Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem dolgozik, de panaszk...

Anyám nem dolgozik, de panaszkodik. Normális, hogy ilyeneket mond?

Figyelt kérdés

Anyám 11 éve nem dolgozik, mióta megszületett a testvérem. Mikor terhes volt, elment szülési szabadságra, aztán úgy alakult, hogy soha nem ment vissza. Ez idő alatt semmi értelmeset nem csinált, sem egy képzést, de még csak a számítógépet sem tanulta meg kezelni, hogy kaphasson valami jobb állást.

Érettségije sincs, így nem válogathat annyira, de az utóbbi 2 hónapban már 4 ajánlatot utasított vissza, mert ő nem akar gyártósorra menni dolgozni.

Apám jól keres és eltartja anyámat meg tesómat (én már évek óta önálló vagyok, külön élek), de ennek az az ára, hogy apám megszakad a munkában.


Anyám folyton panaszkodik, hogy nincs munka (pedig ugye lehetne), hogy nekem milyen jó, mert nekem van állásom és azt sérelmezi, hogy a párom és én miért nem visszük el őket étterembe. Tudni kell, hogy nincs lakásom, autóm, semmim, 26 éves vagyok és gyűjtök mindenre, továbbá külföldön szeretnénk munkát vállalni párommal és erre is gyűjtünk, hogy ki tudjunk menni. És akkor jön anyám, aki nem hajlandó elmenni dolgozni és ilyet mond, hogy miért nem visszük őket étterembe, amikor mi jól keresünk.


Mit gondoltok erről?

Hadd tegyem hozzá, anyáméknak megvan mindenük, nincs hitel, van félretett pénz, tehát megengedhetnék maguknak az éttermet.


Céloztam már rá, hogy nem lesz jó vége, hogy apám kidolgozza a belét is, de csak nyafog anyám, hogy "de hát nincs semmi jó" munka. Nagyon rosszul esett ez a beszólása, napok óta nem hagy nyugodni, érdekelne a véleményetek.



2018. jún. 25. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Megvan az új slágertéma? Eltűntek a kínzó, de hirtelen megszaporodtak a munkanélküli, lusta anyák.
2018. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azt,hogy miből élnek,ki mit csinál,hagyd rájuk,mert nem tartozik rád,anyukádra meg az nem tartozik,hogy Ti mennyit kerestek és mire kötitek a pénzeteket.... Nem kell egymás pénztárcájában turkálni.... Az,hogy anyukád étterembe szeretné vitetni magát ,az neveletlenség, de válaszul felajánlhatod,hogy együtt főzzetek valamit (pl. grillezés) és összedobjátok az árát, vagy elmész vele sétálni erre-arra,mert szerintem a törődés hiányzik neki, ne hanyagold el a szüleidet,tesódat...vegyél egy kis erőt magadon és tegyél értük,ami nem kerül pénzbe... :)
2018. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Az nagyon, de nagyon fontos, hogy a sérelmeidet ne anyukáddal beszéld meg ott helyben, hanem a háta mögött hordd le őt mindenféle ingyenélőnek, élősködőnek, aki tönkreteszi mindenki más életét. Akkor itt is szidni fogják őt, és attól kielégülsz.
2018. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem szeretem azt, amikor egy rokon vagy hozzátartozó mások zsebében vájkál. A fizetése mindenkinek magánügy, ezért egy-két kivételtől eltekintve nem is szoktam elárulni senkinek. A családomat akkor vinném étterembe, ha összejönne egy olyan látogatás, amikor mondjuk több szülinapot és névnapot ünneplünk, és nincs jobb ötletem ajándékok terén. Csak úgy nem, mert nem engedhetem meg magamnak sem, hogy random hétvégéken étterembe járjak. 5 főre azért elég húzós tud lenni egy jobb hely.

Azt sem szeretem, ha egy nő olyan áron tartatja el magát, hogy a férje beleszakad a munkába. Nem látom, hogy a nőnek lennének értelmes céljai, vagy hogy szeretné a férjét, aki kidolgozza a belét a családért. Ez lenne a házastársi szeretet? Nem hiszem. Az én anyám ugyanezt művelte apámmal, aki irodai munka után a kertben dolgozott, így egész gyerekorromban alig láttam. Anyám szerint apámnak a két állása mellett még ki kellett volna vennie a részét a háztartásból is, de az az igazság, hogy sötétedéskor apám lógó nyelvvel esett be a szobába és már csak annyi ereje volt, hogy megnézze a híradót. Ha belegondolok, hogy mennyivel jobban állnánk most anyagilag, ha anyám is visszament volna dolgozni gyes meg gyed után, elszomorodok, mert az én tetőtéri szobám évek óta minden viharban beázik és már rég szükség lett volna egy tetőcserére. Így nem lehet csinálni :(

2018. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló, anyám tudja, mennyit keresünk és én is tudom, mennyit keres apám. Ez nem egymás zsebében turkálás szerintem, egy család vagyunk, nem távoli ismerősök,

vagy idegenek.

Amikor látogatóba megyünk, mindig viszek mindenkinek valamit. Anyámnak is külön, apámnak is, tesómnak is. Viszek mindig valami különlegesebb ételt is, bort, volt hogy sütöttem tortát nekik. Ha ők jönnek, akkor is mindig készülök étellel nekik, tehát nem hinném, hogy ez hiányzik neki.

2018. jún. 25. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Hagyd rá anyádra. Majd megoldja ha kell neki valami, emelje meg a hátsóját talán; de mondjuk én nemtom. Meg látszik milyen mentalitása van, azzal fölvennék-e. Szal én tényleg nem tudom. Amúgy ha gondolod, adhatsz haza egy kis pénzt, de mondjuk apud attól még ugyanúgy beleszakad a munkába, ha pl nem 6-8, hanem 12 órában dolgozik.
2018. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem adok haza pénzt, még pedig azért nem, mert anyám fiatal nő, teljesen egészséges, elmehetne dolgozni, volna is hová, de ő neki az nem tetszik.

Én meg pályakezdő vagyok, lakás, autó, jogsi, minden nélkül, próbálom összerakni az alapot, külföldre menni, hogy jól tudjak keresni, ugyan miért nekem kéne pénzt küldeni nekik?

Normálisabb helyeken a szülő támogatja a gyereket, nem fordítva. Nekem az oktatásomat sem támogatták gyakorlatilag semmivel.

2018. jún. 25. 17:13
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Hát, akkor nem kell semmit csinálnod, akkor ne figyelj anyukádra. Nem kell; kinek kell a balhé, ilyenkor engedd el a füled mellett szerintem, hogyha fölhozza ezt.

:)

2018. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem.normalis. probald figyelmenkivul hagyni. Nehez, de felejtsd el ezeket a beszolasaikat. Ezek olyan irigysegbol es frusztraltsagbol eredo megjegyzesek.

Lehet azert irigy, mert neked van vegzettseged es onallo vagy es megy valahogy es szorgalmasnak lat. Es ahelyett, hogy orulne csak osszehasonlitja a sajat lustasagaval es vegul kiboki vidd el etterembe.

Nem is ertem. Csoda, hogy te nem.lettel.olyan, mint o.

Nalunk a gyerekek csinaljak ezt, hogy bezzeg nekunk idoseknek van penzunk, nekunk konyebb es miert nem tamogatjuk oket jobban es sose hivjuk el oket sehova...na majd igen, meg egy erettsegi se ment nekik, de koltsek rajuk még 30 evesen is? :-)

2018. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Anyukád egyszerűen nem akar dolgozni... Mikor én munkát kerestem eleinte próbáltam olyan munkát talàlni amit elképzeltem magamnak, végül belàttam hogy annyira nem válogathatok.

Az hogy szemedre veti hogy nem viszed el étterembe, az pofátlanság.

2018. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!