Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál hozzá, ha a 14...

Mit szólnál hozzá, ha a 14 éves lányod egy szép napon hatalmas tetoválással a kezén jönne haza, amit az ő tetováló művész nővére készített?

Figyelt kérdés
Nem szóltak neked, csak megleptek.

2018. jún. 17. 15:54
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
36%
Kiröhögném. Még növésben van, azért nem szabad gyerekként csináltatni. Pár év, és csodálhatja az eldeformálódott szart a kezén. Természetesen egész nyáron sehova se mehetne, a nagylány meg kapna egy taslit. De az én gyerekeim soha nem csinálnának ilyet.
2018. jún. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
59%

"16 évesen sem lesz érettebb!!!! Ezt értsétek már meg, 16 évesen pedig már az ő döntése és nincs szülői beleszólás."


Annak a tizenhat évesnek, aki nem érettebb tizennégy éves kori önmagánál, komoly bajok vannak az értelmi képességeivel.

2018. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
87%

Először is mivel nincs 16 képzelhetem milyen körülmények között dolgozik a "művész".

Másodszor is szeretem a tetoválást de kézre varratni nagyon nagy felelőtlenség, sokkal nehezebb eltakarni mint mondjuk combon vagy háton.

Van egy jó nagy tetkó a hátamon szóval nem maga a tetoválás ténye zavar, ha lenne olyan minta ami sokat jelent neki és évek óta akarja simán megengedném neki 16 évesen DE nem ilyen körülmények között és legfőképpen nem oda.

2018. jún. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
67%
#33-as vagyok, igen, tudom hogy már sok nagy cégnél is be lehet jutni tetkóval de még mindig sok helyen diszkriminálnak érte így jobban szeretném rejtve tartani, ha majd lesz olyan biztos munkám ahol engedik ráérek kivarratni a karom.
2018. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
55%

Igen, bezáratnám a szalont, inkább én, mint másvalaki, mert a drága nagylányom ezek szerint magasról szarik a törvényekre, és ILLEGÁLISAN tetovál.


Most még "csak" a húgára, de ezek szerint bárkire hajlandó, aki odamegy kiskorúként.

A másik gyerek szülei ezt meg esetleg nem veszik jó néven és még egy rakat pénzbírságot is a "nagylányom" nyakába varrnak a szalon bezáratása MELLETT.

2018. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
54%

Itt a nővér a hunyó. Nemhogy nem művész, de még csak nem is tetováló, csak egy felelőtlen fruska. A tetoválók nem (csak) azért nem vállalnak gyerekeket, mert a bőre, meg változik, meg beleegyezési korhatár, akármi, hanem azért sem, mert egy kiskamasz gondolkodása még messze nem kiforrott, nagyon nagy arányban bánható meg a dolog később. Nem véletlenül nevezzük "korlátozottan cselekvőképesnek" az ilyet, nincs még teljes belátása a saját életére, korából adódóan.

Vagyis, ha a nővér ilyet bevállalt, akkor pont annyira felelőtlen, mint a húga, és ha szalonban dolgozna, instant zárná ki magát a szakmából. A jogi felelősségre vonásról nem is beszélve. (Jó, nyilván anyuka nem jelenti fel a saját lányát, de a helyzet attól még adott.)


Nyilván, mivel elkészült, sokat nem lehet vele kezdeni, de mindkét lányt alaposan felvilágosítanám a tetteik következményeiről.

2018. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
56%
Én nagyon nem örülnék. Anno 14 év körül én is sok mindent akartam és biztos voltam benne, hogy ilyen olyan tetoválásom és piercingem lesz. Mérges is voltam anyukámra, hogy nem engedte, de most felnőtt fejjel hálás vagyok. Örülök, hogy nem varrattam magamra olyan dolgokat,amit most már biztos megbántam volna.
2018. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
45%

14 évesen még a henna mintákért voltam oda meg vissza, és egy olyat szerettem volna a kézfejemre tetováltatni. Sőt, lehet lányként kicsit extrém (de vagány :P) de én ennyi idősen elgondolkodtam rajta, hogy mindkét karomat teljesen végig tetoválom. Na ha ezek akkor megvalósultak volna, ma nagyon bánnám. Már egyáltalán nem érdekel a hennás tetkó semmilyen formában és apró tetoválás(oka)t szeretnék. Egyeseken jól mutatnak a nagy minták, de rajtam biztos nem néznének ki jól. 14 évesen szerettem volna köldök és orr piercinget is, szerencsére nem valósultak meg. 20 éves vagyok és a nyáron szeretném az első tetoválásomat megcsináltatni. Minden nap (de tényleg) nézegetek apróbb mintákat, hogy összeálljon a kép a fejemben, hogy milyet szeretnék. Nem akarom azt, hogy ha megmutatom valakinek, akkor azt mondja, hogy "Neked is ilyen van?" Ahogy mondták korábban páran a kommentekben, egy tetoválás örökre szól, ezért kell háromszor meggondolni (vagy gyűjthet az illető az eltávolításra).

Milyen tetoválás készült pontosan? Ettől függetlenül mind a két lánnyal elbeszélgetnék. A kicsi már nagynak gondolja magát, mint a legtöbb korabeli, de a nagyobbnak lehetett volna annyi esze, hogy ha nem is vágja rá hogy nem, akkor is beavat téged a dologba. Az "én időmben" az volt a legdurvább változtatás, amit egy lázadó tini ismerősöm meg mert tenni, hogy ugyanígy anya tudta nélkül el ment fodrászhoz és rövidre vágatta a haját. Tetkóval még ő se próbálkozott. :D

2018. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez kamu.

Itt a nyári szünet, lesznek még hasonló értelmes kérdések az összes kategóriában az unatkozó kölköktől.

2018. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
58%
Mivel a kérdező csak megkérdezte, mit tennénk, valóban lehet, hogy nem igazi a kérdés, csak fikciós. A válaszolók vették úgy csak, mintha megtörtént volna ;)
2018. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!