Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj az, ha 19 évesen a...

Miért baj az, ha 19 évesen a családommal is szeretnék kikapcsolódni, szórakozni?

Figyelt kérdés

Sosem csinálunk együtt semmit a családommal, mindenki elvonul egyedül pl. filmet nézni, aludni, olvasni, kertészkedni stb. Ha odamegyek, hogy akkor én is csatlakoznék és pl. ketten nézünk egy filmet, akkor az kb. olyan mintha tök egyedül filmeznék, mert egy rohadt szót nem lehet váltani egymással (és most nem arról beszélek, mikor valaki végigdumálja a filmet, mert az tényleg idegesítő) és, ha vége akkor megint mindenki megy a saját dolgára, míg én pl. tök szívesen beszélgetnék vagy valami. Ha leülök egyikük mellé és elkezdünk beszélgetni, akkor néhány perc és csak úgy feláll, otthagy és elmegy pl. olvasni. Nekem ebből már elegem volt és meg is jegyeztem nekik, hogy néha csinálhatnánk valamit közösen pl. elmehetnénk kirándulni, biciklizni, moziba vagy akármi, amit ők is szeretnének és erre az volt a válasz, hogy "na ne szórakozz"...majd utána kifejtették, hogy ennyi idősen nem anyámmal vagy apámmal kell elmennem valahová, mert ez 19 évesen már ciki és ők is szégyenlik, hogy a gyereküket kell kísérgetni. Menjek barátokkal és különben is kérdezzem meg tőlük, mert biztos ők sem a szülőkkel járnak ide-oda.


Oké, nem lepődtem meg túlzottan, mert ismerem őket és sosem töltötték kifejezetten aktívan a szabadidejüket, de ezen a magyarázaton kiakadtam, mert szerintem ez hülyeség. Egyrészt nem kísérgetni kell és nem is olyan programokra próbáltam őket invitálni, ami csak nekem élvezetes és ők közben halálra unják magukat...még direkt mondtam is, hogy ők is választhatnak, mert nekem úgyis csak az lenne a lényeg, hogy közösen is csináljunk valamit. Másrészt pedig szerintem semmi ciki nincsen abban, hogy a nekem 19 évesen is van erre igényem. Igen, vannak barátaim, akikkel szoktunk találkozni és eszünk-iszunk, filmezünk, elmegyünk ide-oda és ez mind szép és jó, de emellett én örülnék neki, ha a családommal is tudnék legalább egy kis időt együtt tölteni, mert nekem ez hiányzik. Nem gondolnám, hogy ez olyan elvetemült ötlet lenne, a barátaim többsége is csomó időt tölt a szüleivel és járnak nyaralni, kirándulni, moziba, sportolni vagy akár csak otthon is szoktak társasozni, filmezni. Vagy 19 évesen ez már tényleg ciki?


2018. jún. 18. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki egyátalán
2018. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki egyaltalan normalis csaladban ugy csinaljak, de szerintem nalatok igy volt ez mar kicsi korod ota. Vagy, ugy gondoljak, megtettek a kotelesseguket, felneveltek, felnottel, vege a munkajuknak, most mar pihenhetnek, elhetik a eletuket, ahogy ok akarjak. Viszont, ok is kulon elik a szabadidot egymastol, nem?

Csak annyit tudok mondani, latod toluk, hogy ne csinald majd a te csaladoddal.

2018. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki, sőt, nagyon szívetmelengető, kedves hozzáállás a családodhoz. Én is nagyon szeretem a szüleimet, már saját családom, férjem, gyermekeim vannak, mégis igénylem a kapcsolatot Velük (a szüleimmel). Anyukámmal szoktunk csajos programot csinálni, amikor a férjem marad otthon a gyerekekkel, én pedig lelépek pár órára anyukámmal. Máskor anyukámmal és a gyerekekkel közösen is szoktunk csavarogni.

Nézd, kérdező, én lennék a legboldogabb szülő, ha majd egyszer a már felnőtt korú gyermekeim igényelnék a közös programot velünk, a szüleikkel. És nagyon boldog lennék, ha majd Ők is tartanák a kapcsolatot egymással, amikor már Nekik is családjuk lesz. Még kisebbek, de ebben a szellemben neveljük Őket. Remélem, lesz olyan meghitt az én kapcsolatom a majd felnőtt fiammal és lányommal, mint nekem a szüleimmel.

Szval, Kérdező, sajnálom, hogy ők nem igénylik, a te hozzáállásod a családodhoz nagyon becsülendő

2018. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
nem ciki,de ők nem igénylik ezt .te nem erőltetheted ezt a fajta kikapcsolodást.
2018. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!