Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim összevesztek a páromma...

Szüleim összevesztek a párommal és azóta sem akarják látni, nagyon sokszor okoz ez kellemetlen helyzetet, de nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szüleim, főleg anyukám, egész életemben kritizált. Az a típus, aki fél mondattal porig aláz. 13 évig voltam házas, a férjemet elviselték, habár nem szerették, mert csak ült a sarokba és hagyta, hogy a szüleim szemétkedjenek. Elváltam és az új párom anyukám kifakadásánál visszakérdezett, hogy milyen szülő az, aki így beszél a gyerekével (anya közölte, hogy a volt férjem örülhet, amiért megszabadult tőlem). Na ebből az lett, hogy nem jöhet hozzánk. Mi a kislányommal hazalátogathatunk, menjünk gyakran, karácsonyra is, akár szenteste, de a párom nem jöhet. Lassan 5 éve van ez. Anyáékkal megbeszéltem, hogy ez nagyon gáz. Rosszul esik, hogy még gyerekként beszélnek velem. Rendeződtek is a dolgok, ki merek magamért már állni, de a páromat továbbra sem viselik el. Igazából ő sem akar békülni. Már téma az esküvő. Anya közölte, hogy hááát ezt időben meg kell velük beszélnem, mert azért meg kell emészteniük. Nem szeretném, ha a mi napunkat elrontanák veszekedéssel, de azt sem, hogy megsértődjenek. Nem tudom mit tehetnék :(
2018. jún. 6. 17:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Persze h nem viselik el mert látja h lábtörlő vagy,én tuti nem mennék oda és vinném oda a gyerekem h őt is tönkre tegyek,mi az h orülhet h mert megszabadult tőled,aki ilyet mond az nem szeret téged,nem tisztel,azért kellesz h beléd rugjonj a saját nyomora miatt saját tapasztalat tesoimon és rajtam verték le otthon a szar házasságukat napi dühüket,stb és nem értik miért nem megyünk haza..
2018. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Anyádat,építsd le.Semmi szükséged ilyen anyának nem nevezhető lényre.Esküvő nélkülük jobb lesz.Majd mikor a hugyos pelenkájába fekszik öregkorába,gondoljon arra amikor azt mondta neked hogy jobb hogy megszabadult a férjed tőled.Undorító némber, nem is értem ilyen után miért tartod vele a kapcsolatot.
2018. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 kispotzak ***** válasza:
95%

Nem akarlak megbántani, de azért gondold végig: van a párod, aki szeret, aki kiáll érted(!), és vannak a szüleid, akik oké, persze, a szüleid, meg felneveltek meg minden, de akik öt(!!) éve nem képesek túltenni magukat azon, hogy megbántotta őket. Hát basszus, még ha jogos lenne a sérelem, ennyi idő alatt akkor is százszor elfogadhatták volna!

Nem kell szeretniük, nem kell körbeudvarolniuk, de az, hogy te a karácsonyt a párodtól távol töltöd... A szeretet ünnepét azokkal, akik annyira szeretnek téged, hogy nem viselik el egy nyamvadt estére azt, akit te szeretsz, akivel együtt élsz...


Teljesen megértem a párodat, hogy ő sem akar békülni, ezek után. Látja, hogy továbbra is ellenségeskednek (veled is! lehet, h te úgy érzed, hogy "magadért már ki mersz állni", és hogy "rendeződtek a dolgok", de ha azt sem tudod velük megbeszélni, hogy beengedjék a kedvesedet az ajtón, és udvariasan, normálisan viselkedjenek vele, akkor ez egyszerűen nem igaz :( még mindig gyerekként kezelnek, akinek megszabják, hogy a legjobb barátja feljöhet-e dumcsizni, meg kivel mehet moziba).


És gondolj bele: mi lesz, ha esetleg lesz közös gyerkőcötök? Ők akkor sem fognak meglátogatni, vagy megszervezik, h olyankor menjenek csak babanézőbe, amikor ő nincs otthon? A közös gyerkőcötökkel nem mehettek majd hármasban hozzájuk???

De még ha nem is lesz gyerkőc, ha bármelyikőtök (a párod vagy te) pl komolyabban megbetegszik, nem mennek el meglátogatni, mert "hariban vannak" vele, és nehogy találkozzanak? (de ezer ilyen szitu lehet még, ez csak egy példa)


És az esküvő... Ez nekem tök olyan, mintha szinte arra várnának, h engedélyt kérj tőlük.


A legjobb lenne mindannyiotoknak, ha megtennél annyit a párodért, amennyit ő megtett érted: vállalod őt, kiállsz érte. És elmondod a szüleidnek, hogy nem kell kedvelniük, de te szereted őt, és ha összeházasodtok, szeretnéd, ha elmennének - de akkor elvárod, hogy úgy is viselkedjenek, mint az igazi "örömszülők". Örömmel, szeretettel, minimum korrektül.


Ez a TE kapcsolatod. Ha szeretnek téged, neked akarnak jót. Eddig fel sem merült, hogy a pasi TÉGED ne tenne boldoggá. Tehát, tegyék félre azt, hogy _őket_ nem teszi boldoggá (nem ez a dolga :-) ), hanem próbáljanak örülni annak, hogy téged igen. Vagy, ha erre nem képesek, akkor nem kell ám annyira tartani a kapcsolatot.

2018. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Mit kéne tenned? Azt, amit már évekkel ezelőtt - minden kapcsolatot megszakítani ezzel a mérgező, gusztustalan hárpiával, akit az anyádnak nevezel.
2018. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát igen :( Ráadásul karácsonykor (két ünnep között mentünk haza), kislányom megjegyezte, hogy "Gábort otthon hagytuk", mire anya azt válaszolta, hogy jól tettétek. És persze végig ment az oltogatás, hogy háát igazából ez már nem is karácsony (mármint a két ünnep között)
2018. jún. 6. 18:05
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Mi a legutolso otthon töltött Kar

csonykor miután az egész az üvöltözésről szolt és h még a szeret ünnepén se képesek emberként beszélni velünk,csak darab sz ként. És amugy adjunk kb lovét,mer az legalább jol jön nekik,mi csak utba vagyunk,döntöttünk ugy h elég volt,elég kakit kaptunk,voltak gusztalan huzások is. Azota mindenhol tiltó lista a kedves rokonság. Mi 3 an tesokkal a saját családjainkkal törüdünk onnentől. És sokkal jobban érezzük magunkat h nem kell haza menni ujabb megalázásért pofonért. Ne menjetek oda, a gyerekedet kiméld meg ettől a légkörtől.

2018. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Elárulnád, hogy miért teszed ki a gyereked ennek a nőszemélynek? Te nem szenvedtél eleget, azt szeretnéd, hogy a gyereked lelkivilágát is tönkretegye, a tiéd nem volt elég?
2018. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%
Hogy nincs annyi eszed magadtól, hogy felismerd, hogy mit kell tenned?! Ez annyira evidens, hogy fel sem merülhet más! Öt éve! Rosszul esik, hogy gyerekként beszélnek veled? Hát könyörgök: ki hagyja???? Ők ne sértődjenek meg, de titeket hármótokat vérig sérthetnek éveken át? Kinek érzed te magadat, hogy ezt eltűröd?!
2018. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"( Ráadásul karácsonykor (két ünnep között mentünk haza), kislányom megjegyezte, hogy "Gábort otthon hagytuk"


Öt éve a párodtól külön karácsonyozol és elviseli, hogy otthon hagyod az ünnepekre mint egy megunt kutyát??

Én már régen szakítottam volna veled.

Minden ujjára talál olyan gyerekes elvált nőt aki meg is becsüli!!!

2018. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajna-bajna 9-esnek igaza van.
2018. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!