Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Belefizetni és fizettetni a...

Belefizetni és fizettetni a hiteled és utána felvetetni a gyerekeddel egy másikat, hogy kifizessen egy fél lakást a testvérének, elvárható?

Figyelt kérdés

Eset:

A szülőnek milliós deviza hiteles tartozása van a lakásra, a fiának és az ő barátnőjének albérletbe adja a fiú szobáját.

Állíttólag az így megkapott pénzt beleteszi ebbe a hitel törlesztésbe, eddig oké.


A csavar:

A fiúnak van egy testvére, aki már rég nem lakik otthon, az anya azt mondja hogy a lakás az az ő örökségük lesz.

Így, hogy hitel mentesen tudja átadni, megközelítőleg 5 év múlva, azt mondja fizeti a saját maga által felvett hitelt és a lánya részét is magára vállalja, mivel a fia és a barátnője is fizet bele, így lenne a leggyorsabb, állítólag.


Örökség a nő elképzelése szerint:

Van a lakása, aminek van egy értéke, mondjuk 20-22 millió Ft, annak a fele 11 millió, az adásvételin a fia részéből levonódik az az összeg, amit eddig befizettek, így annyival kevesebbet kell kifizetnie a tesójának.


Ha az anyja azt mondta, hogy a lánya részét is fizeti ő, akkor miért kell megvennie a fiúnak és a barátnőjének még a fiú tesójától a lakás felét? Értem hogy az attól még egy fél lakás, de nincs kilátásban ennyi pénzük még évek múlva sem, ezért az anyja azt mondta, vegyen fel hitelt a fia, hogy ki tudja fizetni a lakás felét a tesójának.

Nem tettek bele már ( illetve nem tennének bele már épp eleget azzal, hogy az anyja hitelébe beszállnak, még ki kellene fizetniük a tesójának kb 5 milliót.


Az anya számítása alapján 70E Ft havonta, ennyiért adná ki azt a szobát nekik, ami eddig a fiáé volt.

Azzal számol, hogy 5-6 év múlva eladja a lakást nekik.


Előzmények:

A dolog pedig úgy kezdődött, hogy külön akartak költözni az anyjától.

A fiú és a lány keresték azt a lakást, ahol fenn tudják tartani magukat, az anyja tudta ezt és látszólag mindent megtett, hogy találjon nekik lakást ( nagyon nagy az ismerettségi köre ).


Eredmény:

Mindebből az jött ki, hogy a lakások nagyon drágák és nem is éri meg egy olyan helyre költözni, ahol nincs a közelben senki, akire számítani lehet.


Így addig-addig szűkítette a lehetőségeiket, hogy a vége ez a 70E Ft-os saját gyerekkori szobájának a bérlése lett. Úgy tudom hogy beleszólásuk sem volt, mert ez így ki lett jelentve. Plusz a fejükhöz lett vágva, hogy ha ez nem jó, akkor keressenek jobbat. Budapestre szerettek volna költözni alapból..



Én próbálnék segíteni nekik, hogy külön költözhessenek, de nekem is korlátozottak a lehetőségeim, még tanulok főleg.



Már nem tudtam mit mondjak nekik, mert nagyon ki voltak borulva.


Köszönöm hogy elolvastad.

Tanácsokat és bármit amit tudtok segíteni szívesen meghallgatom, szeretnék segíteni nekik. Ha kérdésetek van, az is jöhet.


Ha ismertek valakit akinek nem nagy pénzkiesés és megengedheti magának hogy a lakását kb fél évig olcsóbban kiadja ( a talpraállásukig), akkor íkérlek írjatok.

Facebookos lakáshirdetős csoportokban tudtommal benn vannak, de ki tudja.


Szóval bármi jöhet. Még egyszer köszönöm, ha próbálsz segíteni, hogy segíthessek.



2018. jún. 27. 07:36
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld meg tömörebben megfogalmazni, ezt így kínos kibogarászni.
2018. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
97%
Hallod, már az elején elvesztettem a fonalat!
2018. jún. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a szereplő, a fiú meg a lány meg a fia meg a lánya, nem lehet tudni ki kicsoda. Nem kell ennyire túlokoskodni, a lényeget írd le.
2018. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én Ott vesztettem el a fonalat, h milyen logikával kéne a testvértôl bármit megvenni??
2018. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
88%

"A fiú és a lány keresték azt a lakást, ahol fenn tudják tartani magukat, az anyja tudta ezt és látszólag mindent megtett, hogy találjon nekik lakást ( nagyon nagy az ismerettségi köre ).



Eredmény:


Mindebből az jött ki, hogy a lakások nagyon drágák és nem is éri meg egy olyan helyre költözni, ahol nincs a közelben senki, akire számítani lehet.


Így addig-addig szűkítette a lehetőségeiket, hogy a vége ez a 70E Ft-os saját gyerekkori szobájának a bérlése lett. Úgy tudom hogy beleszólásuk sem volt, mert ez így ki lett jelentve. Plusz a fejükhöz lett vágva, hogy ha ez nem jó, akkor keressenek jobbat. Budapestre szerettek volna költözni alapból.."


Itt a lényeg.

HA valaki azért nem áll a saját lábára, mert anyuci nem talál nekik albérletet, az menthetetlen.

2018. jún. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
53%

SENKI nem fog nekik olcsóbban lakást kiadni, mint a piaci ár. Menjenek társbérletbe, vállaljanak mellékállást, lakjanak messzebb, stb.


A királylány és a királyfi oldja meg a saját életét, ne idegenektől várják azt.


Sokmillióan megteszik.

2018. jún. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a lényeg, hogy az egyik tesó (lány?) elköltözött valahová. A másik tesó (fiú?) a barátnőjével össze akar költözni, de az anyuka a fia saját szobáját adja ki (70ezerért).

Hitel van a lakáson és fele-fele arányban a tesóké?? Vagy csak lesz ha meghal? Ez nem egyértelmű.

A lényeg az otthon maradt tesó hülye. Nem fizetném a hitelt. Az örökösök egyforma arányban örökölik a hitelt és a vagyont. Nincs olyan, hogy az egyik ezt a másik azt.

2018. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell vásárolniuk azt, amit egyszer "amúgyis megörökélnének?

Egy szobáért 70 ezer forint? Erre jön még rezsi, és egyébb használati díjak, mint pl mosás stb.. ez hogy van, lenne megoldva? Nem értem az egészet. Ha kivásárolja a tesóját, akkor az már az az ő része lesz, a tulajdona. A hitel az egy teljesen már kategória szerintem. érdemes lenne ügyvédhez menni, és szerződésben rögzíteni az egészet, mert aszó elszáll... rokonok között még bajosabb az ilyesmi.

2018. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

4 szereplő van:

-anya/nő,

-a fia/fiú/gyereke,

-a tesó/lánya

-a barátnő


A fiúés a barátnője össze akartak költözni.

Az anya látott egy lehetőséget.

Gondolván ( szerintem ) “ A pénz ne valami idegennek menjen, hanem akkor legyen az én hitelem belőle fizetve.”

Kiadta a fia szobáját nekik (70EFt).

5-6 év múlva pedig pluszban meg kellene venniük a lánytesó részét, hogy a kettőjüké lehessen az a lakás, ami eddig az anyjáé volt ( hitellel mondjuk nem tudom mennyire volt az övé..)


Bocsi hogy értheteten volt.


#5 Egyébként nem ott a lényeg hogy anyuci keresett lakást, hanem hogy rájuk telepedett és már mindenre csak azt mondta nekik hogy drága lesz és nem éri meg elmenniük, maradást sugallt.


#6 És szó sincs királyságról, az meg hogy te nem vagy képes máson segíteni, nem jelenti azt, hogy nem létezik még segítség vadidegentől a világon.

2018. jún. 27. 08:10
 10/59 anonim ***** válasza:
26%

No, a lényeg az, hogy 70ből Pesten nem fognak tudni semmit sem bérelni, ha mégis, akkor az nyócker és még ki is rabolják őket.

A legjobb helyzetet adta az anya, mert így relatív saját lakásra gyűjtenek és mellette tudnak hol lakni. Sajnos ezt ők nem így látják, így a legjobb az lenne, ha elhúznánnak máshova, mert hálátlan és ostoba idióta mind a kettő. Anya meg adja csak el a lakást és élje a saját életét.

2018. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!