Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy érjem el?

Mit csináljak? Hogy érjem el?

Figyelt kérdés

Előszó:Miután végig olvastad,ne kezdjél el piszkálni,ócsárolni,szidni,tudjuk,hogy ez a magyarok körében nagyon megy. Lehetőleg értelmes gondolataid legyenek.És segíts,nekem ez a legfontosabb.


Sziasztok. 18 éves fiú vagyok.

Ez az a kor,amikor ki nem állhatjuk amikor a saját anyánk/apánk dirighál.

Már kényszerhelyzetben azért fordultam a GyakoriKérdések népéhez mert tanácstalan vagyok.

Kiváló családi körülmények közt élünk,ezzel nem felvágni akarok,de minden rendben. Egy dolgot kivéve.

A szüleim és az én közti kapcsolat. Sajnos azért mert 18 évesen,hogy egy szerencsétlen vagyok,nem tudok semmit,és képtelen lennék ebben a korban megállni a lábamon,köztudott vannak olyanok akik ilyenkor már sokkal többre vannak fejben,mint testben.

Nem tudok velük komoly dolgokról beszélgetni, a nő ügyeimet nem fírtatom ugyanis mindig elpoénkodnak mindent,állandóan bosszantanak én meg azzal baszogatom őket,hogy mondjanak már normális dolgokat is a sok hülyeségük mellett.

Mit tegyek? mit csináljak?

Anyám állandóan piszkál a hülyeségeivel. Nem érti meg,hogy mostmár én "fel akarok nőni"

Nem tartanak láncon,szabadon mehetek ide-oda stb..

De nem tudunk 3 értelmes szülő-gyerek mondatot váltani,nincsenek meg azok a beszélgetések amik állítom minden gyerekkel már lerendeztek. Ezeket nekik kéne előhozni,és már én kényszerítem őket mondajak valamit

De egyik fülökön be,másikon ki..

Mit tegyek?

Remélem tudtok segíteni...



2018. máj. 30. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Mit vársz?


Beszélj velük hogy komolyodjanak meg, de ennyi a max.


Amúgy inkább legyenek poénkodósak, mint karót nyeltek, én azt mondom :)

2018. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Engem akkor is zavar,hogy semmire nincs egy értelmes válaszuk, inkább kiröhögnek vagy ilyen komolytalanul beszélnek,

Azoktól meg kikészülök idegileg

2018. máj. 30. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Ez van, ők ilyenek.


Mostohaanyám meg mindent véresen komolyan vett, vele nem lehetett beszélni, mert már okoskodott vagy épp kiabált.

Szerintem AZ ezerszer rosszabb.

2018. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Hát e fogalmazási stílus alapján én nem lennék benne biztos, hogy a szüleid érettségével van a baj. Úgy fröcsögsz itt össze-vissza mindenféle konkrét példa nélkül, mint egy hisztis 13 éves.

Nyugodj meg és fuss neki ennek a szövegnek még egyszer, lehetőleg konkrét esetekkel, anélkül nem nagyon lehet segíteni.

2018. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden múlandó, semmi sem tart örökké.

Nem te írtál ki hasonlót pár napja?

Ott is azt mondtam, hogy nem kell megfelelni, ám mindent meg lehet beszélni.

2018. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel írtad hogy jók a körülményeitek, én csak arra tudok gondolni hogy a szüleid téged nem neveltek szeretettel, hanem pénzel fejezték ezt ki. Ez abból is látszik, hogy nem tudtok egymással beszélgetni.

Egyet tudok tanácsolni; ha neked lesz gyermeked, törődj, és foglalkozz majd vele.

2018. máj. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!