Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szokták mondani, hogy a...

Szokták mondani, hogy a gyerek nem tulajdon, meg nem tárgy. Konkrétan mit jelentenek ezek?

Figyelt kérdés

2018. jún. 8. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt. Egy a tulajdonodban lévő tárggyal azt teszel amit akarsz, egy gyerekkel nem.
2018. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Metionin ***** válasza:
93%
Leírom a saját példámat. Nálunk anyám azt hitte hogy a tulajdona vagyok, ergo nem szólalhattam meg az engedélye nélkül, nem mehettem a házból sem ki az engedélye nélkül, amíg nem kerestem pénzt, úgy kellett kinéznem ahogy ő akarja, nem engedett sehova és más gyerekeket sem engedett hozzám, konkrétan nem mutathattam meg senkinek hogy hol lakunk, nehogy odajöjjenek gyerekek és játszani hívjanak. Ja és azzal kellett játszani, amit ő jónak látott. Azt kellett enni, amit ő szeret. Annyit kellett aludni, amennyit ő megparancsolt. Ő döntötte el, hogy mikor lehetek beteg. Ha a lélegzésemet és a szívdobogásomat tudta volna szabályozni, megtette volna. Ha bármiben egy minimális ellenkezést mutattam, jött a sírós ordítós hiszti, hogy ő mindent megtesz értem, én meg ennyire sem vagyok képes. Na ezt jelenti.
2018. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 De ismerős.
2018. jún. 8. 15:30
 4/13 acelsziv ***** válasza:
100%
A gyereket úgy kell kezelni, hogy ő is egy kis ember akinek a teste még fejlődik. De neki is vannak érzései, döntései. Meg kell neki hagyni döntési szabadságot és beszélni kell VELE és nem HOZZÁ.
2018. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megvannak a személyi szabadságjogai, a legszemélyesebb köreit tisztelni kell. Nem lehet önállótlan báb 20 évig, aki csak azt teheti, amit anyuci és apuci helyesnek fél, majd menjen, álljon meg a saját lábán...

Nem úgy a mi gyerekünk, hogy uralkodhatunk fölötte. Értelmes szabályokat lehet s kell is hozni és betartatni, de attól ő még egy külön ember.

2018. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

2-es ugyanez!!!! 20 évesen véresre vertek, ha ellenkezés ment. A gimit, a fősulit, a diákmunkát mindent ő döntött el.

Nem, utánam jöttek autóval és betuszkoltak, majd ütöttek.

Fiúkról szó s lehet. Boltba és még ZUHANYOZNI is az engedélyével leeht, nem engedte kihúzatni a bölcsességfogamat se, pedig nekem fáj, nem neki. Epilálni sem engednek, tampont használni sem. 20 évesen naponta átkutatja a szobámat.

16 évesen kezdődött meg a pokol, amikor rájöttek, hogy kezd saját akaratom lenni.



Jobb az ilyenektől messze kerülni, minél messzebb!!!!

2018. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Ugye tudod,hogy ők gyenge emberek,azért akarnak uralkodni?
2018. jún. 8. 18:50
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Tudom egy aljas szemét.

Ma is teljesen kiakadtam, hogy nyitva volt az ablak és engem szidtak közösen, meg kiadta apám neki az ukászt, hogy mit mondhat nekem és mit nem. Elképedtem, hogy ilyen van.

2018. jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Azt jelenti, hogy minden gyermek EMBER. Tehát minden gyermek személyiség. A fejlődéséért a szülei a felelősek.

Tehát nem tárgy. De míg nagykorúvá nem válik, a szülei emberileg, jogilag is felelősek érte, és felelősségre vonhatóak.

2018. szept. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Manapság inkább gyermekjogok vannak - kötelezettségek kevésbé.


Ez a kérdés inkább harminc, illetve negyven évvel ezelőtt "állta volna meg a helyét".


De lehet, hogy tévedek és ma is aktuális...

2018. szept. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!