Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan szülőtök vagy...

Van olyan szülőtök vagy nagyszülőtök, aki belépett egy szektába, vagy egy hagyományos egyháznál hirtelen nagyon vallásos lett? Hogyan viseltétek és mi történt? Voltak jelek az esemény előtt, hogy ez lesz?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam egy történetet, hogy egy fiatal kiment fél évre Németországba dolgozni, mert kellett a pénz otthon, és amíg kint volt az anyja Jehova lett.

2018. máj. 30. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ismerős anyukája egyik napról a másikra lett Jehova tanúja. Előzményként csak annyi volt,hogy mélyen vallásos volt semmi más. Nehezen élték meg,mert azóta nem tart szülinapot se semmit,őket sem köszönti fel,lényegében az összes családi eseményből kivonta magát. Nem túl szoros vele a kapcsolatuk bár természetre is elég furcsa a nő nem tudom,hogy mennyiben befolyásolta ezt a részét a ,,vallási szekta"
2018. máj. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nevelt fiam nagymamája, szintén Jehova. Minden nyaralás után úgy jön haza a gyerek, hogy félig-meddig meg van térítve. Pluszként mi is kapunk mindig valami finomságot, tavaly közölte velünk a gyerek, hogy Isten haragszik ránk, mert fegyvert adtunk neki (vízipisztolyt), és Isten elítéli a háborút. Mi már eléggé unjuk. Szemét dolognak tartom egy gyereket ijesztgetni, hogy pokolba jut, ha nem tér meg. Ugyanakkor azt sem mondhatjuk, hogy nem mehet.
2018. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2, ezek kajak elítélik még a vízipisztolyt is?? :😂😂


Amúgy a jehovások nem hisznek a pokolban.

2018. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Igen, még a játékpuska is. Én nem vagyok vallásos, semmit sem tudok az egészről, a kis srác vágta ezeket a mondatokat az arcunkba. Jézusról is mesélt már valamit, meg hogy csak az ő Istenük létezik, a többi vallás nem jó, a múltkor valami szenvedésekről beszélt. Egyszer elmentek a boltba, ahol egy házaspár ment előttük két gyerekkel, a nő mondta a gyerekeknek, hogy "Támadás", azok előre szaladtak, a nagyi meg kiosztotta a nőt, hogy miért mond ilyeneket, nem gondolkozik, mielőtt megszólal.

Mi meg hallgatjuk az apjával, és szóhoz sem jutunk. Az elején még nevettünk rajta, de nő a gyerek és egyre elvakultabb.

2018. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

#4, ezek nem olyanok, mint a rendes keresztények, a jehova tanúi totál mást hisznek Jézusrol is mint a keresztények.


Szegény gyerek. :/

2018. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!