Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom őket látni, nem...

Nem akarom őket látni, nem akarok velük beszélni. Ez normális?

Figyelt kérdés

A szüleim kis koromban párszor megvertek, de nem sokszor, úgy gondolják, hogy ez megengedett a szülő részéről a gyereknevelésben...

Mindent fizettek, hobbik, versenyek...most az egyetemet...elvittek kirándulni, nyaralni...

Mindig voltak szép ruháim, kaja is mindig volt...

De az érzelmi oldal mindig elmaradt...tudom, hogy az amit tettek értem, rengeteg...de soha egy percig sem éreztem, hogy szeretnének...azt mondták, hogy csak azért vagyok mert kiszakadt a gumi...és hogy "bárcsak inkább kutyát vettek volna helyettem"

Sosem mondták, hogy szeretnek, vagy hogy büszkék rám, mindig döntésemet leszólták, "furcsa vagyok, aki szégyent hoz rájuk", "miért nem tudok normális lenni, olyan mint mások?" ezek a mondatok kb mindennap elhangzottak az elmúlt min 15 évben...

soha nem adtak puszit, nem öleltek meg...


Kamaszkorom óta az egyetlen vágyam, hogy végre függetlenedjek, legyen munkám, és annyi pénzem, hogy eltarthassam magam...és utána soha többé nem akarom őket látni, se beszélni velük...Nem haragból, de mindig rosszul érzem magam velük, csalódott, lehangolt leszek...sosem voltam elég jó nekik, és nem is leszek..


Ez így mennyire normális részemről? Hálátlan szemétláda lennék?


Előre is köszi a válaszokat.



2018. jún. 1. 22:49
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%
Hálátlan? Az egyedüli dolog, amit igazán meg kellett volna adniuk, nem adták meg. Ehelyett még az arcodba is mondták, hogy teher vagy számukra. A terveidhez tartsd magad szerintem, minél előbb húzz el onnan...
2018. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%
Nem vagy hálátlan, teljesen normális, amit érzel! Ne legyen lelkifurdalásod. Nekik kéne, hogy legyen.
2018. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Legfontosabb a szeretet de azt nem adták meg szóval megértem miért akarsz el menni, ha lesz rá lehetőséged hagyd is ott őket és szakíts meg velük mindent, egy szülőnek támogatni és szeretni kell a gyerekét, én is ugyan úgy éreznék ha ilyeneket mondanának a szüleim, igaz régen amikor kicsi voltam pár pofont és a fenekemre is kaptam de nem vertek meg és most hogy így bele gondolok azokat tényleg megérdemelten mert nagyon rossz voltam :-D


20F

2018. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Ja és ne hagyd hogy el vegyék a kedved és a célodat.
2018. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
Yes,Ja,Sí,Tak.
2018. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Én is hasonlóan vagyok. Nem azt mondom, hogy sosem szerettek stb. de velem is rendszeresen éreztették, hogy inkább csak teher vagyok, hagyjam már őket békén, nekik már nincs erre energiájuk. Majdnem semlegesek vagyunk, ahogy ők hozzám nem úgy én sem kötődöm hozzájuk annyira. Most egyetemista vagyok, ősszel végzek, így anyagilag már szinte teljesen el tudok szakadni. Tudom, hogy akkor a kapcsolatunk még hidegebb lesz, hiszen kvázi teljesen független leszek. Szerintem ez kölcsönösen alakult ki nálatok is így. Akkor érezhetned rosszul magad ha ők szeretettel is szerettek vna stb de te mégis így éreznél ahogy most.

Én sem panaszkodhatok, jó gyerekkorom volt, de sokat vertek, főleg édesapám, ami miatt pl. az idősebb férfiakkal szemben kialakult bennem egy félelemérzet valamint a náluk túlságosan is gátlástalan szexualitás miatt én szégyenlős letten ilyen téren is.

2018. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Normalis. Ők viszont nem normalis szülők, annak ellenére sem, hogy anyagilag mindent megkaptál tőlük.
2018. jún. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Miert mondtak hogy furcsa vagy? MEG nem olyan mint a tobbiek?
2018. jún. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem hálátlan vagy és szemét is. Persze előadhatod itt a nagy szeretethiányos meg összevert kisgyereket, de azért megvolt mindened. Legalább annyi tisztelet lehetne benned, hogy azok után, hogy jó körülmények között felneveltek nem kezded el mocskolni őket idegeneknek. Szerintem szégyelld magad, rád fért volna még néhány pofon.

37N

2018. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Ja, mert a fizetett hobbi és a hatezredik megvásárolt kacat, na az mondja hogy "szeretlek" és "büszke vagyok rád".
2018. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!