Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apum előírhatja...

Szerintetek apum előírhatja huszonéves létemre, hogy milyen munkát vállalhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Huszonéves vagyok, néhány vizsga választ el a diplomámtól. Addig is, apukám kijelentette, ildomos lenne munkát vállalnom. Ezzel nincs is baj, eddig is kerestem pénzt kisebb munkákkal. Találtam egy gyerekvigyázó állást, megtetszett, örömmel újságolom apukámnak, mire ő kiakad, hogy nehogy már alamizsnáért menjek gyerekeket vigyázni, miközben ő "vagyonokat" költött, hogy kiiskoláztasson, és gyakorlatilag megtiltotta, hogy jelentkezzem, mondván, hogy akkor majd mindenki kinevet minket, és nem ezért költötte a pénzét, én nem ezért tanultam.


Szerintetek ez normális? Mi a baj azzal, hogy néhány hónapig gyerekekre vigyáznék? Ez úgyis csak átmeneti.



2018. jún. 18. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Hát erre azt kellene mondani, hogy nem tilthatja meg, felnőtt ember vagy.


De a valóság az, hogy ameddig ő tart el, addig van beleszólása az életedbe sajnos.

Ha majd független leszel tőle, akkor majd tényleg azt csinálsz, amit akarsz.

2018. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Lehet mögötte jó szándék is, hogy azt gondolja, biztos találnál jobbat. Próbáld így felfogni. Aztán, hogy elmész-e dolgozni, az úgyis csak rajtad múlik, rajta nem.

Mondjuk átérzem a te oldaladat is, apu nekem sem szeretné, hogy másban dolgozzak, mint ami a szakmám lesz, hiába szeretnék, és hiába nincs jelenleg ilyen lehetőség.

2018. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Szép dolog a babysitterkedés- de gondolj arra,hogy olyat kéne keresned ami jól mutat az önéletrajzodban is.
2018. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Előírni természetesen nem írhatja elő. Azonban, ha pár vizsga van hátra a diplomádig, akkor releváns álláspályázatok beadására számít (joggal), nem arra, hogy elmenj szitterkedni.
2018. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Kerdes mibol szerzel diplomat? Probalj keresni a szakmanak megfelelo helyen gyakornoki allast vagy barmilyet, amibol szakmai tapasztalatod is lehet vagy legalabbis tuzkozelben vagy (peldaul hasonlo helyre vagy akar oda is de diplomasan mar elmennel dolgozni) ez jo kapcsolatepitesnek, oneletrajzba tapasztaltnak.

Persze ilyet nem konnyu altalaban talalni es nem is egybol vesznek fol.

Apukadat azonban megnyugtathatod, hogy apa keresek a szakmamnak megfelelo helyet, irtam onelterjazot le is adom adtam vagy ha diakmunkaszovetkezeten keresztul keresed akkor azt mondd es hogy te csak a varakozas idejere de igenis fogsz bebiszitterkedni mert azt keresnek es sokat fizetnek (mifelenk sokat szoktak), ha lany vagy kihangsulyozhatod hogy ez 10 ev mulva a gyerekvallalasodnal fog jol jonni. Masreszt azonalli bevetel, de ahogy kapsz szakmanak megfelelot egybol mesz oda.

Igy mindketten jol jartok.

Mondhatod neki, hogy szegyenkeznie nem kell sot te se fogsz dicsekedni funek fanak vele:-) hatha ez lenyugtatja.


Amugy szerintem max akkor szolhatna bele, ha prostinak akarnal az ut szelere menni vagy szxfotozasra :-), akkor en is kiakadnek.

2018. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg nincsen igaza. Mint szülő mondom ezt.

A munka nem szégyen, sőt. És az, hogy gyerekekre vigyázol, az meg végképp nem szégyellni való. Ok, hogy diplomád lesz, de még nincsen, az idődbe meg belefér, szeretnéd is, pénz is keresel vele, akkor mi ebben a baj?

Nem onnan akarsz nyugdíjba menni.

Szerintem egy hosszabb beszélgetést megérdemelne a dolog.

2018. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Költségtérítéses szakra jártál?

Mert ha nem, hanem államira, akkor az állam költött egy csomót a taníttatásodra és nem apád. Szóval ebben az esetben semmi joga beleszólni hol dolgozol.

2018. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Nőj fel! Rajtad múlik, ez a te feladatod. Addig tart gyerekszámban, amíg te hagyod. Nem kérsz engedélyt, megteszed, amit akarsz.
2018. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk a szakmádba illő munkát nem találnál?


Mert az pl az önéletrajzban is mutatna valahogy, nem úgy mint egy bébiszitteri bohóckodás bejelentés stb. nélkül.

2018. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Valahol igaza van, nem ilyen himi-humi munkát kéne keresned. Az meg baromság, hogy "amíg ő tart el, az lesz, amit ő akar", ilyent itt kétfajta válaszoló mond: 12 éves hülyegyerekek, akiknek fogalmuk sincs az életről, meg olyan szülők, akik még mindig kalitkában tartják a felnőtt gyerekeiket. Na, EZEKRE ne figyelj oda.
2018. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!