok, főleg hogy amolyan "okos lány" voltam, kitűnő bizik stb de sose tanultam, egyszerűen jól megmaradt az anyag+szerencsém volt. Elkezdtem ezt a csoda szakot (nemzetközi tanulmányok) mert a leírás alapján ez volt az egyetlen ami legalább passzolt azhhoz amit szerettem suliban. Első évben egész jó volt, elvoltam, kb szerettem. Év végén átvettek államira. Második évben már kezdtem megutálni de úgy voltam vele, csinálom, miért is ne. A második év végén csak azért kezdtem el a harmadikat, hogy ne menjen 2 év kárba. Most van a harmadik év vége, egy tárgyam elég nyomin áll + a nyelvvizsga is hétvégén derül ki hogy meglesz e. Én úgy gondoltam, hogy ha nincs meg a nyelvvizsga, nem is kapálózok a bajos tárggyal, mert ha államvizsgázok, akkor is csak télen kapok diplomát (akkor van következő szakmai nyelvvizsga időszak), akkor meg jobban megéri már csak a diák kedvezmények miatt is csúsztatni és következő félévben diplomázni. Most azonban már ott tartok, hogy teljesen tönkre mennék bele lelkileg, ha le kéne nyomni mindent, és ha meglesz a nyelvvizsga is szeretnék csúsztatni. Az érveim :

- diák kedvezmények

- tudok diák melót találni, ahonnan hamarabb lelépek egy jó állásra

- ha jó "felnőtt" állást találok azt csinálhatom diákként is de fordítva nem

- nem lépne a nyakamra mindenki, hogy találjak már állást és nem kéne az első rossz állásba beleugrani ami legalább fizet, ahonnan aztán munkajogi aktusok széles skálája után tudok váltani.


Előálltam a tervvel itthon. Apa jól fogadta, megbeszéltük, de anya kiverte a hisztit, hogy ha most nem fejezem be sose fogom, kiesek a ritmusból (mintha valaha tanultam volna nyáron / félév közben) minek mindent csak elkezdeni és nem befejezni, mit fognak szólni stb. Úgy hogy eleve a szakot is miatta választottam nem magam miatt. Úgy néz ki van két vagy három lehetőségem egyébként munkába állni olyan fizetéssel amiből már bőven el tudom magam tartani és nem követelmény a diploma + ugye a nyáron egy csomó állás meg lesz hirdetve, ha mást nem hát diák, ami meg ugye adózás szempontjából nem mindegy.


Szerintem az élet nem arról szól, hogy időre mindent produkálok hogy kívülről baromira jól nézzen ki, de belül tönkre menjek miatta, sokkal inkább valami olyat kellene találni amiből megélek ÉS boldoggá tesz.

Most közellenség vagyok itthon, anya szít mindenkit.

Szerintetek?



2018. máj. 30. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Nezd. Eselyes, hogy soha nem fogod befejezni. Foleg azutan, ahogy irsz az egeszrol.


Az erveid nem meggyozoek.

Sokjal jobb, ha minden vizsgat letudsz es csak a nyelvre koncentralhatsz.

2018. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

"Az érveim :

- diák kedvezmények

- tudok diák melót találni, ahonnan hamarabb lelépek egy jó állásra

- ha jó "felnőtt" állást találok azt csinálhatom diákként is de fordítva nem

- nem lépne a nyakamra mindenki, hogy találjak már állást és nem kéne az első rossz állásba beleugrani ami legalább fizet, ahonnan aztán munkajogi aktusok széles skálája után tudok váltani."

Nem akarsz felnőni, ennyi. Pedig muszáj lesz.


Amúgy semmi baj azzal sem, ha csúsztatsz fél évet, HA tényleg befejezed. De az ilyen hozzáállásúak valóban nem szokták (én 2 ilyen embert ismertem, az egyk 3 ÉVES késéssel diplomázott le, a másik meg egyáltalán nem). Főleg, ha elmész egy olyan állásba, ahol nem feltétel a diploma, ott lesz az újdonság varázsa, kapsz némi fizetést, ami az első néhány hónapban nagyon klassz érzés lesz, és pont le fogod sz*rni az államvizsgádat januárban:( Még azt is elfelejted, amit eddig tanultál. Munka mellet sokkal NEHEZEBB ám tanulni!

Anyukádnak a stílusban egyáltalán nincs igaza, az érvei nem feltétlen helytállóak (mondjuk a "mit fognak szólni?" - "kit érdekel" kategória), hiba volt rákényszeríteni erre a szakra, de a félelme jogos.

Te nem sajnálod majd, ha az eddigi kínlódásod kárba vész ???

2018. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Én is azt mondom amit az első válaszadó. Ahogy írsz az egészről, még fogadnom sem kell, hogy tudjam. Nem fogod befejezni. Mindig lesznek érveid, hogy miért nem mész vissza tanulni. Anyudnak igaza van. Inkább tanulnod kéne, és amint lediplomáztál mehetsz is dolgozni. Vagy ahogy sokan csinálják, egyetem mellett is dolgoznak.
2018. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Hasonló cipőt hordtam,de ledobtam én is.. Anyám hurcolta az okleveleimet a faluba mutogattot mint egy trofeát,az okos kislányom,otthon meg belém rugott szóban tettben,a két fiu tesomból is verseny lovat csinált,közbe az idegeink tönkre mentek,nem számit csak lehessen mutogatozni,az egész család ilyen volt kifelé a roszaszin cukormáz belül meg rohadt alma kb.. Történetek sokkal csunyabbak is nálunk,a saját rokonom megerőszakolt kiskoruként,joanyám meg le k vázott és közölte h kine merjem nyitni a szám és szegyenbe hozni a családot meg őt. :( Mert nálunk csak at számitott h prudukálni kell a lufi családot kifelé a falunak,persze sokan tudtak h belülről rohad az egész.. És most nem értik h a tesóimmal épp miért szakitjuk meg a fene boldog kapcsolatot velük véglegesen,és tiltjuk őket mindenhol minden formában,eddig is kb 3 xor mentünk haza az évek alatt, a kötelező ünnepekken,és örültünk ha eljöhettünk onnan végre..

Kitartás kivánok.

35N

2018. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Be fogom fejezni, sőt, talán jövő ősszel egy mestert is eljezdek levelező tagozaton, ez nem kérdés. Inkább úgy mondanám, hogy most 4x stressz van rajtam, amit soknak érzek, viszont elfelezni és 2*2x stresszt csinálni sokkal jobbnak tűnik. El fogom végezni, mert szeretném azért ha nem érettségi lenne a legmagasabb végzettségem, de az tény, hogy egy percig nem szeretnék a szakmában dolgozni (van ennek egyáltalán szakmája? Még mindig fogalmam nincs mire jó ez a szak). Szeretnék felnőni is nyilván, épp egy ilyen felnőtt döntés, hogy nem most végzek hanem fél év múlva, anélkül hogy bárki bármit erőltetne végre. Sőt, holnap derül ugyan ki, de beadtam a jelentkezésemet fegyveres testülethez, támogatnák a diploma megszerzését. Ez így még mindig nem felnőttség, csak ha csinálom szép csendben ami a "nagy könyvben meg van írva"?
2018. máj. 30. 17:43
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Nézd. Ha az a fegyveres testület ahová jelentkeztél, és felvesznek, akkor járj utána, hátha ők is támogatják a nekik kelő diplomát. Ha igen, akkor jelentkezz arra. Lehet alá kell írnod X munkaévet, de a testület állja a egyetemi költségeket. Akkor legalább olyan diplomád lesz amit szerettél volna. Én ezt csinálnám ha utálnám azt amit rám erőltettek. De ha nincs a testületnél egyetemi lehetőség akkor nem hagynám kárba azt a 3 évet.
2018. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

"épp egy ilyen felnőtt döntés, hogy nem most végzek hanem fél év múlva" - ha te mondod...

Úgy látom, vagyunk egy páran, akik láttunk már nem egy embert ilyen "felelős" döntést hozva elcseszni az életét.

De ha te annyira biztos vagy magadban, minek kérdezel?

Ha csak önigazolást keresni jöttél, akkor úgy tűnik, az most nem jön be...

2018. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem önigazolásért jöttem, hanem konstruktív érveket olvasni más szemszögekből, s ez maximálisan teljesül is. Egyébként továbbra sem értem miért bűn, ha valaki úgy érzi, nem alkalmas a nappali munkarendre 15-18-20 éven át (hiszen első osztálytól kb ennyit tanul az ember nappalin). De biztosan jó frusztráció kitöltő vagyok, nem csak nekem volt ma legalább rossz napom :)
2018. máj. 30. 18:03
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
Azt ugye tudod hogy passzív félévesként nincs diákkedvezmény illetve nem mindenhova vesznek fel? (25 év fölött meg pláne nem)
2018. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Én az első fősulit otthagytam, mert csak "anya kedvéért" mentem oda, és utáltam. Szerintem hagyd ott a brantba, és anyud fogadja el (hiszti helyett). Ha nem, akkor az ő baja. Csináld, amit szeretnél, felnőtt vagy, ember, ne hagyd magad.
2018. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!