Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen mennyire kell a...

18 évesen mennyire kell a szülők elvárásai és tanácsai szerint élni?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik, hogy szeretem a szüleimet, de vannak dolgok, amikben nem értek velük egyet. Például a barátomnál aludni 3 év együttlét után, vagy szeretnék vele elmenni nyaralni pár napra kettesben, vagy nem szeretik, ha nem vagyok itthon, mindig siettetnek, bárhova megyek, hogy minél előbb érjek haza... Tudom, hogy jót akarnak, de úgy állítják be, hogy én ezek miatt rosszabb ember vagyok, mert hogy ők nem így neveltek...

2018. jún. 29. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
18 évesen felnött vagy!Legyen egy saját albérleted.Volt olyan elmebajos aki 25 évesen nevelőotthonba akart menni
2018. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
semennyire
2018. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Semennyire, de ha otthon laksz mėg nėmileg alkalmazkodni kell. De azėrt ideje kiállni magadėrt vita nėlkül ės nem lesz gond. Megėrtik lassan.
2018. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BettiBea92 válasza:
62%
Ismerős érzés. Nekem ezek miatt sem alakultak ki normális párkapcsolataim ( soha nem mehettem sehova buliba vagy nyaralni, se ott aludni stb), mert én mindig azt csináltam, amit a szüleim mondtak. Aztán 21 évesen elköltöztem egy másik országba, hogy felszabaduljak. Persze párkapcsolataim mivel kezdetektől nem voltak normálisak a mai napig Í( 25 évesen) fura ha egy pasival el kéne menjek nyaralni vagy nála kéne aludjak. Szóval én azt mondom, hogy a te életed és ne hagyjd magadat..ők jót akarnak csak ezzel többet ártanak, mitn használnak. Nővéremnek 8 évig nyomták ezeket, amiket te leírtál az akkora pasijával kapcsolatban. Aztán ő meg Amerikába költözött és férjhez ment. Szóval mi így oldottuk meg ezt a "fullasztó szeretet". Persze te döntésed, de 18 évesen törvényileg már felnött vagy és jobb az elején már úgy kezdeni el a felnött életed, ahogy majd folytatni szeretnéd. Vagy majd 30-40 évesen is beleszólnak, hogy hova menjél a férjeddel és meddig maradjatok ott.
2018. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Jézusom első, nem mindenki ugrik be egy albérletbe megrohadni. Én pl. 24 vagyok, szüleimmel élek, jövőre már a saját házamban fogok lakni. Nem fogok havi 80 ezret fizetni senkinek egy kib.aszott kétszobás egérlyukért.

Kérdező, ha nem értesz egyet a szüleiddel akkor ülj le velük megbeszélni. Nem kell minden óhajukat lesned de azért hallgasd meg a tanácsaikat. Csak azért szeretnék, hogy otthon legyél, mert féltenek, de ha azt szeretnéd, hogy felnőttként kezeljenek, akkor viselkedj is úgy. Mondj le a gyerekes hisztikről és beszélj velük mint felnőtt a felnőtt emberrel.

2018. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Engem 17 évesen is elengedtek nyaralni a barátommal.

Túlzás, amit írsz. Persze, amíg otthon laksz, jobban kell alkalmazkodnod.

2018. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy én számtalanszor próbáltam leülni beszélni velük, de az anyukám nagyon temperamentumos ember, és ha valamivel nem ért egyet, elönti az ideg, leüvölti a fejem, és nem lehet normálisan vele beszélni. Én mindig nyugodt hangon igyekszem beszélni, de erre nem tudok mit mondani, mintha falba ütköznék, amikor felidegesedik. Ezek mellé még folyamatosan kritizál, semmi sem jó neki, amit csinálok...
2018. jún. 29. 15:39
 8/11 Metionin ***** válasza:
51%

Attól függ hogy mennyiben tartanak el. Ha ők biztosítják a lakhatásodat, a tanulmányaidat, kajádat stb. akkor sajnos alkalmazkodni kell amíg a magad lábára nem állsz. Sokszor az embernek mérlegelnie kell, hogy megéri-e lázadni úgy is ha az lesz a következménye hogy megvonják a támogatást.

Te ismered a szüleidet és te tudod belőni hogy mi lesz a következménye ha valóban megteszed ezeket a dolgokat. Ha néhány napig haragszanak de utána visszaáll a béke és van rá esély hogy belátják hogy tudsz magadra vigyázni, akkor csináld. Közöld be hogy x-edikén mentek a barátoddal vagy hogy vasárnap nála alszol. De ha ezzel azt kell kockáztatnod hogy kivágnak mint azt a bizonyos macskát, akkor egy ideig még hanyagold.

2018. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából már csak a lakhatást adják.. pénzügyileg a saját dolgaimra nem kérek tőlük, max ugye annyi, hogyha nyaralni megy a család, abba akkor mondjuk nem adok bele... de a saját terveimre nem kérek tőlük pénzt. Szeptembertől saját költségből vagy koli vagy albérlet bp-n, így akkor a lakhatás is megszűnik. De nem szeretnék nekik azért csalódást okozni, meg lázadni, csak nem tudom, hogyan keressem a kompromisszumot, vagy mennyit engedjek nekik...
2018. jún. 29. 16:03
 10/11 anonim ***** válasza:
13%
#5 Akkor mef, mennyen ell dolgozni,önnállo ember b
2018. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!