Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem hagynak felnőni....

A szüleim nem hagynak felnőni. Mikor kéne önállósodnom? 18/L

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy édesapámmal élek, -anyámmal nem tartom a kapcsolatot- így ő dönt mindenről a neveltetésemmel kapcsolatban. A probléma ott kezdődik, hogy nem hagyja, hogy felnőjek. Soha nem enged el sem szórakozóhelyekre, sem fesztiválokra, sem koncertekre. Gimnáziumban ezért nem tudtam/tudok egy társaságba sem beilleszkedni, mert a hétvégenti ,,csapatépítések" egy helyi kocsmában zajlanak ahova természetesen engem nem engednek el. Tudom, hogy nem hangzik valami jól ez a kocsmás sztori, de a többségük nem azért megy, hogy leigya magát, hanem azért, hogy jót beszélgessen és társaságban legyen. Kicsit eltértem a tárgytól, de a lényeg az, nyáron jön a kedvenc együttesem koncertet adni(nem fesztiválra), és nagyon sokat jelentett volna, ha elengednek de ez nem így történt.(a jegyet természetesen fizettem volna) Megkértem apámat (tudom hogy fura), hogy akkor jönnön velem ő is, és úgy elenged-e de a válasz szintén nem volt. Ezek miatt érzem azt, hogy nem hagyják, hogy éljem az életemet, és én mindig mindenből kimaradok. Úgy érzem el kéne költöznöm ahhoz, hogy önálló életem lehessen de kollégiumba nem vennének fel, mert közel lakom az iskolához, lakást meg nem tudnék bérelni. Ha elköltöznék, rengeteget kéne dolgoznom és nem tudnám fenntartani az 5ös átlagomat, így gimnázium alatt lehetetlen az elszakadás. A kérdés az lenne, hogy szerintetek hány éves kortól tudnék úgy elköltözni, hogy a jövőbeli karrierem ne döntsem romba? Nálatok ez hogyan és milyen idős korban zajlott? Hamarosan muszáj lesz a saját lábamra állnom, hiszen 23-24 évesen végzek (remélhetőleg:D) egyetemen, és az elég késői arra, hogy megkezdjem az életet. Elvileg ezek a legszebb évek (17-24) az ember életében, de ha így folytatom elillannak anélkül, hogy megélhetném őket.

Köszönöm, hogy végigolvastátok.



2018. jún. 10. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha elmúltál 18 éves, akkor ne hagyd hogy korlátozzanak. Női mozgalmak évszázadokig azért harcoltak (sok tagjukat keményen meghurcolták, pl. elmegyógyintézetbe zárták), hogy mára a Polgári Törvénykönyvek mindenütt a nyugati világban biztosítsák a nőknek a jogokat. Jog szerint ha továbbtanulsz, akkor tartásdíjat kérhetsz szüleidtől, így simán elköltözhetsz akkor is, ha még tanulsz.
2018. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

A legegyszerűbbnek azt mondanám jelen esetben, hogy menj el és közöld, hogy ez lesz és kész. Fog pár konfliktust okozni, de hozzá fog szokni, hogy önálló ember vagy saját döntésekkel.

Egyébként lehet albérletbe vonulni úgy, hogy több lakótárssal. Ha sikerül normálisakat kifogni, akkor relatív olcsón lehetne fenntartani. Van ismerősöm, aki szép eredményekkel végzett egyetemet így.

23

2018. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Beszelj vele. Uljetek le ketten es magyarazd el neki (nem banton), hogy te most mar felnosz, no leszel, es hagynia kell ervenyesulni, elni az eletedet. Meg kell, hogy ertse. Lehet, hogy ez a tipikus “orokke az en pici hercegnom maradsz” idoszak nala.

Nalunk is volt ilyen, de ott meg anya is ratett. Mi megbeszeltuk es jelenleg minden rendben :) (20 vagyok)

2018. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
A felnövés nem azt jelenti hogy piálsz meg bulizol. Ez nem önállósodás.
2018. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Tehát apád nem hagy felnőni, nem a szüleid.

És mi az,hogy nem hagy?

Nem nem hagyja, nem akarja. Te pedig hagyod. Felnőtt korú (!) ember vagy, semmire nem kell az engedélye,jogilag.


". Gimnáziumban ezért nem tudtam/tudok egy társaságba sem beilleszkedni, mert a hétvégenti ,,csapatépítések" egy helyi kocsmában zajlanak ahova természetesen engem nem engednek el."

Nem. Te sem gondoltad komolyan,hogy az egyetlen módja a beilleszkedésnek a kocsmába járás, közéjük sehogy máshogy nem lehet. Egyébként mégis ki akar olyan társaságba illeszkedni,akik a csapatépítést egy kocsmában tartják? Ne viccelj már, keress valami normálisat.


MIkor kéne önállósodni? Most! Ülj le apáddal és közöld vele,hogy senkinek nem kell az engedélye, más embert elengednek helyekre, téged meg kalitkába zár.

2018. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
"Jog szerint ha továbbtanulsz, akkor tartásdíjat kérhetsz szüleidtől" Amiből aligha fog bulira meg piálásra telni. Ugyanis tartásdíj nem erről szól.
2018. jún. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Fogod magad és elmész arra a koncertre. Apád iszonyú dühös lesz, rólad pedig teljes semlegességgel peregjen le, mivel tudod, hogy igazad van. Nem tudom, milyen temperamentumú, hogyan nyilvánul meg nála a düh: ordít, ne adj' isten verekszik, mártírt játszik, némasági fogadalmat tesz, mások előtt kicikiz: bármi legyen is az, légy rá felkészülve, ne izgasd fel magad rajta, ne vedd magadra. Teljes flegmasággal nyugodtan bámulj rá vagy menj arrébb. Ha ezt tapasztalja, nem ér célba a műsora, meg fogja érteni, hogy fellázadtál ellene, mert mertél, mert többé nincs hatalma fölötted, és változtatni fog a viselkedésén. Mindenki addig megy el, ameddig engedik neki.
2018. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

A szüleim nem hagynak felnőni. Mikor kéne önállósodnom


Szegény, nem hagynak diákmunkázni, mosni főzni takarítani? Ugyanis ez az önállósodás, nem a buliba mászkálás.

2018. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Azt hiszem, itt egy nagy beszélgetés kellene az apukáddal, más nem segít. Meg kellene kérdezned, mitől félt ennyire (anyukáddal miért nem tartjátok a kapcsolatot, milyen útra tért, amitől esetleg apud nálad is tart? persze ez csak egy tipp), aztán elmagyarázni neki, hogy meg kellene bíznia benned, mert ez így senkinek nem jó.
2018. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a pontos helyzetedet viszont azt tanácsolom ülj le vele és mond meg neki, hogy elfogsz menni a koncertre. Nem engedélyt akarsz kérni csak közlöd vele, hogy ne legyen ideges. Ha jól nevelt akkor nem fogsz semmi butaságot csinálni.
2018. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!