Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy èrzem, elhanyagol. Szerint...

Úgy èrzem, elhanyagol. Szerintetek is, vagy csak èn „reagálom túl”?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem hat testvèrem van, abból nègyen idősebbek nálam. A hárok bátyám már elköltözött a felesègèvel/barátnőjèvel, a nővèrem azonban vissza költözött hozzánk.

Ő a szebb, az idősebb, az, akinek mindig igaza van... Sokszor hozzá hasonlítanak, hogy ő milyen jó tanuló volt(mègsem járta ki a gimit...), stb.

Amikor terhes volt(mert persze ő már 16 èvesen terhes volt, azóta három gereke is van, akik mind itt laknak, termèszetesen az elvileg nekem szánt szobában) akkor is csak vele volt foglalkozva, èn konkrètan le voltam szarva.

Mostanában pedig ez mèg jobban így van.

Pl.: csináltunk az iskolában IQ teszteket, amik alapján átlagon felüli az IQ-m, de őt ez nem èrdekelte, mert el volt foglalva a nővèremmel. Vagy pl. pont tegnap szètszakadt a cipőm, ès megkèrtem anyát, hogy menjünk el cipőt venni. Erre a kezembe nyomta a pènzt, hogy vegyem meg egydül, ő fáradt. Èrdekes módon mindig fáradt, ha velem kell boltba menni, de a nővèremmel este tízkor is elmegy. a nővèrem mindig piszkál, hogy felszedtem pár kilót, vagy hogy hülye vagyok, esetleg azzal, hogy macskás öregasszony leszek. Hogyha visszaszólok, akkor anya már üvölti is le a fejem, hogy hagyjam már èlni a nővèrem. Ès mèg azt is hozzátenn, hogy a nővèrem annyi idősen, amennyi èn most vagyok, egy 25 èves pasival járt, èn meg szóba sem állhatok fiúkkal, mert kicsi vagyok. El nem enged a barátaimmal sehova, mert nem mehetek fiúval moziba, mert az randi, ahhoz pedig kicsi vagyok, ès máshova sem mehetek el, mert èpp nincsen kedve elengedni, vagy a nővèrem azt mondja, hogy ne engedjen el. (A fiú osztálytársammal azt terveztük, hogy ősszel együtt nèzzük meg a Harry Potter új rèszèt, de már most leszögezte, hogy az randi, èn meg nem randizhatok)

Máskor meg az a baja, hogy soha nem csinálok semmit, csak olvasok, vagy hallgatom „azt a förtelmet”(ami metál ès rock, de fülessel hallgatom)

Mit csináljak? Szerintetek is jobban szereti a nővèremet? Szerintetek mièrt? Mindig a nővèrem Problèmaí a lèmyegesek, az enyèmek „nem is problèmák„...



#elhanyagolás #anya-lánya kapcsolat #a nővèremet jobban szereti
2018. jún. 8. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Hány éves vagy? Hány éves a nővérem?
2018. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Süt belőled az irigység. Amúgy szerintem azért fogja a nővéred pártját, mert neki sem lehet könnyű 3 gyerekkel, végzettség nélkül. Őt látja az elesettebbnek, szánni valóbbnak. Tudja, hogy belőled még bármi lehet, hiszen nem csináltattad fel magad gyerekként, előtted az élet. És szerintem a nővéred tiniterhessége az oka annak is, hogy téged így féltenek fiúk terén, hogy nehogy te is úgy járj. Próbáld meg szerintem úgy felfogni a dolgot,hogy anyud azért foglalkozik többet a nővéreddel, mert neki sokkal nagyobb szüksége van rá.
2018. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy süt belőlem az irigysèg, de szerintem ez akkor sem normális. Ès a nővèrem nem vèletlen van egyedül a három gyerekèvel, a gyerekek apja sem bírta elviselni már, emellett pedig mindenki tudja, hogy a legkisebb gyerek nem attól a pasitól van, mint a másik kettő, de ő állítja, hogy de, az ő gyereke, ezzel is pènzt csikar ki a volt pasijából, akinek azóta rendes felesège van, ès egy kisfia.
2018. jún. 8. 19:08
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Rohadtul nincs szüksége rá, utolsó. Egy még becsúszhat védekezés mellett is, nade három? Hülye r1banc ez a csaj. 15-16 évesen 25 éves csávóval. Undorító😂😂 a srác is meg a tiniribi is.

Kérdező, kitartás. Ügyes vagy, hogy átlag feletti az Iq-d, de nem kell mindenkinek elújságolni. Akkor maradj szerény, amikor van mire. A cipős dolgot nem tudom hova tenni, szerintem nem nagy tragédia. Ha beszól a nővéred, ne szólj vissza. El tudom képzelni, 3 gyerek után hány kiló lehet.

Egyébként mit csinál a nővéred érettségi nélkül? “Háztartásbeli (mamahotelbeli)?”

2018. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Annál a cègnèl takarítónő, ahol anyám dolgozik
2018. jún. 8. 19:16
 6/18 anonim válasza:
88%

Ne foglalkozz velük magadra figyelj.Tanulj minél jobban és legyen egy normális munkád nem úgy mint a nővérednek,szégyen szerintem a nővéred...

De szerintem ha lesz egy munkád akkor minél előbb menj el,nem azt mondom hogy szökj el csak éljél valahol más ha már elég idős vagy ahozz.És még egyszer ne foglalkozz velük a tanulás a legfontosabb! ;D

2018. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Èn is a tanulást tartom most a legfontosabbnak, de három hisztis kislány ès egy beszólogatós nővèr mellett elèg nehèz, sokszor már a könyvtárban tanulok.
2018. jún. 8. 19:53
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is elhanyagol.
2018. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Ki kell hogy ábrándítsalak: nem átlagon felüli az IQ-d.
2018. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, mièrt, te tudod?
2018. jún. 8. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!