Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki nyilvánosan megalázza...

Aki nyilvánosan megalázza gyerekét soványsága miatt, az azért teszi h ne higyjek azt hogy éheztetik?

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem, azért teszi mert szar szülő.


Én is és testvérem is vékonyka csenevész gyerekek voltunk, a szüleinknek eszébe sem jutott megalázni, még akkor sem ha a nénikék az "eszik rendesen ez a gyerek?" kérdéssel jöttek.

2018. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Biztosan nem. Barátnőm tinikorában 54 kiló volt a 173 centijéhez, akkor azzal nyösztették otthon, hogy fiús, vékony, egyen már normálisan. Huszonévei közepére felszedett 11 kilót, még mindig karcsú, de már nem csontsovány, erre rendszeresen megkapja otthon, hogy nagy a segge és figyeljen már oda, hogy mennyit eszik. Egyszerűen mintha direkt rombolni akarnák az önbizalmát. Bónusz: a testvérét sohasem bántják az alakja miatt, csak ő lett a céltábla valamiért. Illetve tukmálják rá a nehéz ételeket ebédre-vacsorára, aztán meg leszúrják hogy “elhízott”. Semmi logika nincs az ilyen viselkedésben, csak valamiért bántani akar a szülő.
2018. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
84%
Attól függ. Biztos van olyan szülő aki igen, de valószínű hogy inkább csak kőbunkó a kedves szülő. Engem inkább otthon aláztak a súlyommal, meg minden mással, mások előtt próbáltak tök normális családnak látszódni (nem sok sikerrel).
2018. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
egy ilyen élményem nekem is van, sok sikert az élethez!
2018. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Én felnőttként mondom, hogy a szándék sokszor nem a megalázás, de az érzékeny tinilélek annak veszi.

Azért kíváncsi lennék, hogy hol, kik előtt, és miket mondott.

Lehet, hogy csak te csinálsz ebből ügyet, egyébként meg semmi jelentősége nincs.

Én már 50 éves vagyok, és a keresztanyám a mai napig mondja, hogy hízzak már picit, de az SZTK-ban is megszólt egy asszisztens nő EKG közben, hogy vékonyka vagyok.

Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki mit mond, max valami poénnal letudom a dolgot, és jót nevetek ilyesmin. Te se vedd a szívedre.

Sok nő szerint 100 kiló alatt nem férfi a férfi, a férfiak szerint pedig legyen mit fogni egy nőn. Főleg vidéki falvakban szokás felhízlalni az embereket, de ez téged ne zavarjon. A lényeg, hogy te jól érezd magad a bőrödben.

2018. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe se jutn ezt gondolni. En is vekony voltam es nekem is neha apam beszolt. Szerencsere nem nyilvanosan, de nagyon rosszul esett.

Felnottkent tudom vegig se gondolta mt mond, sokazor olyankor reszeg volt.


Sok szulo csak elfeledkezik arrol, hogy nem negyszemkzt van a gyerekevel vagy irritalja valami es emiatt beszol es nem is veszi eszre magat, hohy ez mennyire rossz a gyerekenek.


Ha neked mondtak ilyet gondolj vissza a szitura, hogy elotte mirol volt szo vagy ki hozta fol.a temat (egy idegen, barat, rokon es esetleg arra akart poenosan reagalni), vagy miert kellett egyaltalan ilyet szolni.

Biztos volt elozmenye (elutasitottal egy uj kajat, nem kerted a kinalt etelt, vagy epp enni akartal csak olyat, ami a szulo szerint nem neked valo), ha megsem, akkor elgondolkodtatobb, miert akart "bantani".

2018. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt konkrét példa nélkül elég nehéz megmondani. Lehet, hogy a szülő nem is sértésnek szánja, csak a gyereket érzékenyebben érinti a dolog. Lehet, hogy a szülő azt hiszi, hogy a gyerek örül, hogy vékony, és nem gondolja, hogy egy-két viccnek szánt megjegyzés fájhat neki. Az is lehet, hogy ilyen bunkó módszerrel akarja elérni, hogy egyen rendesen a gyerek, vagy tényleg csak bántani akarja, mert olyan is van.
2018. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Soha nem értettem, miért nem lehet normálisan feltenni egy kérdést? Így ebben a formában milyen választ vársz rá? Látatlanban szidjuk a szüleidet?

Írd le konkrétan hogy történik, mit mondanak, milyen helyzetben.

2018. jún. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem, egyszerűen mert szar szülő.


Apám is folyamatosan beszólt, hogy milyen vékony vagyok, aztán mikor végre felszedtem pár kilót (amiért a párom oda meg vissza van) már "fogyhatnál, mert nagy a segged".


Azt hittem, ott helyben elküldöm a pitsába.

2018. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!