Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról a helyzetr...

Mit gondoltok arról a helyzetről, ha egy igen magas bevétellel rendelkező anyuka nagyon kevéske gyerektartás miatt gyötri a rossz helyzetben élő exét?

Figyelt kérdés
Tehát válás, anyuka nettó 800 000-ből él havonta, mégis bíróságra, perre megy, mert az apuka nem mindig tudja odaadni a 30 000 Ft-os gyerektartást. Anyukának az nyilván nem számít, de egy keveset kereső embernek a megélhetése múlik rajta...
2018. jún. 13. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/114 anonim ***** válasza:
55%
Fizesse ki az apa azt a pénzt. Két ember kell egy gyerek megcsinálásához. Mindegy mennyit keres az anyuka. Amúgy meg elég sokat elmondhat a pasiról, ha az anya gyerek mellett ennyit keres. Bár ez az egész kérdés elég fura.
2018. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/114 anonim ***** válasza:
33%
59% amennyiben abban az esetben is anyuka nevelte a gyereket, semmilyen kettős mércéről nincs szó. Apukának kutya kötelessége biztosítani a gyérekének egy normál (nem minimál) életszínvonalat, ha megteheti. Ha az anya fizetése erre nem elég, apuka meg nem akarja tövig rágni a körmét minden hónapban, hogy vajon anyu fodrászra vagy műkörömre költötte-e azt a 15-20ezret, akkor vegye magához a gyereket és akkor még anyu fog perkálni neki. (Tudom, tudom. Csúnya gonosz nő párti bíróságok.)
2018. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/114 anonim ***** válasza:
56%
32es, ebben a kérdésben az apa fizetett a gyerekre 30 ezer gyerektartást, az anya minimálbéren volt, erre a válaszolók nagy többsége habzó szájjal nekiesett hogy miért nem fizet legalább 60 ezret
2018. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/114 anonim ***** válasza:
57%

" Amúgy meg elég sokat elmondhat a pasiról, ha az anya gyerek mellett ennyit keres."

?????????????????????????????????????????????????

2018. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/114 anonim ***** válasza:
32%

"32es, ebben a kérdésben az apa fizetett a gyerekre 30 ezer gyerektartást, az anya minimálbéren volt, erre a válaszolók nagy többsége habzó szájjal nekiesett hogy miért nem fizet legalább 60 ezret"


És tényleg, miért nem? Ha megteheti, keres annyit, akkor miért nem fizet többet? Ha nem keres ő se sokat, az nyilván teljesen más helyzet, de itt most arról van szó, hogy de, sokat keres. Szóval ha abban a kérdésben apu is egyik napról a másikra tengődik, akkor a példád a mostani kérdés szempontjából irreleváns.

2018. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/114 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudunk semmit a kapcsolatukról, de nyilván nem békével váltak el. Szóval persze, lehet rikácsolni, hogy a mocsok céda bosszúból követeli a pénzt, de miért ne tenné? Az a pénz törvény szerint jogosan jár, a csávónak meg törvény szerint kötelessége kicsengetni. Nincsenek jóban, miért tenne a csávónak szívességet? Ez a tartsd oda a másik orcádat is életszemlélet, nem mindenkinek fekszik.

Egyébként meg egy kis plusz pénznek mindig van hely. Lehet anyuka félrerakja azt a 30at a gyereknek, lehet nyitott lakáskasszát, vagy akármi. Lehet a gyerek megkapja zsebpénznek. Ki tudja? De teljesen mindegy, az a pénz neki jár, innentől nincs miről beszélni.

2018. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/114 anonim ***** válasza:
34%
Én azért szívesen adnék tanácsokat a férfinek adott esetben...
2018. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/114 anonim ***** válasza:
64%
a #34-et meg igazán dekódolhatná valaki nekem... mit mond el egy férfiról, ha a felesége jól keres? Hogy támogatta, hagyta tanulni, karriert építeni? Hogy ennek érdekében valszeg átvállalt tőle egy csomó dolgot?
2018. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/114 A kérdező kommentje:
most tudtam írni, köszönöm az eddigi válaszokat. a kérdésben a 29 éves bátyámról van szó, 2 éve mentek szét a kislány anyukájával. a bátyám első hónaptól kezdve normálisan fizetett, most 3-4 hónapja van ez, hogy alig van neki mit adni, ráadásul az új párja is most szült, úgyhogy egy kis türelmi időt kért az exétől, de ő rögtön rohant a bíróságra... ő magát hibáztatja, de szerintem kicsit gyomorforgató. ez a havi 800 000 fix, ennél csak több szokott lenni, az új párja fizetéséről nem is beszélve..
2018. jún. 13. 21:42
 40/114 A kérdező kommentje:
lelkiismeret furdalása miatt kérdeztem mások véleményét, mert már nem tudom mivel vigasztalni
2018. jún. 13. 21:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!