Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
89%

És erről eddig soha nem beszélt az édesanyád?

Csak most, hirtelen állt elő a munkavállalással, mikor már nehezebb nyári munkát kapni?

Ha pedig tényleg komoly a dolog, elmehesz pincérnek valami nyaralóhelyre, azt mindig kersenek, nem muszáj csak a Mekire gondolni.

Az sem ártana, ha az egyetem elkezdésekor lenne egy kis pénzed, hogy ne mindent anyádéknak kelljen fizetni, nem?

2018. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
46%

Istentelen egy gondolat, hogy esetleg dolgozz és besegíts anyukádnak ne pedig csak szórakozz egész nyáron. Igazi démoni gondoloat, elnyomó zsarnok szülő szájából.


Teljesen megértem a felháborodásod! Anyukád egyszerűen nem veszi figyelembe, hogy a te magas intellektusoddal egyszerűen nem bírod ki 4 napnál hosszabb ideig egy gyárban. A szupermarketes marhaságot teljesen érthető, hogy nem bírod. Ez rabszolgamunka!!! Anyukádat jelentsd fel, hogy zárják börtönbe, mert veszélyeztet téged.


Pláne, hogy mivel már csak az összes egyetemi nyáriszünet van előtted, így különösen fájó, érthetetlen és felháborító anyukád árulása!!!

2018. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
57%
Eddig olvastam: gyári retardáltságot - szállj le a magas lóról, mielőtt leesel. Igaza van édesanyádnak, vagy dolgozz, vagy eredj.
2018. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 A kérdező kommentje:
Idén nem beszélt semmit a munkavállalásról anya, tavaly veszekedett velem egy sort róla, de utána elfelejtődött. Inkább az érettségire koncentrált ő is, hogy az meglegyen nekem. Pincérnek túl ügyetlen vagyok, mindig elejtek valamit, első nap kirúgnának :D Igen, kéne egy kis pénz, ez jogos, bár állami támogatottra megyek.
2018. jún. 28. 19:54
 5/108 A kérdező kommentje:
2-es azért ennyire nem kell :D Nem annyira felháborító, csak az az 1 hét. húzos, de az nagyon. 3-as, igen gyári retardáltság. A gyári munka a retardáltak aranybányája. De én nem vagyok az szerencsére. Az ilyen monoton munkához valami olyan mély szint kell, amit nem tudok megütni. Mennék dolgozni, ha kell, de ide eszem ágában sincs.
2018. jún. 28. 19:57
 6/108 anonim ***** válasza:
68%
isteni szerencse, hogy nem vagy retardált. így hát könnyen találni fogsz neked való munkát. nem is értem mi a gond akkor.
2018. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 A kérdező kommentje:
De ez a baj, hogy nem fogok, mert már mind elkelt ami nekem tetszene és szívesen dolgoznék ott.
2018. jún. 28. 20:00
 8/108 anonim ***** válasza:
67%
"Idén nem beszélt semmit a munkavállalásról anya, tavaly veszekedett velem egy sort róla, de utána elfelejtődött." Vagy úgy gondolta felfogtad végre hogy nem bír mindent egyedül, és remélte legalább pár hónapig nem neki kell minden terhet cipelni. Persze kényelmesebb szórakozni, meg bulizni amíg más beledöglik hogy minden jól menjen... nehogy segíts már a tulajdon anyádnak. Négy napig bírtad gyárban? Bakker, bele sem tanultál, de meglógtál, meg büdös a munka.. Anyád jól teszi ha nem pénzel tovább.
2018. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, te ritka visszataszító egy alak vagy. Szívből kívánom, hogy kibukj az egyetemről, és gyárban kelljen dolgoznod.
2018. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
67%
"mert már mind elkelt ami nekem tetszene és szívesen dolgoznék ott." Juj, nem kapsz olyat ahol se.ggvakarásért fizetnek? Te szegény........
2018. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!