Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek mérgező szüleje van/vol...

Akinek mérgező szüleje van/volt, az nem fél, hogy ő is mérgező szülő lesz majd?

Figyelt kérdés
Természetesen, ha vállal gyereket.

2018. jún. 26. 13:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%
Definiálnád a mérgező szülő jelentését, kérlek?
2018. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
96%
Én megfogadtam, hogy nen szeretnék olyan lenni, mint anyám, remélem sikerül.
2018. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Itt szerintem eléggé kifejtik, ha valaki pontosan tudni akarja, mire gondolok.

2018. jún. 26. 14:07
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

de! Én pl félek bár tudom, hogy alapjáratom nem olyan vagyok mint az anyám.

De abban biztos vagyok, hogy nem fogom 50kilósra hízlalni a lányom első osztályos korára majd nem fogom mondogatni neki hogy le kell fogynia mert dagadt...és utána etetem tovább mert a kenyér olcsóbb mint a zöldség meg a csirkemell sonka.

Nem fogom egész életébeb azzal tömni a fejét, hogy semmirekellő szardarab. Ha sok sok ember azt mondja neki hogy tehetséges valamiben, én nem fogom lehúzni az önbizalmát azzal, hogy de a másik mennyivel jobb mint ő.

nem fogok belerúgni mikor már amúgy is a földön fekszik.

Nem fogom azt mondani mikor valami újba kezd, hogy ez neked biztos nem fog sikerülni.

Támogatom és szeretem a gyerekem. Ha szüksége lesz rám segíteni fogok neki ahol csak szükséges. Ha csak támogató szavakkal akkor azokkal. Ezeket már várandósan megfogadtam. Igyekezni fogok jó szülő lenni.

u.i.: a nárcisztikus\bántalmazó szülő legjobb ellenszere a távolság...messziről jobban letisztul a kép. Meg tükröt kell neki tartani és leszarni, ha neki az esetleg fájdalmas:)

2018. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem félek, mivel tudom milyen volt úgy felnőni. Plusz teljesen ellentétje vagyok anyámnak.
2018. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Metionin ***** válasza:
95%
Nem akarok gyereket, de ha akarnék, akkor sem félnék ettől. Egészen más személyiség vagyok mint a szüleim, példának okáért én elértem az életben elég sok mindent amikről álmodtam, így nem éreznék ingert arra, hogy az elcseszett életemet a gyereken hajtsam be. Meg egyébként sem vagyok agresszív, a szüleim meg alapból azok.
2018. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

De, félek. Vannak gyerekeim. Már így is tudom, elkövettem olyan hibákat, amiket anno anyám. Sajnos ő is hozta ezeket, és ahogy öregszik, egyre inkább olyan, mint az anyja (akit amúgy szid állandóan.)

Személyiségben totál ellentétje vagyok anyámnak, de mégis belecsúsztam 1-2 anyám-féle dologba, amit nem akartam...

2018. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Alain Delon ***** válasza:
84%
1: [link]
2018. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Mivel én tökéletesen megismertem apám mérgező aspektusait, így már tudatosan fel tudok készülni, hogy majd milyen ne legyek.
2018. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
94%
Én hála istennek nem vagyok olyan, de a gyerekeimmel ugyan olyan anyám, mint anno velem volt és ezt kell kivédenem!
2018. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!