Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám életképtelennek tart...

Anyukám életképtelennek tart és mindent túlaggódik. Mit csináljak vele? Veletek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kezdem az egyetemet. Én nagyon várom már és kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz. Azt tanulhatom, amit szeretnék és csomó új embert ismerhetek meg, új környezet stb., számomra ez mind pozitív, viszont már elegem van belőle, hogy állandóan anyukám rinyálását kell hallgatnom. Folyton problémázik valamin, hogy "jajj mi lesz veled", "mit fogsz enni", "hogyan fogsz takarítani", "biztos le fogod késni a buszt", "hogyan fogsz felkelni", "el fogsz tévedni", "nem neked való ez", "hogyan fogsz tudni beilleszkedni" és még sorolhatnám... Komolyan mondom úgy csinál, mintha valami elmeroggyant lennék.


Valóban igaz, hogy el lettem kényeztetve és pl. sosem kellett itthon rendszeresen házimunkát végeznem, mert anyukám mindent megcsinál (egyébként tipikus mártír, aki folyton panaszkodik, hogy mennyi dolga van, de már attól kiakad, ha valaki átlépi a konyha küszöbét, szóval amikor itthon van, akkor nem lehet csinálni semmit), viszont, ha mégis úgy adódott, akkor érdekes módon nem haltam éhen mert tudtam magamnak kaját csinálni, nem mentem koszos/gyűrött cuccokban mert ki tudtam mosni/vasalni, a szobámban sem áll a retek mert azt is kitakarítom stb. Az való igaz, hogy nehezebben ismerkedek, barátkozok, de eddig is mindig meg tudtam oldni és tudtam kapcsolatokat építeni, most is vannak barátaim. Persze, volt már rá példa, hogy valamit elfelejtettem vagy lekéstem egy buszt, de ezzel szerintem nem vagyok egyedül és alapvetően fejben tudom tartani a teendőimet, fel tudok kelni időben, nem vagyok notórius késő és úgy gondolom, hogy a 21. században az sem fog nagy gondot okozni, hogy megtaláljak egy utcát egy ismeretlen városban... Szóval, elismerem, hogy nem én vagyok a legtalpraesettebb és önállóbb ember a világon, mert tényleg vannak olyan dolgok, amikben még nincsen tapasztalatom, rutinom és biztosan lesz olyan is, ami elsőre nehezebb lesz vagy gondot fog okozni, de nem gondolnám, hogy ez akkora tragédia lenne és szerintem mindent meg lehet tanulni. A lényeg pedig az, hogy ha valami nem is sikerül vagy gondot okoz, akkor az is az én problémám lesz és nekem kell megoldanom, nem pedig neki...szóval, ha valakinek emiatt aggódnia "kellene" az is max. én lehetnék. Ezt már próbáltam neki is elmagyarázni, de nem nagyon volt haszna...


2018. jún. 17. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Anya, én nem vagyok életképtelen! Megkérdeztem a Gyakorin, és ők is mondták.
2018. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Rájött h a kicsi gyereke felnőtt és megijedt h egyedül marad légy erős,otthon ne marajd egyetem alatt mert onnan max egyetemre járhatsz nulla magánéleted szociális életed lesz,csak őt kell szorakoztatnod,mert saját élete nulla és irigyli ami rád vár..

Ha meg probál majd gátolni bezárni,akkor meg rendőrség v barátok szöktessenek meg,én ezt végig játszottam,de legaláb megszabadultam otthonrol,és saját életem élem azota. Kitartás,lesz rosszabb is. :(

2018. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Rájött hogy mostantól nagyon keveset fog látni, főleg ha jelentős távolság van az egyetemed és a lakóhelyed között. Engem minden nap felhívott, mikor egyetemista lettem, persze semmi mondandója nem volt, azóta szerencsére sikerült leszoktatni erről.
2018. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Jó, azért nálunk nem olyen durva a helyet, mint amit a 2. válaszoló lefestett... Anyukám sem a tipikus megkeseredett, magányos, "nincsen jobb dolgom mint mindenbe belekötni", unatkozó, parancsolgató stb. típusú anyuka, mert bőven elfoglalja magát, dolgozik és szereti a munkáját, van hobbija, vannak barátai, együtt él az apámmal stb. Valamint nem bántanak, nem vagyok bezárva, nem parancsolgatnak, nem vagyok eltiltva semmitől sem és oda mehetek és azt csinálhatok, amit akarok, sosem szólt bele abba, hogy kivel ismerkedek, barátkozok és hová megyek, mit csinálok stb... Az egyetemet sem tiltja, egy szóval nem mondta, hogy ne menjek vagy ilyesmi. Egyedül ez a túlzott aggódás az, ami kiakaszt, mert ő fél, hogy mi lesz velem... Mégis mi lenne? Nem is értem...de ő már előre beképzelni, hogy ilyen és olyan baj fog történni. Szóval abban lehet valami, hogy most esett le neki, hogy előbb-utóbb felnő a gyerek is.

2018. jún. 17. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha meg így van, ahogy írod, ezt a kis aggódást igazán elnézhetnéd neki.
2018. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jo a helyzet miért is született meg a kérdésed?
2018. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, én őt is megértem, mert biztosan furcsa lesz neki, hogy ritkábban találkozunk és például nem leszek otthon, ha hazaér a munkából vagy ilyesmi. Azt is elhiszem, hogy aggódik, mert szülő és valahol ez a "dolga", ösztönszerűen benne van, hogy biztonságban akarja tudni a gyerekét. Ez a család minden tagja számára jelent valamilyen változást, a szüleimnek és nekem is meg kell majd szoknunk az új helyzetet. Viszont tényleg nagyon fárasztó, hogy már most is állandóan ezt kell hallgatni és mindent kitalál, hogy pl. eltévedek, átvernek, megvernek, elütnek és még lehetne sorolni. Nem hiszek az ilyenekben, de lassan már tényleg azon jár az agyam, hogy még a végén "bevonzom" és tényleg valami baj fog érni, mert már annyit mondogatja... Én tök lelkes vagyok, örülök neki, várom és apukámon is ugyanezt látom, hogy ő is tényleg örül neki, hogy sikerül, büszke rám és érdeklődik, hogy mi hogyan működik stb., míg ezzel szemben anyukám ki van készülve és sír, mintha háborúba készülnék...
2018. jún. 17. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen vagyunk, akik olyan kis faluból származunk, ahonnan nem lehet bejárni a környező kisvárosba iskolába, a faluban meg csak 4-6-8 általános van. Ennek fényében nagyon sokunkat 11-13-15 évesen bepateroltak a kollégiumba, ahol kaját (trutymót) ugyan kaptunk, de más egyebet nem nagyon, egyedül kellett a városban mászkálni, egyedül kellett reggel felkelni, egyedül kellett elintézni mindent. Én pl. pont Pestre mentem. Mondd meg anyukádnak, hogy ha egy 11 éves gyerek is képes erre, akkor te, akit felvettek egyetemre, tehát jó képességűnek kellene lenned, nehogy már ne tudd megoldani. Ne rontsa el az örömöd a károgással.
2018. jún. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!